Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2947
Помощ в избора на автомобил

Обмислям закупуването на подобно возило съвет?

Дискусия
Назад

Здравейте,

От известно време гледам този модел, инересува ме притежателите и използващите този модел за семейна кола по-удобна,обемна , комфортна и т.н. Доволни ли сте какви са предимства недостатъци как вървят частите като цена намират ли се лесно по магазините(моргите също). Конкретно разгледах модификацията на 2.4(. Лесно ли се сработва с газчица), бензин(Евентуално 2.5 дизел или по новия мотор 2.8 дизел - но ми се вижда по скъп за поддръжка може би и като разход) . Какви са предимства недостатъци и всичко останало каквото може да споделите в темата всичко ми е от ползва! Не съм сигурен дали има подобни теми. Гледах някои модели като Фиат Мултипла(по големи семейни), Туран, Зафира, КИА, но за момента като големина качество двигател ми изглежда най-привлекателен Крайслера. До момента карам Ауди А4 комби, не бях се замислял за друг автомобил освен немски преди, но сега горещо ме вълнува този модел също така срванение с частите по скъпи-евтини как са за този автомобил.

Благодаря много предварително!

Дата на публикуване
1 |

П.С. кой модел е за предпочитане гледам моделите след 2004 г. , но бензиновите са доста редки, Ремъците и поддръжките скъпи ли са, дизела ли е по добър вариант. Какъв е разходът. Понеже често ми се налага за момента да пътувам на дълъг път най вече не из града също добър ли е за тази цел автомобилът. Има доста неща за питане , но с течение на времето ще се радвам да дообсъдим тук ? До момента понеже съм казал основно газови автомобили предпочитам пак така да го карам. Кожения салон предимство ли е защото изглежда много елегантен. Автоматиикът наежден ли е или по добре ръчни скорости?

Дата на публикуване
2 |
От: Навсякъде
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2005

Първото и най важно нещо в цялата ти радост при покупката , в случая на Вояджер е на какъв екземпляр ще попаднеш. Колко пари си приготвил в тази инвестиция? Като поддръжка , бензиновите коли за по евтини за поддръжка , но пак има, но. Състоянието на колата.
Ако избираш между 2.5  ЦРД и 2.8 ЦРД  те са еднакви от към поддръжка. Ако колата е гледана добре , или както казваше един мой комшия , шоп от всякъде , ако колата е чувана добре big_smile  , то автомата е блаженство за тази кола. Кожата е добър вариант за хора , които харесват кожа. Лятото е гнусно усещането с голи крака да се потиш по кожата , но и за това си има решения. Частите не са по скъпи от колкото на немските возила. Не налитай на евтини автърмейк , защото излиза по-скъпо. Имат си своите болки тези модели. Говоря за Вояджър 4 Ел системата им е много слабо место. Окислени контакти , лоши връзки .
Пак казвам , важното е на каква кола ще попаднеш.

От къде мислиш да го вземаш , също не е без значение. От Италия има едни рискове , от Австрия , други.
При всички случаи е необходимо смяна на всички ролки и ремъци , водна помпа , промивка и смяна на маслото на ск.кутия. Огледай за течове по рейката , също слабо място. Предницата прегледай за луфтове , маншони скъсани.

Моли се най вече , да не попаднеш на зрителна измама и сладкодумен продавЕЦ , другото , каквото дойде.

Желая ти успех в търсенето.

Дата на публикуване
3 |

...нямаше смисъл....

Последно редактирано от vkk1 (16-08-2018 20:37:35)

Дата на публикуване
4 |
От: Велико Търново
Собственик на Крайслер Вояжер 2.5 ЦРД- 2002г

Здравейте. Аз също от скоро имам дизелов 2.5 црд. Доста се колебаех при избора, тъй като исках голяма и удобна за дълъг път кола и честно казано никога не мислих че ще купя Крайслер. "Виновник" за покупката беше мой близък автомонтьор, който ме насочи към модела. Сега от както съм собственик (вече 3 месеца) мога да кажа, че изобщо не съжалявам за избора. Модела наистина е много комфортен и практичен и най-важнот което беше за мен да е здрав. Цените за обслужване и ремонти не бих определил като скъпи. Части има навсякъде. При покупката, както са казали колегите най-важното е да случиш на хубав екземпляр. Поздрави

Последно редактирано от GeorgiIvanov (14-08-2018 21:30:34)

Дата на публикуване
5 |

Благодаря колеги следя всяко мнение. Оказва се че бях се притеснявал , защото е рядка кола на пазара има 2-3 бензинови 2003 или 2004 така или иначе няма много избор гледам варират около 4-5к. Не знам би трябвало това да е нормалното , а за всяка кола е много относително как е карана преди това(жена и кола втора употреба на късмет). За сега ще разучавам докато стигна до закупуването гледах и клиповете на bri4ka макар че няма конкретно за Вояджър макар , че го използват като служебен! Та изглежа, че май няма да е токова греда колко мислих , защото вече имам един рядък автомобил и трудно намирам части просто америкнаските не знаех колко са вървежни в Бг. Като части цени та все повече набирам инерция и позитив за този втомобил. Макар че има и + и - както всеки останал автомобил. Откъм тестове гледах разни клипове изглжеда не лошо решение този автомобил спрямо това което търся като модификация. В клипа на "Бричка" беше опоменато , че е труден откъм поддръжка за майстори (разглабяне работа PT Cruiser) , не откъм части цени ... при този модел така ли е.  нямам много опит с различни возила лични и за това не знам колко може да е греда изборът на автомобил понеже си го избирам дългосрочно уж... надявам се и този модел....

Последно редактирано от daredevil (14-08-2018 21:44:14)

Дата на публикуване
6 |

Ако е уместно исках да споделя тук един опит. прибирам се по към в къщи от "село" и колата спира да пали на бензин (прибрах се на ГАЗ аварийно паля). На другия ден отивам при едни "майстори" - изгоряла бензинова помпа викам тоз път ще сложа последно поколение "БОЩ"сменят я и добре , че се въртях около майсторитеоказва се че след смяна на бензинова помпа проблема е в някакво бушонче на таблото и аз плащам 200 лв. за помпа защото вече е в резервоара и няма как да я върна.... това е най тежкия ми опит. Много познати ми казаха защо не им теглих една .... но просто такива са майсторите и точно това ме вълнува след евентуална придобивка ще и сложа газ и ремъци и когато отида на майстори не искам да чувам ( лелееее това бушонче изгоряло струва 100 лв лелееее една бензинова помпа струва 500 лв........) долу горе мисля , че става ясно какво имам предвид ? Предполагам при натоварена кола с 6 души двигателя няма да "увехне" все пак колкото и да е малък е 2.4 ....

Последно редактирано от daredevil (14-08-2018 21:41:19)

Дата на публикуване
7 |

...нямаше смисъл....

Последно редактирано от vkk1 (16-08-2018 20:37:24)

Дата на публикуване
8 |
От: София
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

Привет. Бензиновите са по-малко, защото са по-търсени. 2.4 е 4 цилиндров и както всеки такъв от него чудеса при вървенето не може да очакваш. По-мощния е 6 цилиндъра, но пък в Америка казват, че двигател под 8 цилиндъра не е двигател  big_smile . Естествено всичко е въпрос на възможности и търсене на съответната практичност.  Работата при PT Cruiser е по-трудна защото двигателния отсег е по-малък. Но така е и при всички други автомобили в този клас. Най трудни са най-малките коли. Там всичко е много сбито. Най-удобно за работа е Ауди 100 от 1985 година и ако е 1.8 без климатик ще видиш, че в големия кош има място за още един двигател, но времената вече са други smile . А това с бушончето.....  roll  измамници е имало и винаги ще има. Просто трябва да си намериш майстор на който да може да се довериш  az

Дата на публикуване
9 |

Доколкото разбирам това е американски автомобил , но добре може да се конкурира с нашия европейски пазар дори не знам дали защото на мен ми харесва този модел и се замислям , макар , че са доста дефицит за подобен автомобил , но наистина изглежда , не лош избор качество цена поддръжка. Предполагам 2.4 модела който мен ме блазни не е с турбо и 140 нормално ще ги поддържа по магистралата дори и пълна до горе ... все пак не е 2.0 1.8 както виждам , че има подобни модели да не говоря 1.6 на туран модела 6+1. Чудя се има ли подобен екземпляр на пазара опонент на този модел ?

Дата на публикуване
10 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Доста години вече имам бензинов 2.4. Мисля че за дълъг път няма аналог като размер и комфорт. Туран няма нищо общо,защото фолксвагена е по-малък,в друг клас е. Скорост поддържа,но не е динамичен като лек автомобил. Все пак е 2 тона. Не случайно колегите му казват кораб big_smile и заради това може да теглиш почти всичко защото е с най-голяма допустима маса от всички ванове.  Ако нещо друго те интересува питай.

Дата на публикуване
11 |
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

Туран е малък. Фолксваген Раутан е в класа на Вояджър (то си е и префасониран Крайслер де)

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Chrysler, PT Cruizer touring, 2L, 140 hp, 2001 g.

Здравей колега.Аз съм най-пресния собственик на Крайслер от клуба.Ще си позволя да ти дам само някои малки съвети,защото и аз до скоро ,бях в твоята ситуация.1.Отвори някой швейцарски сайт и виж колко струват Войаджирите там.Тези които имат валиден преглед са с1000 франка по скъпи.2.Тези ванове нямат аналог в България.Направени са за дълги растояния.3.Намери човек който вкарва коли от държава в която превъртането на километража е забранено.Холандия,Швейцария,Франция .4.Имай пълно доверие на колегите които ти пишат.Успех.Стискам ти палци!

Дата на публикуване
13 |
Vesoo написа:

Туран е малък. Фолксваген Раутан е в класа на Вояджър (то си е и префасониран Крайслер де)

За първи път разбирам,че Крайслер имат коли под марката VW yikes

Дата на публикуване
14 |

bobi60kruz , Благодаря за съвета, наистина ми е малко трудно да го направя това което казваш, но е вярно чудя се по добре да не се доверявам на българския пазар , който внася коли (но за момента друг избор нямам като , че ли ) ? Нямам особенно познати с които мога да направя това което  ми предлагащ макар , че изглежда по сигурна работата.

Дата на публикуване
15 |
Собственик на Chrysler, PT Cruizer touring, 2L, 140 hp, 2001 g.

Номера ми е0887334545 .Обади ми се.Това което ще ти кажа ще ти бъде от полза.Не се колебай.

Дата на публикуване
16 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Колега гледам клониш към 2.4 но като мнения 3.3 е по-добрия избор като разход са наравно но 3.3 определено върви по добре и се оглеждай за дългата база че на другата багажника малък. Ако го вземеш след 2005г имат като екстра Stow And Go , т.е.седалките се прибират в пода. Нооооо зависи все пак за какво ще го ползваш

Дата на публикуване
17 |

Колега да разгледах ги доста от нещата , но всичко е много относително гледах , че 3.3 дава 17.7 градско спрямо 2.4 дава 13.3, колко е вярно не знам 4 листра хич не е  малко .... даже на тези стари коли може да е и 5 това със седалките влиза в сила според мен някой който смята да я товари като каруца на мен това не ми е много от полза макар , че е мн готина опция ... гледам 2003г. защото някъде до там ми опират възможностите .... гледам  и че дори и да има повече финанси , то рално коли няма в Бг. този клас.... ще погледам още доста си мисля докато стигна до това което търся може би ... не знам по магистралата само 2.4 дали може да си поддържа 130-140 пълна .... Гранд версията ми се струва вече повече от бусче макар че и то е + в някакви ситуации, но все пак паркирания и т.н. трябва си широки улици ....

Дата на публикуване
18 |

нито 3.3 гори 17.7, нито 2.4 гори 13.3 !!!
Мисля вече ти казах, че подобни статии са пълна глупост!
3.3 е автомат, шестак и под 20 на сто газ в града - просто забрави!
2.4 гори 14/100 в най-добрия случай, като зимата съм стигал и до 18 на сто газ!
140 по магистралата не е НИКАКЪВ проблем за 2.4, на Траянови врата по баира към София ги катеря с толкова без да се задъхва в трима човека и петдесет кила багаж.

Дата на публикуване
19 |

vkk1   В крайна сметка коя колко гори (ако не е така както го намерих в сайтове по уж фабрични данни) ? Определено все повече този автомобил ми става фаворит за да го придобия , но в бг. това което търся се оказва мн. дефицит едно защото много от потребителите явно са доволни и не ги продават, може би за Бг. е и леко рядък модел и т.н. и няма сравнително избор ... Не знам каква е нормалната цена дали това което преценявам гледайки обяваите, около 3-4к.  е достатъчно за 2001г. 2.4 поне с кожен салон(задължително свтъл сив цвят.) се надявам да намеря , но уви то почти няма никакъв избор. Каква според вас е нормалната цена на такъв долу горе нормално поддържан надежден автомобил.Гледам , че особенно ибор няма за това все още се колебая .... 2.4 определено изглежда автомобилът който търся .... започнах да се чудя дали е прекалено голям и да се загледам и за Гранд версията ... Има ли сериозни разлики (и каква е тя освен фаровете) между фейс. версията след 2004 г. и тази с по ралзичните фарове от 2001г. Мерси много за съветите в темата.

Последно редактирано от daredevil (03-09-2018 21:16:37)

Дата на публикуване
20 |

Исках да попитам още нещо за този модел кола.
1. Интересува ме конкретно каква е разликата по поддръжката на Фейсовия вариант след 2005 и тази преди 2005 дали има разлика в поддръжката.
2. Може ли да ми споделите каква е разликата в рахзода на 2.4 и 3.3 градско извънградко и къде е карана колата дали има голяма разлика?
3. Автомата чупи ли се или е за предпочитане ръчка и има ли разлика пак между двата модела.
4. разликата на Гранд версията и обикновенната само в по големия багажник ли е основно има ли някои съществени разлики.

Благодаря много.

Дата на публикуване
21 |
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006

1. Разлика в поддръжката има според двигателя.
2. Има разлика в разхода. 2.4 е четири цилиндров двигател, 3.3 е шест цилиндъра.
3  Автоматика е ZF
4. Гранд е същия модел дълга версия съответно с по-голям обем в салона.

С тези въпроси дето питаш чупи ли се, не се ли чупи, знай че всичко е относително. Поддръжката на една кола (каквато и да е) и това дали ще се чупи или не, е в следствие на конкретния екземпляр и начина на експлоатация. Ако вземеш някой кошник без пари, изхвърлен в моргите на Европа, ако предходния собственик е бил или ти си мърляв собственик или я караш варварски няма да просъществува дълго. Съответно може да счупиш и автоматик и нормални скорости и двигател.... всичко.

Дата на публикуване
22 |

около 3-4к.  е достатъчно за 2001г

Само да ти кажа, че няма разумен човек нито в БГ, нито в Европа, който ще ти продаде караем Вояджър 2.4 бензин за 3-4к лв!
За толкова може да купиш евентуално дизел 2.5crd 2001г и то за ремонт!
Аз за последен път ще се опитам да дам съвет относно бензиновите, просто защото съм от малкото в този форум, каращи такъв:
- във въпросния автомобил има няколко безобразно скъпи неща и ако целнеш на твоята да и предстоят, боли много! Като общо обаче - поддръжката на Вояджър 2.4 е евтина по мое мнение. Ако те вълнува конкретно какво да гледаш и от какво да се притесняваш или имаш набелязан автомобил по обявите - пиши ми на лс да не занимаваме тука аудиторията - ще се опитам да ти помогна с каквото мога. Че и аз като купувах, не знаех много и после си плащах за грешките, а да стъпиш накриво и изкривиш глезена не е никак трудно, особено като си спомня в какво състояние бяха колите като търсих аз.

Дата на публикуване
23 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2019   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ