Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2655
Магазини, Авточасти, Аксесоари

MEGAPARTS - внимавайте, нещата не са каквито бяха ...

Дискусия
Назад

И така, пазарувал съм от мегапартс преди, всичко беше точно, обаче вече не е, защото .... има промяна в условията им.
Ако случайно сте забелязали, части до София, Пловдив, Пазарджик и Варна вече се доставят с техни коли, не с Еконт.
Още като видях това, ми беше ясно защо е направено по този начим, въпреки всичко, реших да пробвам дали торията ми е вярна.
Поръчах си част за колата, обадиха ми се, зачаках.
На следващия ден звъни човека, донесъл частта, да ходя да я взема.
Всичко точно, подава ми частта, заедно с едно хвърчащо листче, на практика изпринтирана заявката ми от сайта.
Питам го - касова бележка няма ли?
- Ми не!
- Ама как не?
- Това е "документа" - и сочи разпечатката.
- Това фактура ли е? - продължавам да упорствам аз?
- Не!
- И касова няма?
- Не!
- Ок, без касова или фактура няма да го купя.
Разбрахме се да ми пусне фактура и да ми го пратят в понедленик, но сега виждам, че продуктът е маркиран като отказан и артикулът отново е наличен.

Защо ли се прави всичко това - ами много просто!
Защото като е с Еконт - имаш документ и ако искаш да го върнеш, имаш право да го направиш без изобщо да се обясняваш в срока, предвиден от закона.
Обаче като нямаш документ, а имаш "хвърчащ лист" от тях, попадаш под ударите на техните "условия за връщане" и КЗП вече не ти е приятел и се сблъскваш със следните препядствия:
- първо: 13.4. Връщането на продуктите се извършва в комплект с платежен документ и попълнен формуляр на адрес ...

мдааа, но ти платежен документ нямаш!

- второ: 13.9 Съгласно чл. 55, ал. 5 от ЗЗП, Потребителят заплаща пропорционалната сума на това, което действително му е било предоставено ...

и започва една мазна формула, прикючваща с

"Потребителят следва да знае, че формулата по т. 13.9. дава резултат на половина на заплатената сума в случай на възстановяване  след изтичането на 13-ят и настъпването на 14-ят ден от правото на отказ."

следва още по-якото:

13.11, Потребителят следва да знае, че стойността на стоката се намалява с 3,57 % за всеки ден в негово владение, ако желае да се възползва от правото си на отказ.

ебаси! това в закона го няма, в мегапартс обаче - да!

и последно:

14. Не могат да бъдат връщани стоки, предлагани/взети от партньори на МЕГАПАРТС. Всеки партньор спазва неговата политика за връщане.

че от къде аз да знам кое е партньор и кое не? тази информация по никакъв начин не е достъпна за потребителя от сайта!

В заключение:

Не купувайте неща, които искат да ви сурнат с техен транспорт!
За градове различни от посочените, проблем няма. С еконт нещата си остават, както бяха.

Дата на публикуване
1 |
От: София
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 CRD дизел; 2002 г.

Изобщо не бях обръщал внимание на тези неща. Това със сигурност е голям негатив за тях. Към това бих прибавил и цените им,които вече не са никак ниски, а и доставката в рамките на София е почти 10 лева   yikes  , което е двойно по-скъпо от тази на Еконт, мисля,че бих ги потърсил само в краен случай  sad  noe

Дата на публикуване
2 |

То да беше проблема само с бележките

Дата на публикуване
3 |
От: Велико Търново
Собственик на Крайслер Вояджер 2.4 1998г.
Крайслер Гранд Вояджер 3.3 2002г.

Аз си изпатих с счупена скоростна кутия от там...

Дата на публикуване
4 |
Собственик на Grand Voyager 2.8 CRD 2005

Те (мегапартс) отдавна тръгнаха надолу.

Дата на публикуване
5 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Преди бях доволен от Мегапартс, но явно и за Бургас вече не използват Еконт. Преди година и половина последно съм пазарил от тях и въпросната част ми беше доставена до техен НОВ офис, преди това си ги получавах до офис на Еконт или адррс. Както и да е по спомен тогава ми дадоха някаква хвърчаща касова и възможност да си върна стоката до 7 или 10 дена не помня. Та тогава цените им бяха добри и не съм имал проблеми всичко е работело. Но като всяко нещо в БГ като им потръгнат нещата и се изпедер......

Дата на публикуване
6 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD  дизел, 2001 г.

От Мегапартс са ми се оплаквали колеги и приятели. Пример : Купувайки стъкло за предна врата получават пукнато такова, понеже не го виждат по време на доставката - връщането става невъзможно. Е, такива ми ти работи. Едни 60-70 кинта изгаряш. Лично аз нямам проблем. Колата с МАФ-а, който купих от тях, работеше по абсолютно същия начин и с МАФ-а, с който си беше оригинално. Демек - и двата бяха изгорели.

Дата на публикуване
7 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Поръчах си някои дреболии от Мегапартс и гледам изпратили са ми ги до офис на Еконт. Та дано всичко е наред

Дата на публикуване
8 |

Отваряш сайта им и си поръчваш някаква част или изделие втора употреба за старата си кола. И от тук започват мъките.
1. Ако избереш да си купиш част на цена под 20 лв.,  не може да я получиш тъй като поръчки под тази стойност не се изпълняват. Излиза въпрос дали си съгласен цената на избраната стока да стане 20 лв. Приемаш. Към тази цена автоматически се пришива цена за доставка с „Еконт“ от 5 лв., като доставката се изпълнява не с "Еконт" а техен транспорт.
2. Няма офис където да отидеш да си получиш стоката, а има адрес на който да изпратиш стоката ако решиш да я върнеш в законния двуседмичен срок, ул. Медникарска 1. На този адрес обаче няма нищо като офис и тамошните офиси на други фирми не са чували за Мегапартс.
3. На обявените тел. номера съобщават на цифри 1, 2 и 3 по какъв проблем ги търсиш. Само на 2 (да ти изкупят старата кола – понятно) се обажда служител, който обаче не може да помогне с нищо. На другите две цифри те шунтират подобаващо или след време просто затварят.
4. Опитваш се да върнеш закупеното изделие в законния двуседмичен срок. Това може да стане само в офис на „Еконт“ с разпечатан и попълнен формуляр за връщане в ръка, където пише, че ще ти върнат парите включително и тези за транспорт. Не само че не е така ами плащаш пари за обратния транспорт, но не горните 5 лв., за "доставката" а 6.50 лв. Така се получава, че си купил стока от 9.90 лв. за 25 лв. , а след като ти се е наложило да я върнеш, плащаш още 6.59 лв. И самият връх : теоретически ще трябва да ти върнат само 20 лв. Но не получаваш НИЩО!
Оставаш без необходимата ти част/изделие и съответно изгаряш с всички гореописани парични средства, а те печелят на твой гръб.

Дата на публикуване
9 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2019   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ