Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2986
Chrysler Voyager

Смяна подгревни свещи

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2007 г.

Здравейте колеги!Честита да е новата 2019!
Малко/абе доста/замря форума.Това от една страна е добре  wink никой няма проблеми с автомобила.
Моето питане е къде в София да си сменя свещите без да ги скъсат да ми вземат куп пари и последващите проблеми?
sos

Дата на публикуване
1 |
От: Велико Търново
Собственик на Крайслер Вояжер 2.5 ЦРД- 2002г

Здравейте колега. Аз съм имал подобни премеждия но с дизел на мерцедес. Доколкото знам от майстора късането на свещите става когато прекалено са запекли и ако вече са спекли има голяма вероятност да стане проблема.  При мерцедесите е предразположено за това защото така са направени конструктивно. При крайслер пт круйзер с двигателя на мерцедес също го има този проблем, но при нашите модели до сега не съм чул някой да се е оплакал. Така че според мен по скоро е индивидуално до самата кола, а не до майстора  hmm

Дата на публикуване
2 |
Собственик на Voyager 2.5 crd

Здрасти, аз сменях преди нова година свещи на 2.5црд, смениха ми ги при Еди мисля че е доста известен във форума, сервиза е на Владимир Вазов 120, лошото е че дали от бързане или друго нещата грам не се подобриха към по добро, да не кажа друго.. но така и така свещите били за смяна, та с това се успокоявам. За мен там не е евтино като цяло, но с такива коли няма как, а и нали се заплаща по доброто обслужване (за сега не съм убеден в това де, но все още е прибързан извод) 160лв за труд и към 120 за свещи..

Последно редактирано от Painkiller (10-01-2019 15:51:04)

Дата на публикуване
3 |
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел

Здр, от опит за 9 години  съм ги сменял  3 пъти. веднъж с бюджетни - голяма грешка.
-качествени свещи / ползвам бош в момента от 3 год, беру ги хвалят повече -по скъпи са, аз не намирам съществена разлика/, другите марки струват по 5 лева плюс 200лева на брой като се скъсат
-смяната на 3 е лесна, за една се сваля динамото/ алтернатор / - задължително двигателя да е топъл и се почва от динамото и развивате всички, после монтаж
-затягат се с динамометричен ключ  на 32 килограма/ по спомен/ проверете
-като скъсате свещ звънете на Еди да ви прати неговия адаш и колега - има знанията и уменията а и цената е справедлива/на мен ми помогна преди 2-3 години /

Успех

пп.свещите се късат ако не са затегнати добре при монтажа и пропускат компресия /запичат/, по добре е да са пренатегнати с 4-5килограма /нютон метра/ при липса на динамометрия.

Последно редактирано от Hri100 (08-01-2019 17:51:42)

Дата на публикуване
4 |

120 за свещи е ОК,ама другите 160..... hmm

Дата на публикуване
5 |

Така е, скъпичко е на Вазов, но то си е основно мерцедес сервиз.
Мен също ме сурвакаха едни 90лв за затягане на ремъчна шайба  big_smile
Твърде, твърде много си повярваха някои сервизи, цените спрямо оторизираните на другите марки е несъпоставимо, в повечето случаи става дума за 2-3 пъти по-скъпо, да не кажа и повече ...

Дата на публикуване
6 |
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел

20пв за брой е добра цена /бош/

160лв за смяна без значение при скъсана/и свещ е много добра сена

без засраховка при скъсване бих платил към 40 лева -ако всичко е ок работата е за до към час пред блока/ при скъсване може да се стигне до сваляне на главата на двигателя/

Дата на публикуване
7 |

yikes  yikes  yikes  Сваляне на главата  yikes а те може и да си работят. Аз исках просто да са нови.

Дата на публикуване
8 |
Собственик на Voyager 2.5 crd

Ако пали на това време лесно въобще не искай нови, както казах моята пали трудно и след смяната им нямаше грам подобрение, а някой от тях си били заминали ми казаха..

Дата на публикуване
9 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2019   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ