Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2998
Dodge - Настоящи модели

Има ли разлики в този Двигател на Калибъра???

Дискусия
Назад

Здравейте нов съм във форума,имам намерение да закупувам Dodge caliber 2.0 CRD.
Това разбирам,че е двигателя на VW,но въпроса ми е следния:
да вземем VW GOLF 5 той е един от моделите оборудван с този двигател.При Голфа обаче има 2 модификации на този двигател,единия от които е 8 клапана,а другия с 16 какъвто е и на Клибъра.Разликата на външен вид на пръв поглед при Фолксвагена е в главата на двигателя,на16 клапановия подгряващите свещи не се виждат,и капачката за маслото е почти в средата леко вдясно,а на 8 клапановия свещите се виждат и капачката за маслото е горе вляво.Мои познати с Ауди и Голф с въпросния 16V  мотор си напатиха страшно много от пукнати глави,а главите втора употреба са също спукани, като цяло това е слабост на този двигател.С течение на времето разбрах и за още пострадали от спукана глава на този двигател.И сега на въпроса понеже има инфо по другите форуми че след 2008 тази слабост е отстранена ,Калибъра с дефектния мотор ли е?Има модели Клибър с различно разположение на капачките за маслото,тези на които е в средата са до 2009г,а другите на които капачката е горе вляво са 2010г.,но Клибъра разполага с двигател само 16 клапана,каква аджеба е разликата между двата мотора ?

Не намирам отделни снимки в нета за това публикувам обяви от сайт на които се виждат въпросните двигатели.
Ако някой има наблюдения относно въпросния агрегат ще му бъда много благодарен изобщо всякаква информация за него ще ми е от полза понеже се натъкнах на какви ли не мнения с различни кодове на двигатели ,години ,кодове на глави и стана пълна бъркотия .
Благодаря предварително bow

Дата на публикуване
1 |
Собственик на Крайслер Вояджер 2800 CRD. 2007 г
Авточасти за Крайслер, ДОДЖ, JEEP. Доставка до всяка точка на България

Здрасти. Фолксватен читав дизел нямат. В калибър до 2007 година се слага BKD. Уж се говори че с кода 140 и 150 не пукат ама  hmm  след 2008 е BMR. След 2010 ги махат и слагат новия Мерцедесов 2.2 163 коня. Води се Калибър 2.2CRD. 8 клапановия ваг нямам информация да се слага в Калъбър

Дата на публикуване
2 |
EMO написа:

Здрасти. Фолксватен читав дизел нямат. В калибър до 2007 година се слага BKD. Уж се говори че с кода 140 и 150 не пукат ама  hmm  след 2008 е BMR. След 2010 ги махат и слагат новия Мерцедесов 2.2 163 коня. Води се Калибър 2.2CRD. 8 клапановия ваг нямам информация да се слага в Калъбър

Здрасти благодаря за информацията,точно за този BKD ставаше въпрос че бил проблемния до колкото разбирам от другите форуми,значи нямат 8 клапановия Калибърите,разликата визуално може би е заради кодовете на двигателите,то ще има и други разлики естествено освен визуалните...ще трябва да потърся информация за тези BMR.Много ми харесва този автомобил надявам се да не ме откаже агрегата с който е оборудван hmm

Дата на публикуване
3 |

И BMR си е дърво. Той е 170 коньовия на пасат. Там са пиезо дюзи, дпф и тнт. Бензин не ти се кара? Крайслеров си е слагат го в Киа и Хюндай. Здрав мотор. Питай бакшишите карат над 800 000

Дата на публикуване
4 |
EMO написа:

И BMR си е дърво. Той е 170 коньовия на пасат. Там са пиезо дюзи, дпф и тнт. Бензин не ти се кара? Крайслеров си е слагат го в Киа и Хюндай. Здрав мотор. Питай бакшишите карат над 800 000

Бензин не искам,ама тука не ми става нещо ясно по всички сайторе за технически данни на калибъра му дават само един дизелов двигател 2.0 140 коня 16 клапана ,няма 2,2 няма и този BMR който е 170 на пасатите (за него знам че е по пасатите май и на някое ауди го има)възможно ли е на Калибъра да са го спънали до 140 коня,ама няма и никъде 2,2 за DODGE...странна работа....Иначе за кой бензинов на Крайслер ста дума какви кубици и коне е ?

Дата на публикуване
5 |

Всички бензинови от 1.8 до 2.4 са един и същ двигател с различен обем. Който си избереш. Мерцедесовия не е спънат до 140. 163 коня си е.

Последно редактирано от EMO (04-02-2019 20:28:08)

Дата на публикуване
6 |

Извинявай сега видях че питаш за BMR дали е спънат. Да! в доджа е 140 коня. Двата са додж код ECE и ECD = BKD и BMR на ваг

Дата на публикуване
7 |
EMO написа:

Извинявай сега видях че питаш за BMR дали е спънат. Да! в доджа е 140 коня. Двата са додж код ECE и ECD = BKD и BMR на ваг

много ти благодаря за отговорите,във БГ сайтове не ми излезна 2,2 на мерцедеса,но явно го има ..и последно да те попитам имаш ли представа защо е спънат двигателя BMR,някакви съображения ли са или...?-не че ми е толкова важно но като цяло има малко информация за този автомобил и с интерес научавам неща за него.Още ведниж много ти благодаря

Дата на публикуване
8 |

Нямам представа защо го правят. Забелязал съм,че много марки и модели когато взаимно си споделят агрегати мощността и кодовете на двигателите ги променят. Може би за заблуда на купувачите.  roll  hmm  И явно успяват. Пример как дълги години след началото купувачите на HDI Пежа и Ситроени си мислеха че карат коли с хубави френски мотори (каквито бяха старите френски дизели),докато след това се разбра че PSA не произвежда дизели комън рейл и всички HDI са Форд.

Последно редактирано от EMO (04-02-2019 21:11:49)

Дата на публикуване
9 |

предишния ми автомобил беше 2.0 ХДИ 90 2000г  hmm  чак се замислих сега френски ли е или на Форд беше много корав двигател 6 години го експлоатирах с 200кг над допустимата на автомибила маса по 140 км почти всеки ден и не мръдна дори нямаше наченки за разваляне бях го и чипнал и си вървеше повече от задоволително с голям товар...но това е друга тема... още веднъж ти благодаря за информацията наистина ми беше полезно  bow

Дата на публикуване
10 |

2.0 hdi също е Фордов. Добри са. И по-старите и новите

Дата на публикуване
11 |

всъщност ford намазаха покрай psa, гредата идва по-късно с бмв и съвместната им разработка.
Относно доджа - да ти кажа най-малко бих се тревожил за мотора.

Дата на публикуване
12 |
vkk1 написа:

всъщност ford намазаха покрай psa, гредата идва по-късно с бмв и съвместната им разработка.
Относно доджа - да ти кажа най-малко бих се тревожил за мотора.

Това да го разбирам че и двата двигателя са здрави ,а има други недостатъци или и двигателите на са читави и си има и още кусури
За по първия мотор на Фолксваген БКД съм сигурен че пука глави,достатъчно хора видях с този проблем за да ми се изясни

Дата на публикуване
13 |

имам предвид, че мотора е европейски и популярен, но ако нещо се сбъгне по другите агрегати ще стане забавно.
Има модули, има електроники, има управления, които при подобна съчленена кола -американска база с допълнително нагаждан немски мотор - нито едните, нито другите знаят какво се е получило накрая.

Дата на публикуване
14 |

Ами на риск си е то и това че купувам втора употреба също е риск,в крайна сметка ремонта на една механична част която е с доказан ефект като главата на единия модел двигатели,за мен е по сериозния проблем от това дали някоя система ще сдаде багажа от експлоатация.В единия случай с главата има доказана фабрична слабост ,надявам се каквото и друго да се развали да е от това че му е дошло времето ,а не от това ,че производствено не е читаво.Като цяло търся дали единия от двата е здравия двигател,за останалото нямам информация за конкретната марка дава ли недостатъци или не ...има доста малко писано за този автомобил дори нищо за техническото мо състояние за това и събирам мнения,Благодаря и за твоето има логика в това което си написал

Дата на публикуване
15 |

виж, ще перефразирам:
- едно от основните удобства на това да караш американска кола в България е, че като го загазиш, взимаш за стотинки от рокауто, за седмица е тук, сглобяваш и продължаваш.
Като е подобен сбирщайн - и го загазиш - понеже рокауто не е и чувал за въпросния дизел на ваг и управлението му, а ваг не са и чували за бсм-а му и айпиема му, отиваш в Балканстар и още от вратата те свива стомаха, а след месец чакане и с тотала в ръка, вече си като след среща с Кобрата.
Карам от години американски коли, не знам колко логика има, но бая бой съм ял покрай тях.
Аз казвам съвсем добронамерено, че /според мен/ гледаш в грешната посока ...

Дата на публикуване
16 |

Всички съвременни коли са сбирщайн. И този додж не е изключение който реално е второто поколение митсубиши аутлендър (пежо 4007, ситроен ц-крос) с емблема на додж. Аутлендъра от своя страна е съвместна разработка на VW, PSA и митсубиши. За това на дизеловите им слагат ваг мотор (и на Аутлендър и C-cross и пежо 4007 също) . При дизеловия додж също всичко е ваг и мотора и компонентите (някой неща са мешани и с мерцедес - много марки като цяло мешат много компоненти по между си,но това е друга тема - така че за по лесно считай го че е ваг ). Ръчните скорости са zf. Цялото окачване на доджа е пежо/ситроен ц4 (или митсубиши да го наречеш все същото). Шарнира му струва 7 лв моог

Дата на публикуване
17 |

Ето че вече излезна доста информация наяве относно този модел,това което сте го написали момчета го няма никъде по никой друг форум да не кажа и в този вземам впревид всичко което казвате и безпрекусловно вярвам понеже няма от къде другаде да се научи освен в някое представителство ако са компетентни служителите естествено,най-добре ще е да се включи и някой собственик на въпросния автомобил за да каже ако е имал някакви необичайни премеждия.Относно въпросните управления компютри и разни модули имам човек в Пловив който съживява мъртавци така да се каже така че съм спокоен повече ме притеснява механичната част и то по двигателя

Дата на публикуване
18 |
От: София
Собственик на Chrysler Crossfire, 3.2 бензин, 2004 г.
vkk1 написа:

виж, ще перефразирам:
- едно от основните удобства на това да караш американска кола в България е, че като го загазиш, взимаш за стотинки от рокауто, за седмица е тук, сглобяваш и продължаваш.
Като е подобен сбирщайн - и го загазиш - понеже рокауто не е и чувал за въпросния дизел на ваг и управлението му, а ваг не са и чували за бсм-а му и айпиема му, отиваш в Балканстар и още от вратата те свива стомаха, а след месец чакане и с тотала в ръка, вече си като след среща с Кобрата.
Карам от години американски коли, не знам колко логика има, но бая бой съм ял покрай тях.
Аз казвам съвсем добронамерено, че /според мен/ гледаш в грешната посока ...

Колега Dodge не е към Балканстар. Exxal Fleet Cars са.

. По темата за сбирщайна, моята под ламарините е чист Mercedes.

Дата на публикуване
19 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2019   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ