Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2672
Спорт & Тунинг

Home made AUX на оригинален (CD)радиокасетофон Chrysler, Dodge, Jeep.

Дискусия
Назад
От: гр. Хасково
Собственик на Grand Voyager  2.5TD  `98
Автомобилът не се плаши от изминаване на много километри, а от смотани собственици.

Колеги, попадна ха ми видеа във youtube за монтаж на AUX на СD радиокасетофон от групата на крайслер. Сториха ми се доста полезни и затова ще ги споделя тук. Естествена реших и да експериментирам в/у моят плеър. Резултатът е повече от задоволителен. Свързва се с лекота смартфон или МР3 плеър с желаната музика.
Има две места на платката за монтаж кабела. Едното е предусилвателя откъм касетния дек, другото откъм 8 пиновия жак на чейнджъра.
Възможно е да се монтира на всички видове плеъри на марката от началото на 90-те до 2005-6 които нямат фабрично, тъй като платките са почти идентични .
За хора които разбират от платки това е елементарно, но все пак мисля ,че с тази тема във форума ще достигне да повече фенове на марката,които не разбират толкова от електроника.
Линк към видеото:

Това са и моите снимки на плеърите които направих:
http://media.snimka.bg/s1/5727/037697635-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/5727/037697636-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/5727/037697637-big.jpg
http://media.snimka.bg/s1/5727/037698924-big.jpg

ПС: Забравих да спомена ,че за да работи CD радиокасетофона в AUX режим е необходимо да има празна касета в дека(или да се свърже прекъсвача който подава инфо че има касета. Но в този случай се налага повече разпояване и после запояване за да се свали платката и да се стигне до там)ако е свързан на тази част от платката . За връзката към чейнджъра е необходимо той да е свързан но без касетата с дисковете.

Последно редактирано от dido.del (02-01-2017 20:03:02)

Дата на публикуване
1 |
От: София
Собственик на Chrysler PT Cruiser; 2.0 бензин; 2001 г.

Доста интересно. Понеже си написал че за да работи трябва вътре да има касета крайния резултат дали има нещо общо с това

?

Дата на публикуване
2 |
От: гр. Хасково
Собственик на Grand Voyager  2.5TD  `98
Автомобилът не се плаши от изминаване на много километри, а от смотани собственици.

Точно това е целта да се избегне минаването на сигнала през различни източници, защото пада качеството.
Когато се свърже кабелът директно към пиновете от платката сигналът е с високо качество. Поне така пишеше във всички форуми които изчетох свързани с AUX. Срещал съм такава касета, но не съм я ползвал и не знам какво качество вади, но щом не я препоръчват като вариант не очаквам да е високо. Сигурен съм, че FM трансмитера е с отвратително качество, защото го пробвах.
Към въпросния изведен кабел свързах смартфон и качеството на  звука е отлично. Необходима е касета или чейнджър само за да излъже плеъра , че съответното работи , а всъщност аудио сигнала се подава чрез кабела от желано външно устройство.

Дата на публикуване
3 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

dido.del  cool  az

Дата на публикуване
4 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

+1 така е когато няма разни преобразуватели а сигнала се подава директно няма загуба на качество и звука би трябвало да е перфектен

Дата на публикуване
5 |
От: Русе
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2003 г.

Аз имам такава касетка, Крайслера не я харесва...Жичкаджията каза, че са много капризни..Ще пробвам с този начин да вържа I-poda

Дата на публикуване
6 |

Касета и аз купх преди време, пълен боклук.
Реших да не експериментирам повече и просто си взех СД чейнджър, 4 диска, но все е повече от радиото.

Дата на публикуване
7 |
Собственик на Voyager 2.5 crd

Здравейте, исках да си монтирам AUX като мислех ,че се сваля капака ,платката се показва отдолу и се запоява, обаче след като изгледах клипчетата видях, че явно се разглобява целия плеър и се отказах за момента.. Въпроът ми е има ли вариант аукса да се върже директно отзад на пиновете за сд чейнджъра или без разглобяване и запояване няма да стане? Гледах и че ако колата е с чейнджър е доста по лесно, само се режат малко жици и се получавт нещата.  Любопитно ми е и ако се върже аукса към касетката или съответно към чейнджъра те ще продължат ли да си работят?

Дата на публикуване
8 |

Искам да питам и за свързване на усилвател за допълнителен бас, къде трябва да се запоят чинчове? Ама като гледам форума е доста замрял и рядко се отговаря sad

Дата на публикуване
9 |
От: София
Painkiller написа:

Искам да питам и за свързване на усилвател за допълнителен бас, къде трябва да се запоят чинчове? Ама като гледам форума е доста замрял и рядко се отговаря sad

Хаха да. Малко собственици на крайслери има в бг. А и повечето пишат само когато има проблем,явно скоро не е имало

Дата на публикуване
10 |
От: Нови Искър
Собственик на Chrysler voyager 2.5crd 2004

Евала колега за темата доста е полезна имам само едно питане понеже видях че на единият клип ги запояват не на платката а на кабелите та кое е по добрия вариант?

Дата на публикуване
11 |

На кабелите е ако имаш сдчейнджър или поне така мисля и разлика няма реално

Дата на публикуване
12 |

Ако е на платката може ли да се сложи женска aux букса

Дата на публикуване
13 |

Можеш всякаква, ти на платката запояваш жиците след това към тях връзваш каквато искаш букса

Дата на публикуване
14 |

Колега ако си запознат може ли да ме намериш в ваибър имам още няколко въпроса 0896015430 ми е номера благодаря предварително

Дата на публикуване
15 |

Няма ли кой да каже ако искам да монтирам допълнителен бас на кораба, къде и какви кабели трябва да запоя за свързване на допълнителен усилвател, за да не взимам сигнал от колона, защото доколкото знам не е редно така..?

Дата на публикуване
16 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2019   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ