Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
3102
Chrysler 300

Съвет от майстор

Дискусия
Назад
От: Русе
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2003 г.

Привет, собственици и фенове на Крайслер. Когато ми се роди синковеца, имах нужда от по-голяма кола, и си взех Крайслер Вояджър, 2003, 2.5 мотор на мерцедес. Много съм доволен от колата, перфектна работа, грижа се за нея и така нататък, но от доста време се оглеждам за 300 Ц. Харесва ми излъчването на колата, пък и вече ще се карат само Крайслери, така, че съм в търсене от доста време. Вчера ходих да гледам един, в доста окаяно състояние е, но на мен не ми пречи, в смисъл имам време да отделя за колата, проблема е, че е разбито турбото. Има в багажника средна част от ново турбо. Не знам какъв зор е видяла да се разхайти толкова, и дали има други щети по мотора. Продавача не може да ми даде информация. Цената е маниакално ниска, и много се замислям, дали да не скоча в дълбокото. Мотора бил 320 на Мерцедес. Въпроса ми е, мога ли да разбера има ли други щети по мотора, пробвахме да завърти двигателя - върти. Вариант 1 - сменям само турбото, и колата става пушка, Вариант 2 - сменя се мотора, ама трудно ли е, скъпо ли е...? Нямам много представа, и затова моля за съвет. Предпочитам да я взема така, и да си я донаправя, от колкото да я взема напудрена, и да грохне след няколко хиляди км. Моля за съвети, всички ще са ми от полза. Бъдете здрави!

Дата на публикуване
1 |
Собственик на Крайслер Вояджер 2800 CRD. 2007 г
Авточасти за Крайслер, ДОДЖ, JEEP.

"взех Крайслер Вояджър, 2003, 2.5 мотор на мерцедес".  - Мотора не е на мерцедес. ВМ е

"проблема е, че е разбито турбото. Има в багажника средна част от ново турбо. Не знам какъв зор е видяла да се разхайти толкова," - Нормално карат 160-200 хил км

"и дали има други щети по мотора. " - Без да го запалиш, диагностика  или да се отвори няма как да знаеш

"Мотора бил 320 на Мерцедес. " - Да. 3.0

"Въпроса ми е, мога ли да разбера има ли други щети по мотора, пробвахме да завърти двигателя - върти." - виж по-горе

"Вариант 1 - сменям само турбото, и колата става пушка" - Може

"Вариант 2 - сменя се мотора, ама трудно ли е, скъпо ли е...?" - Може. Или да си го ремонтираш наличния. Скъпо- Както се договориш с майстора

Колата нов внос ли е?

Дата на публикуване
2 |

Благодаря за отговора, на двигателя на Вояджъра, пише Daimler-Chrysler, мотора е с верига, и се различава от 2.5 на ВМ, видимо.
300 Ц-то не е нов внос, купена е от лизингова компания, със софийски номера е.
Майстора каза, че при счупване на турбото в движение, щетите може би са по коляновия вал, и лагерите, не е сигурен за скоростната кутия дали може да се повреди, понеже в такъв случай колата се гасяла на скорост, а при автомата е малко кофти.. Разбрахме се да я погледнем в понеделник, като ще помоля продавача да пробваме да я запалим, като елиминираме турбото, щя сметнем парите за ремонта, с въпросителни бая, и щя го мислим..
Ако някой нещо се сети да посъветва, да помогне с каквото може, моля да заповяда..
Все пак сме малка общност, и знам, че тук специално сме разбрани..
Поздрави и бъдете здрави!

Дата на публикуване
3 |
От: София
Собственик на Chrysler Crossfire, 3.2 бензин, 2004 г.

Колега здрасти. Не става ясно само е счупила турбото или е хвърлила и маслото през него. ако го е хвърлила може  да е затегнала валове лагери. Така или иначе ще се прави говори с майсторите дали ще ти е изгодно. аз съм правил преди време на ауди 1.9 тди ми хвърли маслото. към 1500 лв ми излезе удоволствието. Само не ми е ясно как са го загасили на автоматик  yikes

Дата на публикуване
4 |

Този, продавача нищо не може, или не иска да ми каже...Утре имам среща с майстора ми, да огледа колата, ще предложим да я запалим.На тихи обороти, не би трябвало да е проблем за турбото. даже ще го откачим за по сигурно. Варианта е да е повлякла лагери, и позастъргала вала, ама и майстора се чуди как са я угасили на автомат?! Какви според вас могат да са щетите по кутията? Ако е наиграна, имам предвид тотал щета, може ли да се вземе от друга кола...някаква по съвременна...И другото питане е, така и така май ще се взема турбо, какви са ми вариантите?

Дата на публикуване
5 |
Собственик на Крайслер Вояджер 2800 CRD. 2007 г
Авточасти за Крайслер, ДОДЖ, JEEP.

В какъв смисъл какви са вариантите за турбо? Взимаш втора употреба цяло турбо за 200-300 лв и си готов. На автоматика защо да му има нещо? И да му има, ако става се прави, ако не - взимаш друга??

Дата на публикуване
6 |
От: София
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.
bullet_rs написа:

Този, продавача нищо не може, или не иска да ми каже...Утре имам среща с майстора ми, да огледа колата, ще предложим да я запалим.На тихи обороти, не би трябвало да е проблем за турбото. даже ще го откачим за по сигурно. Варианта е да е повлякла лагери, и позастъргала вала, ама и майстора се чуди как са я угасили на автомат?! Какви според вас могат да са щетите по кутията? Ако е наиграна, имам предвид тотал щета, може ли да се вземе от друга кола...някаква по съвременна...И другото питане е, така и така май ще се взема турбо, какви са ми вариантите?

Здравейте. Каква кола имате предвид с "от друга кола...някаква по съвременна."?

Дата на публикуване
7 |

Пичове, отказвам се.. по малко от 4 000 лв за скорости и двг не мога да намеря..И 3 за колата, станаха 7, и 2 поне за майстори..няма да е моята..Нищо, проверявам, търся..ако трябва ще ида да си я докарам от Марс, ама ще карам 300 Ц! Заклевам се!

Дата на публикуване
8 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.4i - 1996г., SsangYong Rexton RX290 - 2004г., Плимут Гранд Вояджър 3.3i - 1996г.

Човече, ей това е най-правилното решение. А за 300Ц аз специално, освен от визията от друго не съм доволен. Карах преди 15-ина години такова животно - е хем аз го карам( в Родопите), хем по завоите ми ставаше лошо, а да не ти говоря за пътниците. Не съм кекав, но .... Вземи от някъде, покарай едни 200-500км, мини през Родопите и после се хвърляй. И съвет от мен, взаимстван от форума на Мерцедес, че се бях заплеснал да сменям Хруслера с V класа - най-скъпия Мерцедес, е купения евтино Мерцедес. Да ти кажа същото важи и за добичетата с нашата марка, а още повече за хибридите между нашите и Бенц-а, точно защото са в една група Даймлер-Крайслер. Успех!

Дата на публикуване
9 |
От: Несебър
Собственик на PT CRUISER 2002 Г. 2.0

@sempetrovi какво не ти е харесало в 300ц? Какво имаш предвид? Че и аз съм му хвърлил око

Дата на публикуване
10 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.4i - 1996г., SsangYong Rexton RX290 - 2004г., Плимут Гранд Вояджър 3.3i - 1996г.

Е, казах го в мнението си - не знам как е конструиран,  но прозорците са  му супер малки (поне така изглежда от вътре), не знам как му е направено окачването, но лично на мен и на моите близки ни става лошо по завоите в тази кола. Дори и в случая, когато аз шофирам, пак ми става лошо по завои. Смев да кажа, че от 1989г, откакто имам книжка и започнах на москвич и лади, минал съм през опели (кадет, омега), рено 19 (стандартно и лимитед, Форд ескорт, Мондеа, тойоти разни, вкл. джипове и пикапи, Мерцедес ц и е клас, фиат скудо, рено еспейс, 3 вояджъра, Сангйонг Рекстън, Форд Рейнджър, бусове разни...фиат брава, Киа Спортидж - 2 бр, Рейндж Ровър......сигурно забравям някои от колите си, е те с този 300 C  си издрайфахме червата, за времето, за което го карах. А да не говорим за разхода му на гориво. Та както казах - освен страхотната му визия нищо добро не мога да кажа за него. И да, той ми беше сватбената кола преди 15 години ( беше един от много малко в България по онова време.

Последно редактирано от sempetrovi (23-04-2020 17:01:13)

Дата на публикуване
11 |
От: Несебър
Собственик на PT CRUISER 2002 Г. 2.0

Не знам защо твоя е бил така. Мой приятел има такъв бензинов и често се возим. Доста пъти съм карал и аз. Основно в Бургас и околията - Бургас - Созопол- Китен, Бургас - Несебър. Вози стегнато и комфортно. Не съм усетил дискомфорт. По скоро това което не ми харесва е ръбестия дизайн на централната конзола на таблото, грозновата е. Иначе относно разхода на гориво, така е, но и всеки си прави сметката според възможностите. Все пак голям и мощен мотор харчи повече от малолитражки, но който може да си позволи е голям кеф.

Дата на публикуване
12 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ