Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
3117
Chrysler Voyager

Налягане на маслото 2.8 ЦРД

Дискусия
Назад
Собственик на Chrysler grand voyager 2.8crd 2007

Здравейте колеги!
Видях се в чудо с моя вояджер 4ген. Преди седмица при нормално каране ми светна лампата за маслото. Като не бях сигурен дали качва масло, въпреки че работеше нормално без странични шумове, пътната помощ и го прибрах. Замерих налягането с манометър 2.2бара на студен мотор на обороти. Видях че датчика е избил масло вътре и помислих че е от него. Смених го с оригинален ,,мопар,, 200лв с отстъпката bu  . Паля колата всичко наред и след загряване пак се облещи лампата. Реших да отворя картера да видя лагерите, биелните са като нови, основните няма как да се проверят без да пръскам мотора. Колата беше с 5w30 масло на 5к км. Гледам по аутодата го дават 10w40. Сложих 10w40, нова маслена помпа 360лв с отстъпкат, паля работи включи перки няма проблем. Излязах да я пробвам и на един стоп като спрях на ниски убороти пак светна. Обратно в гаража, меря налягането на свободен ход, загряла 1.2бара. Та въпроса ми е колко трябва да е налягането на загряла кола на тихи убороти, защото в аутодатата виждам само 2.0бара на 3800об. което ми се вижда збъркано.

Дата на публикуване
1 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Колега най добре намери и си изтегли service manual-a за твоя модел. Нарочно се разрових и за моя двигател го дават: Oil Pressure
at 4000 rpm . . . . . 3.0 to 4.5 bar (Oil at 90–100°C)

Последно редактирано от Tihomir78 (16-08-2020 12:17:46)

Дата на публикуване
2 |

Ще видя да го изтегля.
Мен ме интересува на празен ход, защото само така светваше лампата, при покачване на оборотите гасне. Но 1.2 бара при загрял мотор го меря на празен ход и ми се струва добре. Много ме съмнява новия датчик, въпреки че цената му е такава. Няма информация и на датчика на какво налягане включва лампата.

Дата на публикуване
3 |

На ниски обороти ти светва защото е под някакъв минимум налягането, и съответно и на обороти пак е по-ниско от нормалното. Обикновено това се случва когато маслото не е сменяно дълго време или се използва с по-нисък вискозитет от необходимото. Но ти каза че си го сменил... Да не би масления филтър да е менте ? Нивото на маслото едно и също ли е ?

Последно редактирано от Tihomir78 (18-08-2020 21:23:29)

Дата на публикуване
4 |

Филтъра е ,,mahle,, нивото е същото, почти до максимума. След последното светване, когато и писъх темата, единственото което направих е да сваля датчика и замеря налягането. След монтирането му и 120км. лампата не е светвала. Няма как да опредиля дали налягането е добро, защото не намирам никъде какво трябва бъде на тихи обуроти. Единствената информация която намирам в ,,аутодата,, е че на 3800бб. трябва да има 2 бара, което го имам със сигурност. Не че искам да свети, но се дразня че незнам защо спря да свети.

Дата на публикуване
5 |

Не знам дяволска работа , колегите да помагат с идеи.

Дата на публикуване
6 |

Не знам дяволска работа , колегите да помагат с идеи.

Дата на публикуване
7 |

Колега от колко време имаш колата , колко хил.км си минал, колко пъти си сменял маслото, Мисля да не би да имаш някъде запушена маслена магистрала.... Помисли за почистване на маслената с-ма.

Дата на публикуване
8 |

Колата я взех февруари на 214 000 ( колко реални, самата тя си знае). Обслужих я и и сипах 5w40. След 2 000 км, или на 216 000 хвърли турбина. Свалих я, рециклирах я и си помислих, че е имала проблем с смазването и затова турбото е заминало. Отворих картера, нямаше нагари от нередовна смяна на маслото. Почистих маслената магистрал към турбината, ново масло 5w30, филтър и готово. Навъртях и към 5 000км, преди да светне лампата. Пак картера долу, пак чисто вътре. Проверих и лагерите ( като нови). Ново масло 10w40, филтър, маслена помпа и датчик. Лампата светна след загряване, свалих датчика, замерих налягането, има. След това повече не е светвала, затова ме съмнява датчика нещо. Буксата му беше в масло, обезмаслих я и не е светвала. Колата ме кефи много и какъвто и да е проблема ще я правя, ако трябва и двигател ще сменя ( да не дава господ)  big_smile Ако има запушена магистрала според мен лампата няма да светне, а ще задере я лагер, я нещо в главата или където няма смазване ( само си расъждавам).

Дата на публикуване
9 |

Що не почна с омаслената букса?От нея е,не мен на ПТ ми го неправи същото заради леко разхлабен датчик.Обезмасляване,стягане,и вече 3-4 смяни на масло не се е обаждал.

Дата на публикуване
10 |

колега, понеже си тръгнал смело по моя път - ще те посъветвам като приятел: Продай я!
Едно нещо като не тръгне, няма и да провърви. Мъчно, но е така.
И аз от лампа на масло тръгнах, и аз мотор отварях, обиколих половин свят за части, и аз като тебе си виках - колата ме кефи и какъвто и да е проблема, ще го оправя ... ама не става. Ако любовта в началото не е споделена, се превръща в мазохизъм по-натам.
Съжалявам за неоптимистичния ми коментар.

Дата на публикуване
11 |

Вече 500км, след хубаво обезмасляване на буксата не е светвала. Благодаря за съвета, но не мисля че е решението да я продам. Едно че да взема друга гаранция няма, друго че ще набутам някой. Сменил съм маслена помпа, датчик, масло, лагерите съм ги прегледал. На балансиращите валове за смазването от трите о-пръстени беше останал един, и тях съм сменил. Друго за да няма налягане не остана, освен по главата, повдигачи и кобилички, но не се чуват да тракат. Колата си я правя сам, смея да кажа че имам достатъчно познания, така че за майсторлък пари не давам. Надявам се да не ми се налага да стигам до твоето мнение.  az

Дата на публикуване
12 |

Нямах предвид да набутваш друг, като се продава нещо се казва какво е състоянието на колата.
Просто казах, че като не тръгнат нещата в началото, до края ще е все така, ако ще и цялата да я смениш с нова, както направих и аз.
Аз моята я продадох без да и има нищо и в състояние близко до това от магазина. Но - за сметка на това всеки месец ремонтирах и ме оставяше на пътя където си иска години наред. Нещо дяволско има в отношенията между кола и шофьор. Сигурно не съм и бил симпатичен. Дано в Хасково си е намерила точния човек, далеч от поддръжка в Балканстар.

Дата на публикуване
13 |

Всичко е добре когато свършва добре  az

Дата на публикуване
14 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ