Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
3103
Chrysler Voyager

2.8 CRD при палене притриса и пуши бяло

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на Chrysler grant voyager 2.8Crd 2007г.

Здравейте колеги,преди 3-4 месеца правих ремонт на четирите дюзи,две бяха зле но ме убедиха да правим всички.При температура под 10 градуса при палене двигателя тресе и пуши бяло за около минута и после е ок.Проверих свещите работят.Много ме дразни това палене,ако на някой му се е случвало и е решил проблема моля да сподели.

Дата на публикуване
1 |
Собственик на Крайслер Вояджер 2800 CRD. 2007 г
Авточасти за Крайслер, ДОДЖ, JEEP.

Подгревните свещи как са?

Дата на публикуване
2 |

Работят и свещите и релето

Дата на публикуване
3 |
Собственик на Chrysler Grand Voyager 2.8 CRD Auto, 2006

При мен когато не ми работеше релето (т.е. и свещите) на студено палеше трудно и след запалване работеше с притрисане за 30сек-1мин. Но пушека беше черен.
Без да съм специалист, знам че бял пушек излиза или от конденз, или от дефектирала гарнитура на цилиндровата глава. Предвид, че този двигател е с ризи, може да има дефект по една от ризите.
Не знам обаче дали би се проявявало през цялото време....би трябвало ако пропуска охлаждаща течност към ДВГ.

Дата на публикуване
4 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 CRD дизел; 2002 г.
lantov написа:

При мен когато не ми работеше релето (т.е. и свещите) на студено палеше трудно и след запалване работеше с притрисане за 30сек-1мин. Но пушека беше черен.
Без да съм специалист, знам че бял пушек излиза или от конденз, или от дефектирала гарнитура на цилиндровата глава. Предвид, че този двигател е с ризи, може да има дефект по една от ризите.
Не знам обаче дали би се проявявало през цялото време....би трябвало ако пропуска охлаждаща течност към ДВГ.

Възможно е. Но колегата не каза да му губи антифриз ,масло. На мен ми звучи по скоро като дюза

Дата на публикуване
5 |
Собственик на Chrysler Grand Voyager 2.8 CRD Auto, 2006

Другото е центровка. Не знам на съвременните дизели как се определя, ама датчиците, които отчитат положението на коляновия вал и разпределителния вал - ако някой е дал фира...няма да впръсква в подходящия момент нафта.

Дата на публикуване
6 |

Прави го само при температура под 10 градуса и само при палене,след това ако не е престояла много дълго да изстине си пали нормално.Може би дюзите припикват на студено,не знам дали се регулират,след ремонт са. Правиха ги в ИПО дизел център.

Дата на публикуване
7 |
Собственик на Voyager 2.5 crd

дюзи, реле или свещи.. явно са ги отремонтирали само на хартия или проверете пак релето

Дата на публикуване
8 |

Здравейте пак,проблема не е решен къде ли не ходих никой не знае от какво е,хвърлих още 400лв. за проби и си е същото,само при палене притриса вдига за малко обороти пуши бяло и след 30сек. се оправя,след това си пали нормално,провериха дюзи свещи реле подгрев на филтъра. Не знам вече какво да проверявам. roll

Дата на публикуване
9 |
От: Навсякъде
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2005

Здравей ,
диагностика правил ли си ? Би трябвало да покаже някакви несъответствия на стойности.Ако си сигурен , че се влиае под 10 С , то има вероятност да идва грешна информация от сензора за темперетура. С какво масло караш? Клапаните са маслоповдигащи се и ако не се качи налягането при първото палене , може да ти притресе. За белия пушек нека колегите да кажат , за какво е симптом.

Дата на публикуване
10 |

Здравей,карам с кастрол 5/40 сменям го навреме,сензора показва правилно ако от него взима инфо двигатела иначе забелязах че ако подам леко газ по бързо спира притрисането и пушека, правихме и диагностика нямаше грешка но наскоро прожерих вакумчетата отпред и открих едно спукано коленце на агр отгоре смених го и светна чек,след това на самодиагностика започна да дава  P062.0 и P 019.0 и не се трият иначе пак така си пали сутрин. След това няма проблем.Ако някой знае кой прави сериозна диагностика бих направил. Но с тези с таблетите не стана!

Дата на публикуване
11 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2021   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ