Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2644
Chrysler Voyager

Проблем с печката

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2007 г.

Здравейте колеги ! Печката не тръгна и при ,нула,градуса. Казвайте какво да правя,каде да хода на диагностика.
Всякакви съвети и предложения са добре дошли! 2.5 CRD 2007

Последно редактирано от gele (30-10-2016 17:22:50)

Дата на публикуване
1 |
От: Русе
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2003 г.

защо не огледаш бушоните, и датчика за околна температура първо.(под предната броня).почисти му клемите и пробвай пак късно вечерта като падне t.

Дата на публикуване
2 |

Бушоните ги гледах - fuell heart/не съм сигурен че е точно така надписа/ ми казаха че е за печката.
Този датчик не показва ли температурата вътре на таблото ?Ако е този показваше ,нула,градуса.

Дата на публикуване
3 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 TD, 2000г.

Колега ако пише fuel heater означава подгряване на горивото, не е печка

Дата на публикуване
4 |

Точно така беше. А кой е бушона знае ли някой?    sos

Дата на публикуване
5 |
От: Навсякъде
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2005

Мисля , че бушона е на няколко кръга-неща. Най-добре е , да отвориш капака на модула и да премериш всеки по отделно. При мен имаше изгорел бушон на подгреватела на моторните изпарения и от него не работеха страничните огледала . Пращам ти схема на бушоните , но не намирам печка никъде.

Дата на публикуване
6 |

Не съм ги мерил но са прегледани всичките.Явно печката е приключила. hmm

Дата на публикуване
7 |

Сетих се и друго. Ти с климатроник ли си? Ако да , от него също зависи печката. Ако е изкл. мисля , че печката няма да запали. При мен поне е така. Не съм го палил тези дни да видя при паднали темпетртури, но при мен при изкл. климатроник , печката не тръгна на 12+ Има на Редута две момчета , които са добри специалисти и в Горна баня също има майстор на Крайслери. Потърси в темите за сервизи за евентуален контакт с тях , да не правим реклама във форума. Успех.

Дата на публикуване
8 |
От: Казанлък
Собственик на Chrysler Voyager, 2.8 CRD дизел, 2007 г.

да така е и при мен печката не тръгва при изключен климатроник дори и навън да е 5 градуса mad

Дата на публикуване
9 |

Пробвах всякакви варианти.Включен климатроник/на всички степени и положения/сутрин вечер и не и не  bu

Дата на публикуване
10 |

Тази сутрин печката проработи сама az Как стана идея си нямам.Имах час в сервиза да я свалят и да я нося на ремонт.Слизам,пала като всяка друга сутрин и чувам вентилатора yikes слизам гледам работи az

Дата на публикуване
11 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 TD, 2000г.

Винаги съм твърдял че колите имат характер, особено когато не сме запознати в детайли с това кое как работи  smile  Много безаварийни километри на всички във форума.

Последно редактирано от iwanow76 (30-11-2016 19:39:15)

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2004

Печката има бушон - номер 15. Има Cabin Heater Assist, който е отделен модул (компютър), който получава минус за палене на печката от Front Control Module. Те тука е описано:

А това е от руски форум:
Можно запустить вручную следующим образом:По ходу движения авто у правого переднего амортизатора под капотом есть разъем на четыре провода .Синий(голубой) замыкаеш на массу.Начинает работать дозирующий насос (услышишь щелщки которые сначала станут чаще потом реже).После этого запускается продувка системы.И только после этого происходит воспламенение солярки(пойдет дым из трубы-под задней левой дверью).можно всё это проделать без вкючения зажигания.Только не соеветую эксперементировать более 5 минут,так как нет циркуляции.

Дата на публикуване
13 |

Такаа, след като и мойта печка почна да не пали чат-пат, след това да пали само чат-пат, и после спря, се порових още малко по темата.
- печката се чете с K-line (K-L-line) адаптер към буксата за диагностика (7-ми пин е и за печката), подробността е кабелът да е към COM порт хардуерен или през USB към COM port адаптер, щото софтуера си търси COM порт
- софтуер Webasto Thermo Test -

- ето подробен мануел:

Четат се грешките. При изваждане на бушон 15 за 30 сек. се ресетва печката и изчистват грешките. Много често проблемът е в много нагар около подгревната свещ, заради която не се запалва нафтата. Оправя се с чистене - ето хубаво видео:

Често проблемът е в температурния датчик - NTC термистор, 10kOhm (при 25 градуса), струва лев-два и се сменя елементарно -

Четох, че ако давало грешка в свещта, а тя реално грее и работи, то е нещо по платката...

Последно редактирано от stancorotax (05-01-2017 10:41:41)

Дата на публикуване
14 |

bow Невероятно но факт!!! След няколко месеца обиколки и проучвания и десетки проби днес реших да пробвам пак.Печката РАБОТИ!!! party
Пали, загрява,обдухва като загаса колата....всичко си е както трябва.Ходих и на диагностика в Webasto,кадето ми казаха ,че сменяме свеща и някакви гарнитури за около 360 лв.и ще тръгне/добре,че не се навих/ Не знам от какво тръгна но си имам работеща печка! party

Дата на публикуване
15 |

зАБРАВИХ СЛЕДНОТО: Предишния път когато писах ,че работи тръгна само вентилатора без да може да запали.

Дата на публикуване
16 |
От: Русе
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2003 г.

има изискване на нафта в бака...май 1/3..

Дата на публикуване
17 |

И това го знам ,но моя резервоар е почти винаги половината пълен . Не е това.

Дата на публикуване
18 |

И май не беше 1/3 ами когато е в резерва.

Дата на публикуване
19 |

Ако се прави нещо по печката и се разкача горивото, има от софтуера опция да се напълни помпата с нафта, или пък след няколко опита за запалване печката тръгва, а не от раз. И при мене въртеше само вентилатора, без да тръгва помпата и да се опитва да запали (чува се ясно чукането от помпата - след 30 сек. вентилатор, спира за няколко секунди и почва да подава гориво). Лошото е, че вчера точно преди да стигна до моя човек с диагностиката, печката запали smile) И софтуера каза - грешки няма... Та дебненето продължава.
Иначе на тая възраст чистенето й е първото, което трябва да се направи.

Дата на публикуване
20 |

Чух ги по време на диагностиката да говорят за някакво маркуче.Или е било прекъснато подаването на гориво и са го оправили или при откачането и закачането на буксите някаде са се оправили връзките.....................НЕ ЗНАМ. Факт е,че искаха да ми набутат свещ за 360 лв./била изгоряла/

Дата на публикуване
21 |

Аз като го взех моя кораб, това му беше - измъкнато гуменото маркуче от пластмасовата тръбичка при резервоара. След това 2 години си работеше печката.

Само забравих да кажа, на дъното на горивната камера има телена мрежичка, да не се сбърка с нагар/боклуци и да се изчегърта.

Не е лошо да имате клингерит за гарнитура, или направо готова, старата се разпада:

Пълен комплект със свещта -

Или само гарнитурите -

Дата на публикуване
22 |

И така, след доста борба се намери ключа от палатката.
При мене проблемът беше, че когато печката не тръгваше, след палене на двигателя вентилаторът й работеше около 2 минути и спираше. В такива моменти не можех да се закача със софтуера към печката. Когато запалваше и работеше се закачах и нямаше никакви грешки.
Та ако ви свети индикатора на таблото за запалена печка, компа на колата смята че е студено и печката трябва да се запали:
http://media.snimka.bg/s1/5750/037744802.jpg
Ако не светва тоя индикатор, проблемът най-вероятно е в колата, не в печката. Ако светва - или окабеляването до печката, или самата печка.
Окабеляването се проверява много лесно - отдолу под седалката на предния пътник има куплунг на окабеляването на печката - 4 кабела. На двата дебели крайни кабели е постоянен + и - на печката. На по-горния от двата средни е К шината за комуникация (може и там да се закачи и да се диагностицира), а на по-долната - управляващия сигнал дето пали печката.
Диагностиката на печката е ясна, там си казва всичко. Но при мен не беше така. И както мернах по руски форуми и един пич от РЕЯ МП в наш форум спомена - големият проблем на тия печки са студените спойки по платката.
http://media.snimka.bg/s1/5750/037744805.jpg
По-скоро с годините от кофти тинол и постоянни температурни промени става страшно - всички елементи, допълнително лепени по нея (не SMD - електролитните кондензатори, термодатчика, големия транзистор за свещта, големия диод, куплунзите за кабелите, абе мазало) бяха със спукани спойки. Лакът много криеше проблема, та малко трудно, но го свалих, презапоих проблемните спойки и смених двата електролитни кондензатора (единия беше протекъл, а другия нямаше и половината от капацитета си).
Ето я платката със свален лак и с временни кондензатори за тест (оригинални - 390uF/35V, но не намерих и сложих 470uF/35V, те са по захранване и не е проблем малко по-големия им капацитет):
http://media.snimka.bg/s1/5750/037744804.jpg
А след чистенето на горелката на печката се научих да свалям платката без да се сваля цялата печка:
http://media.snimka.bg/s1/5750/037744803.jpg
И така, с няколко думи - на тая възраст задължително за печките е чистенето на горелката, оправяне на спойките и смяна на кондензаторите на платката.

Последно редактирано от stancorotax (26-01-2017 13:57:40)

Дата на публикуване
23 |

А колко е възрастна твоята?

Дата на публикуване
24 |

Предишната ми /тази на снимката/беше 2002г.и всичко работеше.

Дата на публикуване
25 |

2005-та. Италианка, ама от северна Италия, явно бая е поработвала. Или пък съм уцелил по-кофти серия Вебасто, знам ли...
Но пък за кондензаторите съм сигурен, че на всички ни са за смяна - на тия работни температури такива електролитни кондензатори не оцеляват толкова години. Филтрират захранването на платката, и при загубен капацитет е въпрос на време да замине платката от някой пик...

Последно редактирано от stancorotax (21-01-2017 19:08:23)

Дата на публикуване
26 |
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел

благодарност      на stancorotax ,
много полезна програма за за диагностика на вебасто

та моята печка неработи , грешката е  meeting pump interruption / 9820 / 1/ предполагам е релето на горивната помпа но незнам каде е. /недиларски диагностики казват реле/,  като подам команда за старт не тъгва,

някой ако се е борил моля да сподели
поздрави

Дата на публикуване
27 |

Управлението на помпата на печката става от самата печка, на тази снимка най-долу в ляво транзистора:
http://media.snimka.bg/s1/5750/037744804.jpg

Ето как да си тествате дали проблема ви е в печката, или компютъра на колата не подава управляващ сигнал за палене на печката:
- това е куплунга за печката, намира се на десния ботуш на предния десен амортисьор зад въздушния филтър:
http://media.snimka.bg/s1/5756/037755828.jpg
- при откачен куплунг даже и при неработещ двг има напрежение на двата крайни кабела, левия Минус, десния Плюс (12.28 V):
http://media.snimka.bg/s1/5756/037755825.jpg
- при запален двигател и условия за включване на печката (под 7 градуса, антифриза под 63 градуса, вътре климата на отопление, минимум 22 градуса и т.н.) Front control module пуска минус  към печката по третия пин от ляво на дясно (14.15 V):
http://media.snimka.bg/s1/5756/037755826.jpg
- ето го куплунга отгоре за цветовете на кабелите:
http://media.snimka.bg/s1/5756/037755827.jpg
Не изкарвайте куплунга при работеща печка, остава без вентилатор с горене вътре и може да прегрее докато изгасне пламъка. Кабелът преди да стигне до печката минава през още един такъв куплунг, отдолу на колата под дясната предна седалка се намира, но трябва лежане или канал. Хубаво е да се прегледа и той, да не би в него да има проблем, въпреки че на Крайслер са прилични куплунзите и добре изолирани.

Последно редактирано от stancorotax (26-01-2017 11:49:13)

Дата на публикуване
28 |
От: Асеновград
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2002 г.

Здравейте чета тука и да питам като новак моят кораб дали има печка и как се пуска благодаря предварително 2,5CRD 2002г

Последно редактирано от Христо (02-02-2017 19:55:33)

Дата на публикуване
29 |

Сигурно имаш.Пускаш климатроника,лявото копче за степените на вентилатора да е на някакво положение/да не е 0/,дясното да е посока предното стъкло и като запалиш колата трябва да тръгне./не веднага а след около 30 сек./

Дата на публикуване
30 |
От: Асеновград
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2002 г.
gele написа:

Сигурно имаш.Пускаш климатроника,лявото копче за степените на вентилатора да е на някакво положение/да не е 0/,дясното да е посока предното стъкло и като запалиш колата трябва да тръгне./не веднага а след около 30 сек./

Благодаря

Дата на публикуване
31 |
От: Хасково
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.5 CRD дизел, 2004 г.

Колеги, някой от Хасково, Стара Загора или Пловдив, който е запознат с работата на тези печки им ли?Печката ми се включва, почва да пуши, но не усещам да затопля антифриза, а и след около 3-5 мин почва нещо откъм двигателния отсег да бучи много силно.

Дата на публикуване
32 |
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел

Здр, това което изброяваш ми изглежда нормално за функционираща/изправна,работеща/ печка

Дата на публикуване
33 |
От: Хасково
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.5 CRD дизел, 2004 г.

А защо тогава не усещам водата да загрява по- бързо?

Дата на публикуване
34 |
Собственик на Voyager 2.5 crd

При мен лампата не светва, къде да търся проблема? Иначе струва ми се че се пуска някакъв вентилатор ,но не съм сигурен кой точно

Дата на публикуване
35 |

Никой още не е казал точните градуси при които се пали печката.Ако си я пробвал обаче при 3-4 градуса и не пали значи нещо не е наред със сигурност.

Дата на публикуване
36 |

Здравейте ,
при мен печката включва около 12 градуса. Изключва след като достигне работната температура , малко под средата на скалата да е стрелката и не по-рано от  поне 5мин работа. Казвам как е при мен , а дали е така програмирано за Крайслер по принцип , не зная. Намерих нещо за Вояджер тук :

И там стои 11 гр. Значи там някъде е. Аз карам да речем около 5 мин и изключвам еднократно климатроника и печката изключва. Ако скоро след това изкл. и двигателя , помпата продължава да се чува , че работи. Мисля , че по-горе , колегата е обяснил , защо . При мен за сега печката работи. До кога , само Бог знае. 2005 е модела и съм на 110000 км. Аз и малко го карам.

Дата на публикуване
37 |

Значи моята не се пуска sad къде и кой в софия и по важнтото как може да се разбере какво и е, с диагностика ще се получи ли ? Когато натисна сутрин климатроника на ауто на дисплеч се появява надпис delay и започва да отброява , но това е...

Последно редактирано от Painkiller (09-11-2018 10:02:23)

Дата на публикуване
38 |

delay няма нищо общо с печката.Климатроника изчаква достигането на някаква температура за да включи вентилатора.Това можеш да го изключиш ако искаш.

Дата на публикуване
39 |

Вземи си повечко пари и отиди тук 

Дата на публикуване
40 |

Аз да питам кой е тоя бушон 15, щото на капака ги дава по един начин, а реално подредбата им е съвсем друга и няма нито един номериран бушон smile

Дата на публикуване
41 |
Собственик на Chrysler grant voyager 2.8Crd 2007г.

Здравейте, някой знае ли къде е бушона на печката 2.8 crd,лятото се наводни свалихме я направена е работи но не и идва плюс от колата проверих всички бушони но не става можеби има реле не знам?

Дата на публикуване
42 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2023   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ