Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
11
Chrysler Neon

Впечатления от това малко бижу

Дискусия
Назад
Собственик на On The Road...

Ха добре съм Ви дошла и ха, да ми е честит чудесничкия Chrysler NEON. smile)))))

Днес станах горд СОБСТВЕНИК на този създаден за мен автомобил и реших, че най-подходящото място да го споделя е тук... smile Пък и първа тема за NEON се явява моята.. smile)) Каква радост...  lol

Бих се радвала ако някой сподели преките си и не чак толкова преки...абе изобщо всякакви впечатления от това малко бижу... smile

Дата на публикуване
1 |

Наистина ще бъде хубаво, ако още собственици на Неон се включат и разкажат по нещо, защото според мен това е една много приятна и интересна кола. Аз лично нямам преки впечатления от него, но се надявам скоро да се запозная и с този модел от нашата марка. Затова те приканвам ти да бъдеш първата, която ще ни разкаже за него. smile

Дата на публикуване
2 |

lol  lol  lol  lol  lol
Точно пък аз ли...?!?!?!? smile Аз само потребявам... smile Като за начало мога да кажа, че е изключително трудно да си намеря ляво огледало, за да сменя счупеното... smile
Мога да кажа аз как я усещам моята... smile И мога да кажа само хубави неща... smile Голяма пъргавелка е и мърка като котенце. Заедно сме съвсем от скоро и все още се опознаваме, но категорично мога да кажа, че ме омагьоса с невероятния си чар и удобство... smile Както мисля споменах и горе...имам усещането, че тая кола е правена за мен и само за мен... smile Има един единствен недостатък - ужасно ниска е, но това е личностна нейна особеност, тъй като е със спортно окачване... smile
хахахахахахаха....Жена говори за коли...колко ли ще ми се смеете на емоционалния подход и не знам дали би могъл да бъде друг...наистина си имам БИЖУ... smile

Дата на публикуване
3 |
От: Варна

Здравейте. От скоро и аз станах собственик на Крайслер Неон и определено мога да кажа че несъжелявам. Колата има добра возия, пъргава е, сравнително комфортна е от вътре и с това лекото купе е икономична на дълъг път. Частите не са много евтини наистина, но така е и при други марки автомобили. Този модел доколкото знам е произведен във Австрия. От Краислер са създали този автомобил предимно за европейския пазар. Двигателя на моя Неон, 96г е на Митсубиши. Вапросът ми е дали всички модели от този тип или от тази година са с такъв двигател. Все още не съм сигурен дали и окачването е на Митсубищи. Моля ако някои има повече информация за Неон да пише във форума.

Дата на публикуване
4 |
dobrotich написа:

Здравейте. От скоро и аз станах собственик на Крайслер Неон и определено мога да кажа че несъжелявам. Колата има добра возия, пъргава е, сравнително комфортна е от вътре и с това лекото купе е икономична на дълъг път. Частите не са много евтини наистина, но така е и при други марки автомобили. Този модел доколкото знам е произведен във Австрия. От Краислер са създали този автомобил предимно за европейския пазар. Двигателя на моя Неон, 96г е на Митсубиши. Вапросът ми е дали всички модели от този тип или от тази година са с такъв двигател. Все още не съм сигурен дали и окачването е на Митсубищи. Моля ако някои има повече информация за Неон да пише във форума.

Тъй е то, чудничка ни е количката...и моята като и твоята... smile
Аз бих искала да те попитам обаче ти с какви скорости си? И евентуално ако са автоматични...знаеш ли повече за тях...?!?!? Какво имам предвид...?!?! smile На колко време се сменяват филтри, ремъци и всякакви там консумативи по скоростната кутия и какви са последствията ако не се случи това на съответните километри...!??!? smile А ако пък си си с ръчна скоростна кутия...миииииии...да ти е честит Неон-а и със здраве... smile)
Не само теб питам...всеки, който има някаква представа и иска да сподели да се чувства свободен да го направи...Няма висока активност наоколо, но аз съм заредена с Крайслерово-форумски ентусиазъм и пиша ли пиша...ха дано някой откликне... smile)))

Дата на публикуване
5 |
Собственик на skype: jshterev

Я, тука да не са заформя секта smile

Ще докарам набързо малко нови собственици на неони тука, ако ви трябват де, а мен ма бройте със няколкото ми такива кочини smile

Дата на публикуване
6 |
dobrotich написа:

Така тука да са проявя набързо като митбъстър ....

1. Неона не е създаден предимно за европейския пазар, ако се поразровите да видите бройките, продадени в usa ще ви се завие свят.
2. Двигателят НЕ Е митсубиши, въпреки, че има доста сходни неща с някой такива (общо долнище с еклипс 420а). Мотора е т.нар DSM (diamond star motors) - джойнт венчър между крайслер и митсубиши. Голяма част от разработките по същия са на крайслер, друга на митсубиши.

Дата на публикуване
7 |
j1v написа:

Я, тука да не са заформя секта smile

Ще докарам набързо малко нови собственици на неони тука, ако ви трябват де, а мен ма бройте със няколкото ми такива кочини smile

Зачислен си! smile
Знам си аз, че полезен да бъдеш тук, би могъл...и то много... smile

Дата на публикуване
8 |
HeMaTakoBa написа:
dobrotich написа:

Аз бих искала да те попитам обаче ти с какви скорости си? И евентуално ако са автоматични...знаеш ли повече за тях...?!?!? Какво имам предвид...?!?! smile На колко време се сменяват филтри, ремъци и всякакви там консумативи по скоростната кутия и какви са последствията ако не се случи това на съответните километри...!??!? smile А ако пък си си с ръчна скоростна кутия...миииииии...да ти е честит Неон-а и със здраве... smile)
Не само теб питам...всеки, който има някаква представа и иска да сподели да се чувства свободен да го направи...Няма висока активност наоколо, но аз съм заредена с Крайслерово-форумски ентусиазъм и пиша ли пиша...ха дано някой откликне... smile)))

За автоматичната скоростна кутия от обща култура мога да кажа че трябва да смениш маслото за да си спокойна и да нямаш грижи.Автоматиците знам че са много взискателни към маслото и то трябва да е наистина добро.Даже щом колата е американска трябва и маслото да е такова и то хубаво.За сега знам само че Кастрол Ейдж 5W30 прави много по малко нагар и общо взето се държи по-стабилно от минералното Мопар 5W30. Обаче Мопара е 10лв/л и се сменя на 5к а Ейдж е 35лв/л и се сменя на 10к. Така че не е особена далавера да се кара с Ейдж.
  Кутията работи по корено различен начин с Мопар АТФ+4. Няма предърпване няма блъскане. Абсолютна мазнилка.Декстрон по добре не вземай.Ремъкът се сменя по принцип на около 60-70 хил.км.Филтрите и свещите се сменят на около 10хил.км

Дата на публикуване
9 |
dobrotich написа:
HeMaTakoBa написа:
dobrotich написа:

За автоматичната скоростна кутия от обща култура мога да кажа че трябва да смениш маслото за да си спокойна и да нямаш грижи.Автоматиците знам че са много взискателни към маслото и то трябва да е наистина добро.Даже щом колата е американска трябва и маслото да е такова и то хубаво.За сега знам само че Кастрол Ейдж 5W30 прави много по малко нагар и общо взето се държи по-стабилно от минералното Мопар 5W30. Обаче Мопара е 10лв/л и се сменя на 5к а Ейдж е 35лв/л и се сменя на 10к. Така че не е особена далавера да се кара с Ейдж.
  Кутията работи по корено различен начин с Мопар АТФ+4. Няма предърпване няма блъскане. Абсолютна мазнилка.Декстрон по добре не вземай.Ремъкът се сменя по принцип на около 60-70 хил.км.Филтрите и свещите се сменят на около 10хил.км

Things to remember.. change the timing belt and the pullies for the timing belt at 60,000 miles.. and do regular oil changes. The pullies for the timing belt... the bearings aren't good for more than the 60,000 miles. Most timing belts I've done on the 2.0L, the pullies are just about dead (lots of play in the bearings). [Dave changed at 90,000 and didn’t have this problem.]

... По доста сайтове го дават смяна на 100к miles ... но аз бих сменял макс на около 100х.км и то не заради ремъка (ако е мопар разбира се, или друга реномирана марка, а не някоя измишльотина) ами точно заради ролката. Говорим за нормална употреба разбира се.

Дата на публикуване
10 |

Ехееееееееее....каква изчерпателна информация... smile
Аз понеже още не съм го сменила, въпреки 40-те хиляди километра... wink написаното ще ми бъде супер полезно...Проблемът е, че пак ще се втурна сега в едно издирване...
МммммммммммДА...маслото и свещите...кво значи "свещите"...?!?!? Стандартните или някакви по-специални...?!?!?  :oops:

Дата на публикуване
11 |
От: Бургас

Ха здрявейте и от мен, още един горд собственик на неона. Впечатленията ми от тази кола са повече от добри. От скоро съм с газов инжекцион на Фобос и за сега съм много доволен, както от вървежа на колата така и от разхода който ми дава. Ами...какво да кажа повече за неона - желязна кола.... big_smile  big_smile  big_smile

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Chraysler Neon 2.0 16v 133ph 1995

Запишете и мен! big_smile  big_smile  big_smile Благодаря на тези, които създадоха клуб "CHRYSLER"! :idea: Oт доста време се надявах това да се случи. Мога да кажа само, че с мой приятел си купихме неоните от Германия, само по снимка от интернет. И не съжаляваме. Сигурен съм, че ще си бъдем полезни.

Дата на публикуване
13 |

Eeeeeeeeee-xe... smile)) Ха добре дошли... smile Аз малко своиски подхождам, но...Вие ще ми простите... smile Добре дошли на вас и на всички нас... smile)) Много ми се иска да направим това място не просто полезно, но и забавно... smile

Дата на публикуване
14 |

zdraveite
i az si kupih edno neonce
amam  me interisuvat nqkoi raboti pravil li e nqkoi ne6to po prednicata i dali znae nqkoi kolko struvat zadnite amortisjori smile

Дата на публикуване
15 |
peshonnbg написа:

zdraveite
i az si kupih edno neonce
amam  me interisuvat nqkoi raboti pravil li e nqkoi ne6to po prednicata i dali znae nqkoi kolko struvat zadnite amortisjori smile

И аз си търся задни амортисиори  big_smile  big_smile  big_smile

Дата на публикуване
16 |
От: Пловдив

Привет и от мен smile На въпроса за амортисьорите скоро ходих да ми проверят моите в сервиза на ЗАКС на Рогошко шосе 6тото ми се струва 4е вози твърдо и се 4удех дали не са заминали... но проверката мина ок, казаха ми 4е така си вози колата просто...то ока4ването и е малко като на картинг мисля  lol  ... и на въпроса ми колко струват  - комплекта 4 броя излизаше към 1000 лв... :shock:

Дата на публикуване
17 |

Цените на амортисьорите са едно от безумията в цените на частите за тази кола в Европа, и още по-зле в .бг

Градския ми неон е с кони спорт, поради смешната разлика между някви измишльотини (монро, kyb и сие) и кони спорт.
Комплект KYB амортисьори в щатите се продава на 230 долара( 230 U.S. dollars = 282.624029 Bulgarian levs) , има редица други още по-евтини марки. Направете си сметка с какви надценки се продава тук.

На всеки, на който амортисьорите му са пътници, препоръчвам навреме да се ориентира към закупуване на евтини оттатък океана или конита от руди-96 вместо после на зор да сменя със скъпотиите тука.

Има все пак и няква логика в местното ценообразуване, защото кони спорт, закупени от руди-96 струват пренебрежимо по-скъпо (~1200лв с/у ~1100лв оттък окена). Разликата е много по-малко отколкото биха били евентуалните разходи по доставка. Цената определено си струва, като се има предвид, че говорим за най-доброто, което се предлага на пазара (казвам го, защото имам опит с какви ли не, и в момента имам три коли с кони спорт, и за нищо на света не бих си и помислил за друг амортисьор)

Дата на публикуване
18 |
От: Айтос

big_smile

Дата на публикуване
19 |

нов е много повече пари, ребилднати (нямам идея к'во им ребилдват) има на няколко места в щатите, но не сум проверявал доставката колко ще е. Предполагам около 100-ина долара. 350лв, ако е читав и има няква гаранция, можеш да го зимаш, не е евтино, но не е и скъпо, като се има предвид, че е малоумен денсо компресор, който практически не подлежи на никви ремонти.

Дата на публикуване
20 |

big_smile

Дата на публикуване
21 |
nich написа:

Мерси  j1v .Компресора го намерих от Венчев от Пазарджик ако ти говори нещо това име,знам от мой колега от Бургас че и ти имаш мнго части за Неони big_smileПреди двадесетина дена ми монтираха газ.инжекцион,мн.съм доволен .М/у другото моят Skype e nich_bg

Бе не са точно много, ма се намират разни боклуци наоколо  big_smile

Дата на публикуване
22 |

Най накрая да се намерят сродни души и в България. хехех Аз карам неон 2ра генераия и съм много доволен върви добре изглежда хубаво. Единственото което ме вбесява обаче е че няма достъп до части на същите цени като в Щатите. Някой друг 2ра генерация??

Дата на публикуване
23 |
nich написа:

Мерси  j1v .Компресора го намерих от Венчев от Пазарджик ако ти говори нещо това име,знам от мой колега от Бургас че и ти имаш мнго части за Неони big_smileПреди двадесетина дена ми монтираха газ.инжекцион,мн.съм доволен .М/у другото моят Skype e nich_bg

Я дай телефон, че ми трябват разни неща

Дата на публикуване
24 |

big_smile

Дата на публикуване
25 |
nich написа:

j1v ,кой телефон искаш,на Венчев от Пазарджик  или моя ?
0888 601 838-Венчев-дори не му знам малкото име на това момче,В момента е в USA,но баща му движи нещата.
0888 508 531-Васил Василев-това е моя,ако желаеш може и ти да ми пратиш твоя телефон

Ей,Василев,що не се обаждаш,че си във форума да си полафим малко?На  Венчев-старши,името му е Йордан.

Дата на публикуване
26 |

big_smile

Дата на публикуване
27 |
nich написа:

Бат Течо аз откъде да знам кога си във форума,м/у другото монтирах компресора,но се оказа че кондензатора изпуска леко ,така че сега си търся кондензатор за климатик на Неон-95г.

ХОРА ,БРАТЯ ,ПОМОГНЕТЕ,ДАВАЙТЕ ОФЕРТИ  !!! big_smile  big_smile  big_smile

т'ва оназ чернат джунжурия цилиндричната ли е ? Имам една такава, до последно бачкаше на бегачката smile

Дата на публикуване
28 |

big_smile

Дата на публикуване
29 |

big_smile

Дата на публикуване
30 |

big_smile

Дата на публикуване
31 |
nich написа:

Абе само аз ли съм в този форум

Не си само ти.. ама форума е нов още и не се е разчуло предполагам  smile  Да се похваля аз ако може - след почти месец чакане ми пристигна въздушен филтър K&N high performance ала бала..  8-) , заместител на оригиналният тоест без да се слагат допълнителни тръби ли нещо подобно...( като гледам от къде взлиза въздуха много се замислям да изрежа капака за да влиза свеж въздух ама незнам.. ) Иначе филтъра - 132 лв от магазин Гладиатор (някой ако е сменял да коментира колко пари и от къде защото всеки собственик на Неон знае как е с частите...

Дата на публикуване
32 |
Iceman написа:
nich написа:

Не си само ти.. ама форума е нов още и не се е разчуло предполагам  smile  Да се похваля аз ако може - след почти месец чакане ми пристигна въздушен филтър K&N high performance ала бала..  8-) , заместител на оригиналният тоест без да се слагат допълнителни тръби ли нещо подобно...( като гледам от къде взлиза въздуха много се замислям да изрежа капака за да влиза свеж въздух ама незнам.. ) Иначе филтъра - 132 лв от магазин Гладиатор (някой ако е сменял да коментира колко пари и от къде защото всеки собственик на Неон знае как е с частите...

Ентусиаст smile

Като ти писне с джунджуриите, кажи, имам малко истински пърформанс железарии wink

Дата на публикуване
33 |

Идвам утре за джунджуриите smile

Дата на публикуване
34 |
Iceman написа:
nich написа:

И аз сменях въздушен филтър, вярно е че не е performance ама е супер евтин - 20 лв. от Ауто Плюс.Да же и маслен съм си купил пак за 20 лв. big_smile

Дата на публикуване
35 |

big_smile

Дата на публикуване
36 |

big_smile

Дата на публикуване
37 |

big_smile

Дата на публикуване
38 |

big_smile

Дата на публикуване
39 |
nich написа:

Здравей Iceman,

Здрасти nich... smile  Аз пак се похваля ако може - днес БЛАГОДАРЕНИЕ на j1v  wink  се здобих с фарове (DEPO) защото старите оригинални бяха много зле вече. Иначе смяната на фаровете е голяма играчка и j1v направо премина в течно агрегатно състояние на слънцето днес заради това. После ще я снимам и евентуално ще кача снимки тука. Иначе при j1v има доста примамливи части и още малко ми трябва да полудея .. smile

Дата на публикуване
40 |

big_smile

Дата на публикуване
41 |

big_smile

Дата на публикуване
42 |

big_smile

Дата на публикуване
43 |
nich написа:

bat te4o,защо не посещаваш нашия-ваш форум по-често? стига с тия банкети,джигера да не си го намерил на пътя

ти на батко си сметка няма да държиш,ако има с нещо да почерпиш е подобре. lol

Дата на публикуване
44 |

big_smile

Дата на публикуване
45 |

big_smile

Дата на публикуване
46 |

big_smile

Дата на публикуване
47 |
nich написа:

Абе никой ли няма радиатор за климатик?

Бе за имането има, ма дали е здрав божа работа, иска водна проба smile, а е монтиран на кола, дето не знам дали ми се занимава да го свалям в тия жеги :-/

Дата на публикуване
48 |
Iceman написа:
nich написа:

Тоя въздушен филтър,нещо специално ли е?Защото както ти е писал и onyxman,и на мен ми струваше около 20лв.,а за масления цената е м/у 6.50-19лв( mann,bosch).Име на магазин в момента не мога да ти кажа,но става въпрос за Бургас.Аз пък нещо не мога да намеря горивен филтър.

Дата на публикуване
49 |

big_smile

Дата на публикуване
50 |
nich написа:
j1v написа:
nich написа:

Абе никой ли няма радиатор за климатик?

Бе за имането има, ма дали е здрав божа работа, иска водна проба smile, а е монтиран на кола, дето не знам дали ми се занимава да го свалям в тия жеги :-/

j1v ,сваля се лесно...май,но ако го свалиш-надявам се ,надуват ги до 10-20атм. с въздух,и ако е здрав дай си кординатите,напиши ми и цената и БЛАГОДАРЯ за разбирането!!!

Знам аз как се сваля smile

Ако намеря тия дни време да го смъкна, ще пиша.

Дата на публикуване
51 |

big_smile

Дата на публикуване
52 |
nich написа:
Iceman написа:
nich написа:

Здравей Iceman,

Здрасти nich... smile  Аз пак се похваля ако може - днес БЛАГОДАРЕНИЕ на j1v  wink  се здобих с фарове (DEPO) защото старите оригинални бяха много зле вече. Иначе смяната на фаровете е голяма играчка и j1v направо премина в течно агрегатно състояние на слънцето днес заради това. После ще я снимам и евентуално ще кача снимки тука. Иначе при j1v има доста примамливи части и още малко ми трябва да полудея .. smile

какви са тези фарове,дай подробности и каква е цената им

Ето ги новите smile Но не съм имал време да ги пробвам още и да ги регулирам....

Дата на публикуване
53 |

lol

Дата на публикуване
54 |

big_smile

Дата на публикуване
55 |
nich написа:

Iceman ,много готени фарове,-честито big_smile  big_smile  big_smile

Ам мерси smile ... след 2 седмици пътувам към морето ако мина през Айтос ще спра да по4ерпя  big_smile  big_smile  big_smile
Обаче сега нов проблем..климито нещо не духа студеноооо...утре чакам един тип който ми прави другите климатици да я погледне 4е иначе лошо

Дата на публикуване
56 |

big_smile --------------------------------------------------------------------------------

Дата на публикуване
57 |

За ролки, ремъци, гарнитури и темподобни чарколяци се обаждайте, че като гледам к'ви цени плащате ме свива сърцето и се сещам аз как плащах така преди има няма 7-8 години smile

Голяма част от нещата гледам да си ги държа тука при мен за всеки случай, а и като гледам колко неонаджий са появиха от нищото, май още повече ще трябва да държа smile smile smile така че винаги можете да питате.

За свещите - колата оригинално си излиза с champion, и не виждам причина да се правят експерименти с други. Имам стотици хиляди километри минати на свещи за 4лв/бр и не съм имал никакви грижи, включително и на бегачката. Всякакви скъпотии са излишни, по-добре сменяйте на 10-15к отколкото да давате пари за по-скъпи безумия.

При кабелите е друга бира, оригиналните (mopar) не са кой знае колко качествени, а в същото време доста скъпи, а за разните алтернативи, които се предлагат в .бг да не сте дали и един лев (особенно champion)

На двете си коли съм съответно със MSD и Magnecor, и двете са върха на сладоледа в кабелите, а цената излиза не по-скъпа от това, което ни искат местните търговци за скапан комплект шампионки

Дата на публикуване
58 |

big_smile

Дата на публикуване
59 |

big_smile

Дата на публикуване
60 |
nich написа:

Пак няма никой  :oops:,къде сте бре хора?

Колега това НЕ е ЧАТ,а ФОРУМ в който се опитваме да сме полезни един на друг.Нека не препълваме форума с излишни коментари.Сега още е почти празен, но това скоро ще се промени.

Дата на публикуване
61 |

onyxman е много прав че това не е чат а форум. Аз да кажа за проблема с климатика който имах.. ходих в сервиза срещу Бриколаж и се оказа 4е фреона го няма..проби,надуване...зареждане с фреон и оцветител..интересното е че няма6е течове от никъде по тръбите или компресора единствено малко въздух излизаше от 2 игли4ки които даже не смениха просто стегнаха..1 час цялата маневра.. 111лв ми излезе.. wink

Дата на публикуване
62 |

big_smile

Дата на публикуване
63 |

big_smile

Дата на публикуване
64 |
nich написа:
Iceman написа:

onyxman е много прав че това не е чат а форум. Аз да кажа за проблема с климатика който имах.. ходих в сервиза срещу Бриколаж и се оказа 4е фреона го няма..проби,надуване...зареждане с фреон и оцветител..интересното е че няма6е течове от никъде по тръбите или компресора единствено малко въздух излизаше от 2 игли4ки които даже не смениха просто стегнаха..1 час цялата маневра.. 111лв ми излезе.. wink

Iceman,аз също имам проблем с климатика,радиатора испуска, и сега си търся ,така че ако знаеш нещо моля ти се дай хабер

Преди мен днес сменяха радиатора на една Marea - 260лв.. така 4е..ако при j1v няма радиатор за твойта незнам къде.... ако се уговориш с него да го свали може и да мина да го взема и на път за морето след  1 седмица да ти го оставя.. но това при добро желание от вси4ки страни smile

Дата на публикуване
65 |

big_smile

Дата на публикуване
66 |

big_smile

Дата на публикуване
67 |
nich написа:

не мога да се оговоря с j1v ,затова дерзая постоянно

Пиши му ЛС или на ICQ-то.Аз така кореспондирам с него. smile И не се засягай от забележката ми.Ако искаш провери в кой да е друг автомобилен форум и ще разбереш, че съм прав.

Дата на публикуване
68 |

Здравйте колеги Неоновци.Имам един въпрос и се надявам,че ще ми дадете добър съвет.Търся горивен филтър за Неона,но тъй като не мога да намеря такъв все още,се консултирах тук там и ме посъветваха да сложа горивен филтър от Golf GTI (2000куб--150 коня).Били сходни и нямало да има проблеми.Преди да предприема нещо бих желал да се консултирам с вас,защото знам ,че вие с вашия опит ще ме опътите към правилният избор.

Дата на публикуване
69 |
dobrotich написа:

Здравйте колеги Неоновци.Имам един въпрос и се надявам,че ще ми дадете добър съвет.Търся горивен филтър за Неона,но тъй като не мога да намеря такъв все още,се консултирах тук там и ме посъветваха да сложа горивен филтър от Golf GTI (2000куб--150 коня).Били сходни и нямало да има проблеми.Преди да предприема нещо бих желал да се консултирам с вас,защото знам ,че вие с вашия опит ще ме опътите към правилният избор.

smile Как така не можеш..?!?! Къде си търсил...!??! Мога да ти дам телефона на Scorpion 13...там ми бяха набутали едно такова нещо без да го искам smile)) Не знам цената как ще ти се стори, беше около 40лв... smile 02/9291031

Дата на публикуване
70 |

Здравейте на всички и от мен! скорошен обладател на Неон 95 година, който според интернет ресурсите е произведен в щатите. Първите ми впечатления са приятни въпреки твърдата возия, но аз се качвам на Крайслера от рено. Обичам да експериментирам. Ще се радвам ако успеем да създадем качествен интернет ресурс за Неона - части, сервизи, проблеми и подобни. Включвам се с пълна сила каквото и правя - ще описвам.
Започвам с газовия инжекцион, който сложих - засега съм доволен. Цена 1300 лв. заради пластмасовите колектори
Ходих вчера да проверя цена на кабели в "Скорпион" София - за двигател 2000 кубика - 85 лв.
Свещите на същото място са шампион по 7лв.бройката.
Ако някой има по-тънки цени - да обажда.
пожелавам лека и нискоразходна возия smile:):):):)
Идея към администраторите и създателите на форума - да се опитаме да издействаме намаление за членове на клуба от Балканстар, поне на части, консумативи и евентуално сервиз.
За части на старо - в мобиле имаше обява от Враца за разпарчатосан неон.

Дата на публикуване
71 |

И аз спрях тез дни единия от движение, така че чарколяци имам още повече от преди smile

Намират се и нови чарколяци разни (основно горни комплекти и ролки/ремъци и сие)

П.П.: Без да искам постнах в грешната тема, т'ва беше за другата, относно чарколяците.
П.П.П.: За колегата, който искаше климатиковия радиатор, днес трябва да ми го свалят.

Дата на публикуване
72 |
pero_po написа:

Идея към администраторите и създателите на форума - да се опитаме да издействаме намаление за членове на клуба от Балканстар, поне на части, консумативи и евентуално сервиз.
За части на старо - в мобиле имаше обява от Враца за разпарчатосан неон.

Батко там и със 50% отстъпка, ще ти легне по-скъпо от кой да е друг сервиз smile

Неона е маса проста кола, не се страхувайте да се доверите на някой близък майстор, който ви е поддържал другите коли до сега.

Дата на публикуване
73 |

Привет отново
Благодаря за съвета - абсолютно се съгласявам с теб относно майсторите.
Въпреки това мога да дам свежа информация за Крайслер София, така де Балканстар.
Реших все пак да проверя как стоят нещата там.
На първо място бях приятно изненадан от позитивното отношение на приемчиците. Добре облечени, видимо компетентни, внимателни и отзивчиви. Което рядко се среща в сервиз.
На второ място - колата ми беше оставена за общ преглед по ходова част, компютър и подобни. Помолих ако е възможно колата да мине първа и така и стана. Само след 40 минути - всичко беше ок.
Тоест, бързо - втори плюс.
Цената за прегледа се калкулират от отделните дейности по колата, което е съвсем нормално - преглед на ходова част еди колко си, преглед на това - еди колко си и така. На мен прегледът ми излезе петдесетина лева.
Но идва интересната част - частите за Неон. Оказа се че първо в наличност единствените части, които имаха за Неон са свещи и масло. Цените на частите за сравнение с тези в Скорпион са може би около 40% по-високи.
Крайслер \Кр\: предни амортесьори - 220 лв.\бр.
Скорпион \Ск\: същото - 178 лв.\бр.
Кр: задни тампони за носачи - 33 лв.\бр.
Ск: комплект тампони за носачи предни и задни - 55 лв.
Кр: кабели - 129 лв.
Ск: същото - 85 лв.
Успех и безаварийна.

Дата на публикуване
74 |

Само за справка, пълен комплект полиуретанови тампони за цялто окачване, излиза около 200 лв (20-ина тампона) wink

Аз не бих дал и 1лв за гумен тампон, камо ли за 30/бр  smile

Амортисьори KYB сега пътува насам един комплект, и на първо четене ще легнат около 500лв пълния комплект

Дата на публикуване
75 |

Амортисьори KYB сега пътува насам един комплект, и на първо четене ще легнат около 500лв пълния комплект

Тези са за мен, заедно с предни Performance накладки. big_smile

Дата на публикуване
76 |

Здравейте колеги.Налага се да сменям кабелите за свещите и моля за съвет.Ще се радвам да споделите вие с какви кабели сте и дали сте доволни.По принцип знам,че на BERU са много добри,но и доста скъпи мисля.TESLA е една добра алтернатива и като цена и като качество,и сякаш клоня към тях,но все пак ще почакам и вашите мнения по въпроса.

Дата на публикуване
77 |
dobrotich написа:

Здравейте колеги.Налага се да сменям кабелите за свещите и моля за съвет.Ще се радвам да споделите вие с какви кабели сте и дали сте доволни.По принцип знам,че на BERU са много добри,но и доста скъпи мисля.TESLA е една добра алтернатива и като цена и като качество,и сякаш клоня към тях,но все пак ще почакам и вашите мнения по въпроса.

j1v е твоя човек.100% ще ти даде добър съвет.

Дата на публикуване
78 |

Слагай смело които и да са, стига цената да е разумна, което обаче ме съмнява. Най-добре сподели цени, че аз отдавна съм спрял да търся каквито и да е части тук и не съм много в час

Дата на публикуване
79 |

Здравейте отново колеги.Смених кабелите на свещите.Сложих кабели на PRENCO- канадска фирма,производител предимно за американските автомобили.Цената им е 105лв.И първото ми впечатление е добро засега.Другата алтернатива беше да взема кабели на CHAMPION на цена 165лв,но специално от продуктите на тази фирма не съм много доволен в миналото(особено като се има предвид че иамт страшно много ментета) и реших да се доверя на PRENCO.За сега съм много доволен

Дата на публикуване
80 |

Пристигнаха ми амортисьорите KYB газови от щатите.Заедно с предните Performance накладки + доставката ми стъпиха на 820 лв. (амортисьори-239.99$, накладки-59.99$).Сега + 100 лв монтаж и това е.....Следва смяна на масло.....

Дата на публикуване
81 |
От: СОФИЯ
Собственик на CHRYSLER VOYAGER 2.0i 16V , 1998 г.

Според мен варианта е много изгоден, ако имате близък в Щатите или Канада - тогава цената е много ниска.Е,ако ви го донесе някой близък найстина е изгодно, защото не се плащат такси.
За моя камион задните светлини са 20 долара комплекта, а тук....200 и нещо лева бройката...да имат да вземат 8-)

Дата на публикуване
82 |

Здравейте и от мен ! И аз мога да се похваля като Собственик на Неон от 2 дни  :mrgreen:  Вече имам 1500км за волана му и е екстра ! Но не мога да му пусна Авто Пилота ! smile Лоше , иначе колата ми допада напълно и съм доволен .

Дата на публикуване
83 |
От: София
Собственик на Chrysler Neon, 2.0 16V, 2002

Здравейте,

Каня се да стана собственик на Неон '2003 г., 2.0л, 133 к.с.

Моля ви за съвет: къде е най-добре да го закарам да го проверят изцяло - окачване, ламарини, двигател - диагностика, компресия и т.н.

Също: предварително ми е необходимо да знам на колко км се сменя ангренажен ремък и какво друго трябва по принцип да се сменя заедно с него (освен ролки, примерно някакви обтегачи и пр.), както и колко би струвало всичко това.

Благодаря предварително и се надявам скоро да стана пълноправен член на форума (т.е. собственик на Крайслер-а smile)

Дата на публикуване
84 |

за стратус ремък с ролки, оптегачи е 700лв без труда. Май се меня на 90 000км . Аз лично ходя в дарс ауто защото само там май имат софтуер за крайслер, поне в бургас е така. Който и да съм питал все ми отказва. Дори в бош ходих и там нямат

Дата на публикуване
85 |
Собственик на 2,5 V6 24V пък и кабрио,какво му трябва повече на човек

В другата тема ти дадох цена за ремък,доста са се надценили с тези 700лв.КАжи им че има интернет на тия и да си го заврът в ...за 700лв wink Ще разпитам за сервиз в Бургас.

Дата на публикуване
86 |

забравих да спомена, че съм от София, сори

Дата на публикуване
87 |

В София ще уредим сервиз,пиши ми на Л.С ако искаш

Дата на публикуване
88 |

Взех Неона!
Неописуема радост! Страшна кола!

Дата на публикуване
89 |

Честито,ще го видим на следващата сбирка.

Дата на публикуване
90 |

frontmen ,честито и от мен. big_smile

Дата на публикуване
91 |

Честито и от мен frontmen.Пожелавам ти безаварийно каране.

Дата на публикуване
92 |
cabrioV6 написа:

Честито,ще го видим на следващата сбирка.

Благодаря на всички!
А кога ще е следващата сбирка?

Дата на публикуване
93 |

Като ни скимне smile Мини сбирка може всяка вечер да спретнем smile

Дата на публикуване
94 |

Аз лично имам Неона от близо десетина години и мога да кажа, че това ми е най-безгрижната кола...вчера ми се случи необичаен проблем - скъсах едното от жилата за управление на скоростите- и като се заех с проблема за намирането и доставката на ново си дадох сметка, че ровя из Интернет като новобранец кои са фирмите, които работят в бранша, досущ като човек, който наскоро се е сдобил с въпросната кола и още не е ориентиран...за този период на експлоатация всъщност съм купувал консумативи и чат-пат нещо дребно та като четох по напред постовете на колегите, които наскоро са се сдобили с въпросния модел, мога само да им пожелая също толкова дълга безаварийна експлоатация и дано да са доволни както мен от тази кола! Между другото понеже мернах информации за разхода на гориво от някои колеги, при мен на градско в София се движи в границите между 11,5  и 12 литра на 100 км в зависимост от задръстванията и сезона. Пожелавам безаварийно каране на всички колеги!

Дата на публикуване
95 |

Здравейте колеги,смятам да взимам
Chrysler Neon 2.016V АВТОМАТИК

Цена    3 500 лв.
Дата на производство    март 2000 г.
Тип двигател    Бензинов
Скоростна кутия    Автоматична
Категория    Седан
Пробег    93000 км
Цвят    Черен

посъветвайте ме заслужава ли си и намират ли се части?
Вие от къде сте и кой ви поддържа колата?
Благодаря предварително.
емаил    :       <a href="mailto:petk0_kir0v@abv.bg">petk0_kir0v@abv.bg</a>

Дата на публикуване
96 |
j1v написа:

Цените на амортисьорите са едно от безумията в цените на частите за тази кола в Европа, и още по-зле в .бг

Градския ми неон е с кони спорт, поради смешната разлика между някви измишльотини (монро, kyb и сие) и кони спорт.
Комплект KYB амортисьори в щатите се продава на 230 долара( 230 U.S. dollars = 282.624029 Bulgarian levs) , има редица други още по-евтини марки. Направете си сметка с какви надценки се продава тук.

На всеки, на който амортисьорите му са пътници, препоръчвам навреме да се ориентира към закупуване на евтини оттатък океана или конита от руди-96 вместо после на зор да сменя със скъпотиите тука.

Има все пак и няква логика в местното ценообразуване, защото кони спорт, закупени от руди-96 струват пренебрежимо по-скъпо (~1200лв с/у ~1100лв оттък окена). Разликата е много по-малко отколкото биха били евентуалните разходи по доставка. Цената определено си струва, като се има предвид, че говорим за най-доброто, което се предлага на пазара (казвам го, защото имам опит с какви ли не, и в момента имам три коли с кони спорт, и за нищо на света не бих си и помислил за друг амортисьор)

Е да, ама Руди-96 днес ми казаха, че Koni не произвежда амортисьори за моя Неон. Предложиха ми Kayaba на цена 142лв./бр. Струва ми се нормално като цена, но бих искала да разбера и гледна точка, мнения и впечатления... smile

Дата на публикуване
97 |

Каябя е добър избор.

Дата на публикуване
98 |

Провери в ТЕХКО дали имат, мога да помогна с отстъпка, в Руди 96 също имам отстъпка. Ако имат ми звънни 0879 277 276

Дата на публикуване
99 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ