Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
1262
Помощ в избора на автомобил

Помощ за покупка на Крайслер Стратус

Дискусия
Назад

Здравейте на всички -решил съм да си взимам Стратус но като автомобил нищо не знам за тази марка Крайслер само знам че като визия много ми харесва и не е от най често срещаните автомобили което ми допада още повече.

Питам за конкретен автомобил Крайслер Стратус 25i-98г,автоматик 163 кс.Видях автомобила в авто каща има сички екстри даже и кожен салон интересуваме конкретно надеждни ли са автоматиците четох за някакъв датчик ,който давал дефект и ме притесни а автомобила ще го ползвам целогодишно както за лично и служебно из нашите пътища ще изминава от 40 до 70 000км годишно това ме подтиква към мисълта за газов инжекцион -дали ще има проблеми с газовото и на този мотор понасяли му газта.Четох за обслужването и разбрах че не е скъпо и като ходова част доста издръжлива на нашите пътища така че колеги моля помогнете за тази каляска

Поздрави.

Дата на публикуване
1 |

толкова колеги  с тази марка а никои не казва и дума

Дата на публикуване
2 |

От скромния ми опит със Стратусите (4-5г.) стигнах до няколко заключения:

1. Уникален климатик - пускаш и тръгва на момента и в най-големите жеги като духа към предното стъкло отвън се изпотява и започва да кондензира та пускам понякога чистачките да го зачистят;

2. Американците вместо да правят коли да завиват добре правят пътища без завои  демек Стратуса не е от най-маневрените коли, но за сметка на това не съм чул някой колега да е сменял карета или полуоски;

3. Въпреки скромните 133 к.с. на двулитровия мотор съм доволен от динамиката и разхода му на гориво - 10-11л/100км, при смесен режим с климатик и спазване на ограниченията;

4. Сравнително евтина поддръжка и обслужване на същия мотор, като не ми е показал да е капризен нито към горивата нито към маслата;

5. И двата Стратуса са ми внос от Италия и нямат и най-малкия признак за ръжда, а знаем, че в една кола една от най-скъпите части е купето;

6. Здрава ходова част - карам по едни от най-отвратителните пътища и нямам никакви ядове;

7. Една от малкото коли, на които можеш да си направиш самодиагностика на борд компютъра без да я водиш в сервиз;

8. Накрая не е маловажна и цената, която за тия коли мисля че е реалистична и при добър пазарлък се постигат чудеса (не е зле да водиш някои който е карал такава и да разкаже играта на продавача);

Дано съм бил полезен, поздрави и не му мисли много!

Дата на публикуване
3 |

много мерси колега
ако може и още някои да си каже мнението

Дата на публикуване
4 |
Собственик на 2,5 V6 24V пък и кабрио,какво му трябва повече на човек

Много здрава кола с огромен ресурс както на купе така и на всичко друго. Това е кола направена за работническата класа в щатите да се кара дълго без да се пипа. Салона е здрав и на много километри не се износва и не дрънчи, двигателите също са с огромен ресурс. окачването е с гресьорки и е доста солидно, като смея да твърдя, че новоизлюпените "джипове" са с много по-нежно окачване. 2,5 е най-добрия двигател за тая кола, поема голямото купе и вози много мазно. Има вариант с автоматик и с типтроник. 98ма би трябвало да е с типтроника, много добра скоростна кутия, превключва нежно бързо. Не съм чул някой да я е счупил тая кутия или по точно майсторите я чупят. маслото се сменя само с Оригинално от балканстар и с никакво друго, колкото и да е настоятелен майстора, друго масло означава незабавна смърт. Части има в БГ, но ако си доставяш от щатите цените са смешни, последно цялото окачване отпред беше 140$ за 2те страни без амортисиори и пружини всичко друго. Щом ще караш 70к на година се замисли за метан нещо. това градско харчи 15 извънградско 10 бензин, е с леко каране и 7 съм правил но 10 е реалното число, градско минимума е 12. Та се замисли за метан. Не съм чул да има някакви проблеми с АГУ на тоя двигател, но каквото ще ти направят майсторите и дявола не може да ти направи smile.

Те всички стратуси са с всички екстри ама това при джамбазина. Всички екстри е с борд комп smile дай да го видим конкретния.

Дата на публикуване
5 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ