Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
1341
Jeep - Grand Cherokee

Айде едно Чероки в форума

Дискусия
Назад
Собственик на 2,5 V6 24V пък и кабрио,какво му трябва повече на човек

Да ви се похваля, моята приятелка Лилето, знаете я, си купи Чероки 4,0 лимитед. много е доволна smile

Дата на публикуване
1 |
От: гр.Лом

Е честито да и е на Лилето,да си го кара базаварийно и милиони километри!!

Дата на публикуване
2 |
От: София
Собственик на Plymouth Grand Voyager 3.3 V6 - Истински Американец, голЕм, як и лаком
За да научиш повече за пътя пред теб, питай тези, които се връщат!

Четох в другия форум, и за Черока и за Лилето. Все красиви "неща" се събират покрай теб - браво ! А на Лили - честита Жипка, да те вози из горите на пикници.

Дата на публикуване
3 |

Мерси, като направим сбирка с него ще дойдем, че и без това Крайслера съм го зазимил. Хубаво и е джипчето, има още неща за правене но е добра машина определено.

Дата на публикуване
4 |

Вчера къде го зарових  звера smile

Дата на публикуване
5 |
От: София/Пловдив
Собственик на Chrysler Sebring 2.0 бензин, 2001

Колега, как е черокито с разхода?

P.S. Между другото много ме радва като чуя за жена, която да си купи чероки, повечето искат полота, корси, а-класи и подобни бълхи smile

Дата на публикуване
6 |

А моята си избра VOYAGER,и си го кара със страшна сила big_smile .

Дата на публикуване
7 |

Добре е с разхода хапва си добре smile Зимата дигна над 30 газ, докато беше топко 18-22 газ лапа. Стегнах го доста, остана реглаж на предница и дреболии. Супер е машината много сме доволни, Мацката си го кара ръчка и му се кефи.

Дата на публикуване
8 |

Аз сега карам Гранд 5.2 осмак, и искам да го сменям заради разхода. Значи ако ми трябва икономична джипка, няма да се насочвам към чероки smile Моят не е стигал 30 на сто газ дори и през зимата, върти се около 20-22 градско.

Нещо на това клипче буксуват само предните, това нормално ли е?

Един колега от форума има части за черокита, скоро си взимах части от него (cry little kid - има обява в "продава" за два вояджъра на части)

Между другото ако на някой му потрябва стегнат гранд с V8 пишете ми smile

Дата на публикуване
9 |

Нормално е да се вижда, че върти само предното, то е 4х4 с блокаж на среден деф, и ЛСД на заден, което ще рече че при блокиран среден остават предния и задния свободни и се въртят 2 от 4те колелета, ЛСД деф на задния мост предава усилие и на 2те гуми, но понеже едната е натоварена много, то после се вижда колко е натисната той не успява да я завърти и се върти само по-отпуснатата, реално се въртят 2 от 4те, ако 2те задни са в сходна ситуация ще се въртят 3 от 4те гуми, като 1 от 2те задни ще е с по-малко мощност. Голяма заблуда е че 4х4 се въртят 4те гуми. Колега дай повече инфо за Гранда, то 20-22 газ е перфектно за джип, ако ще и Витарка 1,6 пак под 15 не пада та и повече. Дай повечко инфо снимки и ще се отървеш лесно, но дали си струва е друг въпрос smile

Дата на публикуване
10 |

Радвам се че се намерихме Jeep-аджии в нашия форум smile Аз си мислех че идеята на блокажа на средния диференциал е ако превърти единият мост да прехвърли повече мощност към другия.

Грандът е ZJ 94-та година, 5.2 V8, 211 коня, с газов инжекцион. Гори си 20-22 на градско, по магистралата пада до към 15-16. Въпреки възрастта си е перфектен, няма ръжди, пали от половин оборот и в най-големия студ и не гори масло smile Колкото и да е изненадващо, празния ход му е на 450-500 оборота в минута, а при 2000 оборота вече е на 110 км/ч. Ще гледам да направя някоя снимка уикенда и да ви го покажа.
Чел съм, че за този модел е по-добре да се търси читав джип преди 95-та по редица причини - напр. на по-късните модели всичко се управлява от бордовия компютър, влкючително и свалянето на стъклата. Освен това преди 95-та е с железни капаци на диференциалите, а не с алуминиеви, и също така те са с истинско фул тайм 4x4.

Идеята ми е да си взема по-икономично джипче, което да става и за градска кола, и за лек офроуд, и да продам джипа и колата (колата разбира се е крайслер - себринг 2.0, за нея съм пуснал обява в "продава"). smile

Дата на публикуване
11 |

Не мисля, че ще намериш нещо по-добро от това. Витара да вземеш под 15 газ няма да видиш. Тоя става и за офроуд и за магистрала и за всичко. Фултайм е когато и 3те ДЕФ са отключени, тогава се въртят всички колала и се предава усилие и на 2та моста но през деф, парт таим е с заключен среден и се предава и на преден и на заден мост, боксуват колела и от предния и от задния мост.

Дата на публикуване
12 |

Ето я и моята машина:

В началото на 2011-та ми струваше 7500 лв, но едва ли сега ще ѝ взема дори близко до тази цена. Но все пак май съм готов да се разделя с нея, давайте ми предложения smile

Дата на публикуване
13 |

Браво.Отлично запазен екземпляр.Ако нямах Дурангото веднага скачах вътре.

Дата на публикуване
14 |

Дата на публикуване
15 |
cabrioV6 написа:

Нормално е да се вижда, че върти само предното, то е 4х4 с блокаж на среден деф, и ЛСД на заден, което ще рече че при блокиран среден остават предния и задния свободни и се въртят 2 от 4те колелета, ЛСД деф на задния мост предава усилие и на 2те гуми, но понеже едната е натоварена много, то после се вижда колко е натисната той не успява да я завърти и се върти само по-отпуснатата, реално се въртят 2 от 4те, ако 2те задни са в сходна ситуация ще се въртят 3 от 4те гуми, като 1 от 2те задни ще е с по-малко мощност. Голяма заблуда е че 4х4 се въртят 4те гуми. Колега дай повече инфо за Гранда, то 20-22 газ е перфектно за джип, ако ще и Витарка 1,6 пак под 15 не пада та и повече. Дай повечко инфо снимки и ще се отървеш лесно, но дали си струва е друг въпрос smile

VITARA 1.6 8V-10л./100км. газ.Само на един мост обаче и на асФалт
.

Дата на публикуване
16 |
Pavkata_svt написа:

VITARA 1.6 8V-10л./100км. газ.Само на един мост обаче и на асФалт
.

Това си е супер разход за джипка, иначе  то ако говорим за офроуд на два моста по-скоро разходът ще се мери на час smile

(май почваме да разводняваме темата, може да пуснем една отделна за джипки smile )

Дата на публикуване
17 |

И в тая става, 10/100 газ за витара е много оптимистично smile но....

Дата на публикуване
18 |

Колеги, като оставя джипката малко по-дълго без да я паля - примерно около седмица - и после пали, но трудно поддържа обороти докато загрее. Някой има ли представа от какво може да е? (Гранд ZJ 5.2 V8 - за който си говорихме по-нагоре в темата)

Дата на публикуване
19 |

Докато навакса да качи гориво, може да е, може дюзи да залепват и да не впръскват, но според мен след като го прави само след дълго стоене не е проблем.

Дата на публикуване
20 |

Колеги имам такъв гран чероки 4.0 за части така че ако ви потрябва нещо свиркайте,ще пимагам с каквото може.
Поздрави на Лилето за добрия избор

Дата на публикуване
21 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ