Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
1945
Магазини, Авточасти, Аксесоари

Търся масло "PENNZOIL" или друго

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на Убавеца ми: CHRYSLER GRAND VOYAGER LX 3,3L AWD 2001.

Смяна на масло на двигател и филтър  на Крайслер Град Вояджър 3.3 v6 AWD.
Попитах в балкан стар и ми казаха че вече не внасят PENNZOIL 10W-30 (с такова е в момента и имам половин туба).

Въпроса ми къде в София да намеря от същото един галон?
И ако няма, с какво да го заменя?

Дата на публикуване
1 |

След разпитване достигнат (за момента) до два варианта свързани с майсторите, които ще го сменят:

Вариант 1: Castrol 10w-30;
Вариант 2: GM 5w-30.

Ще съм благодарен на всяко експертно мнение.
А някой да знае, ако отидеш в балкан стар какво слагат?

Дата на публикуване
2 |
Собственик на Jeep Grand Cherokee 3.0CRD 2008

Коя година е вана?

Дата на публикуване
3 |

2001

Дата на публикуване
4 |

Заводски Крайслерите излизат с масло Mopar , което е Pennzoil в друго опаковка. За това те препоръчват ползването само на такова. Канкретно за твоята това е предписанието

Силно препоръчително (заводски) - Pennzoil Ultra 10W-30 (a)
Препоръчително - Pennzoil Gold SAE 10W-30 Synthetic Blend Motor Oil
Аналог -  Pennzoil SAE 10W-30 Motor Oil

Може да използваш всякакъв заместител на Pennzoil - трябва да е с вискозитет 10W-30 SAE

Демек отговора на въпроса ти е - вариант 1, но не те съветвам за тази марка. В България продаваните масла Castrol са турски и много хора се оплакват от тях.

Като избираш, гледай в каталога (има ги на сайтовете на всеки производител) по спецификация да бъде одобрено от/за Крайслер

Дата на публикуване
5 |

Благодаря за експертния съвет.
Последен въпрос:
Какво означава "SAE"?
Изписал си го след 10W-30.

Дата на публикуване
6 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/6.gif

Дата на публикуване
7 |

Страхотна статия и много полезна за мен.
БЛАГОДАРЯ.

Дата на публикуване
8 |
От: Пловдив
Собственик на chrysler voyager 2,4 LE   automatic 2000 г.

Ще споделя моя опит и практика ,значи масло взимах от Балкан Стар докато беше Мопар  всичко бе ок,после италианците като купиха дял от Крайслер наложиха Пензоил и аз пак си купих от Балкан Стар нооооооо колата взе да гори маслото и така приключих с тях .
После карах  с Кофран - маслото  е качествено колкото налея толкова си точа  при смяна , а сега карам с Тотал  -защото го намерих на добра цена но пак не доливам.
Поразпитай малко и си купи добро масло според бюджета на джоба си.

Дата на публикуване
9 |
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006

dackooo малко си в грешка колега. http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/9.gif
Крайслер/MOPAR винаги е бил с Pennzoil то си е американско, а италианците след сливането си наложиха (както казваш) тяхното PETRONAS което в българия е известно с марката SELENIA.

Дата на публикуване
10 |
mario написа:

dackooo малко си в грешка колега. http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/9.gif
Крайслер/MOPAR винаги е бил с Pennzoil то си е американско, а италианците след сливането си наложиха (както казваш) тяхното PETRONAS което в българия е известно с марката SELENIA.

Да Селения предлагат вече БС те нали станаха итал. представители  Фиат, Алфа и др. Иначе маслото има добри показатели. Те май са и единствените , които имат специално разработено за коли на газ

Дата на публикуване
11 |
От: Пловдив
Собственик на chrysler voyager 2,4 LE   automatic 2000 г.

НЕ НЕ ГРЕША .
До преди сливането си имаше Мопар и след това предлагаха само Пензоил и от тези две предлагани масла от  Брадвар Стар споделям впечатленията си,нямам претенции да водя хронология на сливанията им или кое масло е аналог на друго та ако ще да е марсианско ,  а Селения не съм ползвал никога.

Дата на публикуване
12 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2023   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ