Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2061
Dodge - Настоящи модели

Додж Калибър

Дискусия
Назад

Здравейте, искам да попитам следното: Харесват ми тези автомобили и искам да си купя Калибър , 2007 година, 1,8, 150 коня.  Може ли някой, който има такъв автомобил или разбира, да ми каже какви са плюсовете и минусите на този автомобил , дали заслужава да се купи и какъв му е разходът. Аз не разбирам много от американски автомобили, но точно тоя модел ми харесва и ако някой успее да ме посъветва, ще съм много благодарен.
Поздрави и приятен ден.

Дата на публикуване
1 |
От: Кърджали
Собственик на Chrysler Stratus 2.5 Endeavor edition 2001
Mercedes E250D W210 1997

Малко челен опит - колата е направена като семейна и се държи като такава. Не е лош хечбек, но не е и нищо особено. Добра маневреност и като цяло се справя добре на дълъг път. Много екстри заводско има, но пък интериора е някак много пластмасов. На мен лично ми дойде в повече. Много тежко купе (около 2т. може би) и мотора вижда зор. Карах автомат и динамиката беше под всякаква критика. Имаше много хубава музика. Но ако се купи такава кола, проблем ще бъдат едрогабаритните части, а може би и малките. Например на такъв Додж се наложи смяна на лагерите на скоростната кутия и момчето видя огромен зор да намери такива и от САЩ дори. Слаби панти на вратите (падат надолу). Много странно табло на километража има тая кола. Но иначе не е лоша и определено се забелязва отдалеч.

Дата на публикуване
2 |

Благодаря за изчерпателния отговор.

Дата на публикуване
3 |

И още един основен въпрос -харчи ли много тая кола, какъв е разходът й горе-долу smile

Дата на публикуване
4 |
От: София
Собственик на Jeep Grand Cherokee 3.0CRD 2008

Бензиновите двигателите са Chrysler World икономични и здрави. Съвместна разработка на Крайслер, Митсубиши и Хюндай и се слагат на доста модели от други марки. Подходящи за газифициране. Може да прочетеш повече тук

. Дизела е TDI на Фолксваген. Автоматичните скорости са на Jatco
/ CVT, безстепенни вграждат се също в Нисан, Форд, BMW, VW, Рено, Мазда, Тойота, Ханда и др. и са много приятни за каране. 5 степенните ръчни са Магна Щаер
вграждани във VW. 6-степенните са два вида. Getrag
и Aisin
. Както виждаш и двигателите и скоростите са пълен интернационал и много разпространени. Вграждат се масово в половината марки на планетата. Части има навсякъде, не знам защо колегата е имал проблем с лагерите.

Иначе като цяло Калибъра е наследника на Неон и се води най-евтината от гамата на Крайслер. Просто устроена и здрава кола. Интериора е също толкова пластмасов колкото и на всички други коли и марки от компактен и среден клас от тези години. На мен също не ми допада, че след 2005 и немски и френски, японски и всички други коли са ексклузивно пластмасови вътре, но така е когато еколозите участват активно и искат всичко да може да се рециклира.

Последно редактирано от valio38 (09-05-2014 20:12:10)

Дата на публикуване
5 |
Xitap написа:

Много тежко купе (около 2т. може би) и мотора вижда зор.

Купето изобщо не е тежко. Тежи 1300 кг. Не бих казал че двигателите виждат зор. Дори напротив, пъргави са.

Дата на публикуване
6 |
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

Вальо само дето забрави да кажеш на човека че другото име на Калибъра е Митсубиши Outlander http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/9.gif

Дата на публикуване
7 |

почти http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/1.gif

Дата на публикуване
8 |

Сърдечни благодарности за информацията, момчета. Вероятно ще се напъна да си я купя и ще дам отзиви след това. Благодаря още веднъж.

Дата на публикуване
9 |

А , последен въпрос. На бензиновия двигател производство 2007, при 1,8 ръчни скорости, какъв му е средния разход на този вид Додж ?

Дата на публикуване
10 |

виж долу в обявата собственика също казва подобен разход.

тук също може да видиш разхода. Това са данни на собственици в Германия

като гледам общо го дават около 9 градско.
интересно че наистина е доста лек (1320 кг) а на вид изглежда бая масивен

Дата на публикуване
11 |

Ебаси, тая кола ще излезе много добра и изгодна. 178 км/ч максимална скорост е доста малко за джип ама разхода наистина го дават 9.7 градско и 7 извън.

Дата на публикуване
12 |

Еми да. Скоростта е електронна ограничена заради сигурността. Даже в САЩ има места на които новите коли се продават лимитирани на 80 мили (130 км) хората са сметнали , че когато закона е казал максимална скорост по магистрала 130 значи колата не трябва да вдига повече. http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/1.gif Иначе най лесното е махаш ограничението , препрограмиране , чип и летиш по магистрала Тракия http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/4.gifhttp://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/4.gifhttp://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/18.gif

Последно редактирано от Vesoo (10-05-2014 12:58:14)

Дата на публикуване
13 |

Е, да, ама както са казали старите хора: Нема па да ходя на състезание. И за семейна кола да е направена, харесва ми. Само да има всички части и майсторите да не ми правят проблеми. Иначе, видях характеристиките и останах доста приятно изненадан. Хареса ми !

Дата на публикуване
14 |

Така е. Това е друга генерация кола, съвременна. Само не ми харесва това глобализиране на части и агрегати между производителите. Скорости , двигатели, общи платформи и тнт , но вече всички марки са така. Гледах даже и Тойота ползва услугите на Фиат

. http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/4.gifhttp://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/4.gifhttp://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/8.gif  Аз искам като карам Американско , наистина да е американско. За това съм и фен предимно на по-старите коли

Дата на публикуване
15 |

Да де, но ако е само американска, тогава май наистина трудно ще се намират части. Ако Калибъра е съставен от части на VW  БМВ ще бъда спокоен. Аз исках да имам яснота за това каква ще бъде подръжката на тая кола, но въпреки че е интернационална, ако по-лесно се намират части ще е доста по-добре, отколкото да чакаме от Щатите по 1 година, примерно. smile

Дата на публикуване
16 |

Дата на публикуване
17 |
От: Пазарджик
Собственик на Dodge Caliber, 1800 бензин, 2007 г.

Имам точно такъв Додж,не бих казала ,че е икономична,харчи си 9-10 като стой та гледай.Но мен ме кефи,много маневрена кола,различна и забелязваща се,удобна за градско каране,щото е висока,на ниска предавка е пъргавелка.Имах обаче 2 пъти проблеми със скоростната кутия и смених носачи също 2 пъти от 2008г насам,при положение,че е на малко километри,защото у нас тя е втората кола-женската и всички дълги пътувания не са с нея.

Дата на публикуване
18 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2001 г.

9-10 не бих казал ,че е висок разход за такава кола. Втората кола в семейството ни е Рено Клио 2007 1,4 75 коня и харчи толкова градско

Дата на публикуване
19 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ