Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
21
Помощ в избора на автомобил

Защо ли Крайслер .......

Дискусия
Назад

От 20 години управлявам лек автомобил,като последователно преминах през солидно количество автомобили от
различни марки.Карах и немски,френски също и японски марки коли.Последните ми два автомобила бяха Хонда Сивик Шатъл и Митсубиши Спейс Рънър/ тип миниван/ и оттам имам предпочитания към ванове.Преди около година ми се удаде случай да покарам Крайслер Вояджер и от този момент избрах своята бъдеща кола.
Преди около 2 месеца след продължително търсене си закупих Крайслер Вояджер 2.5 ТД 1997г.
Нямам думи да изкажа удоволствието от шофирането на тази кола , но все пак само ще спомена че по удобен за шофиране автомобил не съм карал.За външната визия няма какво да спорим -не срещам автомобил от този клас - ван седем местен с по добра визия/докато си търсех автомобил прегледах много от този клас :Форд Галакси , Фолксваген Шаран , Ситроен Евазион , Опел Зафира и Синтра и др./.
За интериора : безупречна ергономия и всякакви глезотии за пасажерите и водача.
За мен като автомобил от семеен клас е незаменим:стегната возия, добро ускорение/дори и за дизел/ и изключително удобство.Единствения недостатък по мое мнение е леко шумния двигател.
Надявам се дълго да съм собственик на Вояджер, и на себе си и на всички притежатели на Крайслер желая хиляди безпроблемни километри.

Дата на публикуване
1 |

:?: здравеите ,от вчера петък 13 съм притежател на Краислер Вояджър 3.3v6 95г. и смятам че това е наи добрия ван ,надявам се и да е толкова здрав  учудващо е защо форума е неразвит  и почти нищо  няма    в  него

Дата на публикуване
2 |

Здравей djo и Добре дошъл! Форумът ни е нов и затова все още набира скорост  smile  Надяваме се с общи усилия да го доразвием и направим ползотворен за всички собственици на Крайслер.

Дата на публикуване
3 |

И аз от скоро съм собственик на Крайслер - модел PT Cruiser 2.2 CRD, новия модел, от 2006. Просто от много време исках да я взема тази машина - купето ми хареса адски много, със зверската муцуна и хромирана решетка, а и като видях новия агрегат на Мерцедес със 150 коня не му мислих много. За сега (за 2-те седмици които го имам) съм адски доволен, страшно вози, двигателя е изключително пъргав, въпреки слонската маса на колата (около 1630кг.) Но както казват хората поживьем-увидим. Много ще се радвам ако има и други съфорумници с такъв модел да споделят житейски опит.

Дата на публикуване
4 |

Здравейте, и аз от 25.07.2008 съм собственик на CHRYSLER VOYAGER 2.5TDI, 1996г. За времето от петък до днес съм му навъртял около 500-600 км е какво да ви кажа, широко, удобно, комфортно, детето и жената много доволни. Сега е на профилактика и с нетърпение чакам да си го карам. Не съжалявам за избора. А за разходи и тем подобни съм на принципа "Гори колкото му налея, а за ремонтите надявам се да не ми се налагат ама като се наложи ще се прави"! Успех на форума!

Дата на публикуване
5 |
Собственик на skype: jshterev

При първия неон, избора беше на база визия (за далечната 96-та година, външния му вид си беше направо уникален), динамика (европейките с близки параметри до него бяха значително по-скъпи) и цена (на европейките все още си се плащаха мита и американките си бяха конкурентни)

След дълги години употреба и още няколко такива кочинки, не мисля че съм сбъркал в избора си smile Свикнах и на досадните дертчета и не им обръщам внимание отдавна. Повече свикнах на някой от предимствата, които ме дразнят, че другите ми коли нямат ...

Дата на публикуване
6 |

От една седмица и аз съм собственик на Крайслер Вояджър 2.5, бензин, 1994. Сега разбирам думите на Ли Якока "Ако намерите по-добър автомобил, купете го!".

Дата на публикуване
7 |

Защото върви добре харчи малко вози меко и е Американско smile

Дата на публикуване
8 |
От: СОФИЯ
Собственик на CHRYSLER VOYAGER 2.0i 16V , 1998 г.

Ти да видиш кораба как плава до морето и обратно...едно мазно море..без вълна big_smile
Даде ми 7/100 при скорост 110km/h, леко е слаб двигателя за това купе, но си е супер и возията и всичко. Дето вика Васко - 'Американското си е Американско...' wink

Дата на публикуване
9 |

Абе баце слаб е за твоя ван а ма за моето купе ела да видиш кво прави wink Под 170-180 не съм падал 200 ги подържа  на равно а на наклон 220 вдигнах big_smile  и целия този  секс на климатик при разход 10-11 мисля че е нормално.Представям си Неона дето е с 200 кила по лек от Стратуса кво прави yikes

Дата на публикуване
10 |
От: РАЗГРАД
Собственик на CHRYSLER VOYAGER 2.0i 1997г.

Все пак VOYAGERA не е за състезание във формула1.Аз и с моя съм вдигал 200 но не е пъргав като по- малките коли.Разликата в теглото е в пъти и разликата във возенето също.

Дата на публикуване
11 |
От: София
Собственик на Chrysler Voyager 3,3 V6 AWD '95

На моя вояджер всичко му е в много. Много върви, много добре вози, и кожата е готина, в салона нищо не скърца (като на алфата ми) музиката е добра, абе нямам забележки на 160 го карам с два пръста и краката "на тавана" - приказка.
Недостатъците - скъп и гаден бензин.

Дата на публикуване
12 |
От: СОФИЯ
Собственик на CHRYSLER VOYAGER 2.0i 16V , 1998 г.
stratusfanatik написа:

Абе баце слаб е за твоя ван а ма за моето купе ела да видиш кво прави wink Под 170-180 не съм падал 200 ги подържа  на равно а на наклон 220 вдигнах big_smile  и целия този  секс на климатик при разход 10-11 мисля че е нормално.Представям си Неона дето е с 200 кила по лек от Стратуса кво прави yikes

Баце дай едно кръгче до морето и обратно да видя...само го хвалиш..... wink

Дата на публикуване
13 |
Собственик на Някои са 500 години пред нас , други 500 назад ! Ние живеем в реалност събрала крайностите и на двете !
Защо тогава да не се наречем универсални ?

Привет на всички съфорумци !
От 30.09.2008 , след дълго дебнене из европейските сайтове за коли и 6 месечно ровене по нощите за инфо в нета и мераци на стари години да си сложа VV в кабриолет , след нагледно и теоретично съпоставяне какво да избера между BMV 320 i  Cabrio и Chrysler Stratus Convertible станах собсвеник на Chrysler Stratus Convertable 2.0 16 V !!!......
1 . Очакванията :
Динамичен и пъргав автомобил , возещ меко и комфортно , всички екстри за модела , ефектен и неповторим по родните пътища , сравнително евтини консумативи , надежден , солиден и с две думи Американец от класа !!
2 . Теста :
Закарах го в Балкан Стар за диагностика и тест от специалистите .
С две думи , становището им бе повече от очакваното от мен !!
От 15 - тината в София , този е най хубавият и здрав кабриолет ...  който сме тествали !!
УРАА...! Шастие .. ! За капак на всички приятни изненади , търговеца ми отби 1400 лева от цената , с което падна и под обявените цени в Европа !! Умрях си от кеф и си стиснахме ръцете !
3 . Разочарованията :
При първото подкарване към КАТ , защото въобще не бях седнал да го карам до момента " предоставих тази възможност на специалистите " , .. Ха .. не може да откине дето се вика !!! Върви точно колкото Москвич 21412 , при същото тегло на купето и с 500 кубика по- мощен двигател !!???
При обстоен оглед на техническото изпълнение , същите параметри на изпълнение като на "автомобилостроителите " от завода в Ловеч навремето , дето сглобяваха Мускалите от съюза !! Пълна скръб ! С две думи Варел , както каза един приятел от Щатите !! И там поркат , като братушките , само , че уиски вместо водка ...! За капак , е сглобен в завод на Крайслер в Мексико ..! Представете си , индиянци да сглобяват коли .. ако ще и в НАСА да са измислени .. какво е качеството ! Но нали е за ЕС , а там управляват все леви или социалисти , та си мисля , че това е бил последният удар на онези отвъд океана , срещу червените ...!
Сега за окачването .. независимо отзад .. трябва да вози меко при това тегло от 1,5 тона при кабриолета .. да ама не .. друса като каруца , а като стъпи на паважа , ще ти изпадат зъбките ! Усъмних се , че е тунингован с по- спортно окачване , оказа се , че е стандартното и то в отлично състояние !!??
Разхода ... сега ще го засичам , че до сега ми се струва , че гълта като ЗИЛ - водоноска от чистотата  през 70 - те ..!
Купето - доволен , комфортно и с много екстри , само дето имат проблеми с оборотомера  при почти всички Стратуси си прави каквото си иска и ту работи .. ту не , за да се стигне до него , се сваля цялото табло .. същото се отнася и до изгоряла крушчица, а ако ви изгори осветлението на панела на климатика , ще се видите в приключения 2 дни докато измъкнете копчалъците и стигнете до крушките !
Акумулатора е на едно място дето слънце не го огрява ...!!
Багажника - голям , но амортисьорчетата се скапват бързо и за всяко отваряне трябва да тичаш до купето , защото се отключва с бутон - на ток !!??
С две думи от техническа гледна точка си е пълен Барутарник по рождение !!!
Не може да се сравнява с европейските автомобили .
Сега и нещо хубаво да кажа ..!
Като седна в него една приятелка и вика :
- Пепоо.. като , че ли за този в колата , времето е спряло да тече , и бидейки в нея забравяш за житейските проблеми и все едно си от друг свят и друго измерение !!
На всичко отгоре , всеки те забелязва и се обръща да те види ...! Е да не е стандартен Мерцедес 600 сл като всеки втори !
Уникален си .. и можеби всички малко ти завиждат и искат да са на твое място , без да осъзнават в какво приключение ще се вкарат .. говоря за разочарованието на един манияк - автомобилист сложил си W в тази кочина ! lol  yikes

Дата на публикуване
14 |
Собственик на Някои са 500 години пред нас , други 500 назад ! Ние живеем в реалност събрала крайностите и на двете !
Защо тогава да не се наречем универсални ?

PS. А аз с моя вдигнах 300 мили/час по паважа към Красно село !!
Освен гаджето , ми отхвърча и ушанката .. нали е кабрио да му се невиди !  :shock:

Дата на публикуване
15 |
От: edinburgh/vidin
Собственик на Chrysler Voyager, 2.4 бензин

първо здравейте от мен! аз съм малко далеч от избора на ван (крайслер вояджър 97ма), но тъй като съм още млад и като взех книжка това беше колата имахме нямах избор. отначало го ненавиждах. в смисъл всички мой приятели караха малки спортни и спретнати коли, а аз карах "автобус" lol  малко ми беше скапано. но с течение на времето осъзнах, че баща ми ми е дал страхотна кола. 2.4 бензин 16V 150 к.с. както по-горе прочетох в едно от мненията "това е ван, а не формула 1" съм напълно съгласен, но за размерите и теглото си е страшно вървежен. малко се гаврих с тази кола, но много се кефех, когато разни образи с леки коли "на тунинг (лепенки ремус, тъмни стъкла и накрайници на гърнето от илиенци)" се правят на състезатели и в един момент ги оставяш да си говорят сами. чувството е срахотно, защото им идва да си запалят колите, като са изпреварени от ван lol  лично аз съм  горд от него. врътнах му към 40 хил. км и то с много жежко каране на моменти и тази кола найстина е железна, със страхотна возия и създава удоволствие от карането. за общо 95 хил. км които сме и навъртяли с баща ми сме сменявали само консумативи и един съедител поради моето тъпо каране :oops: . просто това е кола, която няма равна в класа си според мен!

Дата на публикуване
16 |
Собственик на skype: jshterev
road_master написа:

първо здравейте от мен! аз съм малко далеч от избора на ван (крайслер вояджър 97ма), но тъй като съм още млад и като взех книжка това беше колата имахме нямах избор. отначало го ненавиждах. в смисъл всички мой приятели караха малки спортни и спретнати коли, а аз карах "автобус" lol  малко ми беше скапано. но с течение на времето осъзнах, че баща ми ми е дал страхотна кола. 2.4 бензин 16V 150 к.с. както по-горе прочетох в едно от мненията "това е ван, а не формула 1" съм напълно съгласен, но за размерите и теглото си е страшно вървежен. малко се гаврих с тази кола, но много се кефех, когато разни образи с леки коли "на тунинг (лепенки ремус, тъмни стъкла и накрайници на гърнето от илиенци)" се правят на състезатели и в един момент ги оставяш да си говорят сами. чувството е срахотно, защото им идва да си запалят колите, като са изпреварени от ван lol  лично аз съм  горд от него. врътнах му към 40 хил. км и то с много жежко каране на моменти и тази кола найстина е железна, със страхотна возия и създава удоволствие от карането. за общо 95 хил. км които сме и навъртяли с баща ми сме сменявали само консумативи и един съедител поради моето тъпо каране :oops: . просто това е кола, която няма равна в класа си според мен!

Ако някога ви писне вояджъра и не можете да се отървете от него искам мотора smile

Дата на публикуване
17 |

здравейте, нов съм и ще се радвам ако си дадете мнението, защото имам намерение да си купя Chrysler Voyager 2.0 бензин.Интересуваме главно разход на гориво, и ориентировачни цени на консумативи по поддръжката. От немския сайт видях само че разходътъ е от 7,7 до 13л/100.

Дата на публикуване
18 |
От: София, България
Собственик на Chrysler Stratus LX 2.5 V6 24 valve Auto-1995
Dodge Caliber 2.0L Auto-2007
PCR MXK8 Rotax Jr. 125-2016
Kawasaki ER6F

Защо Chrysler Stratus 2.5 V6-24 ли?
Защото ми ХАРЕСВА! :twisted:

Дата на публикуване
19 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 1998 г.

Здравейте и от мен! От седмица съм собственик на Вояджър(1999г.) с 2,5 ТД VM-двигател. Досега карах Опел Омега(1990г.) 2.0 и до скоро широкото й купе вече ми се вижда тесничко. Ванът вози много меко, двигателя е достатъчно динамичен, а за вътрешното пространство другите ванове само могат да мечтаят. Това е точния избор за мен и моето семейство.

Дата на публикуване
20 |
От: pernik

Здравеите.собственик съм на стратус 2.0i 16v lx и съм много доволен от возията и от двигателя

от мен да знаете колата е 4удна но подръжката и е много скъпа а иан4е е здрава за 3години наи злобно каране и то 4ак сега трябва да сменя лява биалетка и накраиник на реиката дръгото по ходовата ми 4аст е без гре6ка

оба4е е доста 4ъствителен на ка4еството на бензина и за колегата със стратуса кабриото незная как не му върви като моя е доста пъргав

п.с.
продавам комп за скоростите на стратус 2.5 които са автомати4ни и оригинална навигация за краислер без екран само

ако някои се интересува пи6ете или се свържете на 0885975287 Николаи

Дата на публикуване
21 |
Собственик на 2,5 V6 24V пък и кабрио,какво му трябва повече на човек

Колегата с кабриото мога да му кажа,че най-доброто определено не е неговото и както го описва си е таралясник:)Моето кабрио е перфектно 2,5 двигателя върви много и не харчи много,като смея да твърдя че харчи и то с доста по малко от 2,0ката.При мен всичко работи оборотомери всичко,вози доста добре не дрънчи не трака салона не скърца,единствено покрива притропва.Но най-вероятно колегата е получил 1400лв надолу защото е имало причина.Моята е купена от 1ви собственик с всякаква информация за колата,само незнам кога бензин е сипвал,собственика е 1941г. пичага немец и по колата няма 1 нещо да не е оригинално или сменено с всички документи в официалния сервиз на Джип/ Краислер за щутгард.Оттук колата е на истински 160 000км.Та даже и фактури една камара даде+ сменените части:) Кабриото беше чисто ново като първото отваряне беше при мен.Оттук обаче съм 100% че цената която дадох там е поне 2 пъти повече отколкото колегата е дал за колата тук wink Като гледам в обявите има само едно което май е по лачено от моето,другите само от снимките си личи че са тор.Принципно на стратус кожата и на 300 000 не е мръднала.Определено стратус кабрио 2,5 е едно от най-добрите предложения за такъв тип кола до 15 000лв.Просто за под 10 000лв кола с всички екстри и V6 няма.Дано оправя парите и не се налага да го продам моето,че съм насъбрал 4 бараки и просто са ми много.2,0ката се мръщи на бензина повече от 2,5цата,тя е типична американка и се кара с 95 по книжка.Частите определено не са скъпи но трябва да се купуват с хитрини,не е като на пежо да претичам до СФА и всичко да има на много добри цени,балкан стар режат главици много смело.За да се купи част евтино трябва да се види от какви други коли стават,защото стратуса се произвежда в илиноис и е на една база с една камара други коли,ако не му се чака на човек има много печени вносители на части за митсубиши с доста добри цени,а ако не бърза от И беи за 2-3 седмици идва всичко като вече цените са като на евтина малолитражка.Понеже имам и други коли нови трябва да ви кажа че частите за новите коли хич не са евтини и то за коли много по нисък клас.Само за пример носач без шарнир за пежо 306 е 150лв,за стратус е 196$ без доставката до БГ 2 носача комплект,2 вътрешни накраиника,2 външни,2 биалетки,2 горни шарнира.Проверете за БМВ3ка всичко по предницата за 2те страни колко струва smile

Дата на публикуване
22 |

Здравейте аз съм нов във форума  а иначе имам крайслер от 1 г.Стратуса е най готината кола, която съм карал досега.Моя е 2,5 мотор шестак автоматик-неудържим 163к.с.Возията  му е возия разхода приличен с газов инжекцион съм средно 10,5л газ на 100км извънградско прилично каране е с градското е кофти 15-16 а зимата сигурно 20л на 100 но не се оплаквам. сравнен с другите дървета е направо класа,макар и сериозно подценен.Най обичам в баир да изпреварвам така наречените бегачки ,пълнат ми душата лек рез на газта и ги отвявам. С екстрите, салона, и цената няма равен.В нашия малък град направо умират като ме видат така наречените специалисти.Вече има и неонче и вояджър.Набира фенове вече.

Дата на публикуване
23 |
MITKO_79 написа:

Здравейте аз съм нов във форума  а иначе имам крайслер от 1 г.Стратуса е най готината кола, която съм карал досега.Моя е 2,5 мотор шестак автоматик-неудържим 163к.с.Возията  му е возия разхода приличен с газов инжекцион съм средно 10,5л газ на 100км извънградско прилично каране е с градското е кофти 15-16 а зимата сигурно 20л на 100 но не се оплаквам. сравнен с другите дървета е направо класа,макар и сериозно подценен.Най обичам в баир да изпреварвам така наречените бегачки ,пълнат ми душата лек рез на газта и ги отвявам. С екстрите, салона, и цената няма равен.В нашия малък град направо умират като ме видат така наречените специалисти.Вече има и неонче и вояджър.Набира фенове вече.

Добре дошъл колега!
Със здраве да си я караш и много безаварийни километри!

Дата на публикуване
24 |
От: Добрич

Привет на всички!
Вече 14000км имам Вояджер 2.0i /1997г. Първата и най-важна причнина да си взема голяма кола е комфорта за семейството - имаме три деца и куче... В началото карах комби, ама то е малко - децата "залепват" едно за друго на задната седалка. Дълго проучвах въпроса за марката и параметрите на останалите ванове, но пред този на Крайслер .... те са само "останали"... Купето е с кожен салон и за децата е радост да пътуваме - всеки си има място.
  За поддръжката - когато го купих/ноември 2008/ - окло 580 лв за ремъци, филтри, масла; 65лв за втулки на стабилизиращата щанга; 1100 лв за газов инжекцион /цената е с отстъпки - тогава струваше 1300-1400лв./ и  края на април -  210 лв - смяна на масла, филтри и предни накладки. Всички цени са с труда. Това е!
За разхода на машината писах вече във форума.... повече от доволен съм  big_smile
Вярно, че бутилката скопява багажника, но с това се свкава - в началото не намерих начин за закрепване отдолу и така си остана...
Поздрави на всички и  "....нека крайслерите са с Вас....."!!!! lol lol lol lol

Дата на публикуване
25 |
От: гр СОФИЯ

е добре дошъл във форума желая ти много безавариини километри дано никога да не сажалиш за избора си успех колега от цялото си сарце ти желая дано се видим на някоя сбирка като имаш вазможност!!! big_smile  big_smile  big_smile

Дата на публикуване
26 |
Собственик на Chrysler Neon, 2.0 16V, 2002

Ако искаш да си щастлив един ден - напий се!
Ако искаш да си щастлив един месец - ожени се!
Ако искаш да си щастлив цял живот - карай Chrysler!

Дата на публикуване
27 |
От: Обзор, морето сините вълни
Собственик на Chrysler Voyager 3.0 V6 1990г.

Вече 6 год. карам Вояджер и не мога да си представя да карам друга кола.150 000км. с 2.5 бензин 89г. после още 25 000 с 3.0 V6 90г.Не знам защо но този стария модел ме кефи като че ли повече.Разбира се новото си е ново пък и всеки си има вкус.По стария почти не съм давал пари - предвид километрите - за този още нищо не мога да кажа.

Дата на публикуване
28 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 1998 г.

Здравейте, колеги! Почти 2 години карам Вояджър и едва сега, след като от 3 дни е в сервиз за отстраняване на забележки по лако-бояджийското покритие, мога да ви кажа, че страшно ми липсва! Явно така сме свикнали със семейното возило, че нито служебната кола на жена ми, нито Пежата на колегите 407 и 206 могат с нещо да компенсират удоволствието да караш или да се возиш в свръхзвуковата каляска. Само да видите реакцията на децата(моите и на колегите), когато влизат в просторния салон. Предполагам какви ще са желанията им към Дядо Коледа- тати да купи Вояджър!  big_smile

Дата на публикуване
29 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ