Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2230
Горива

Проблем с газовата уредба

Дискусия
Назад

Едит: Понеже видях, че админа е преместил коментарите ми като самостоятелна тема,
само добавям - проблемът НЕ Е във ФОБОС, уредбата си работи безпроблемно засега,
проблемът е в НЕБРЕЖЕН МОНТАЖ от страна на оторизиран сервиз на Фобос в Пловдив.
Цялата история - надолу.

Вчера благодарение на ФОБОС, монтиран за скромната сума от 1000лв, ме суркаха 300км с пътна помощ и платих над 600лв за това удоволствие!
В понеделник ще знам с точност какво не е наред с това недоразумение на българския гений и ще напиша отново. Нямате си идея как съжалявам, за хиляден път, че избрах българското!

Последно редактирано от vkk1 (20-12-2014 14:45:25)

Дата на публикуване
1 |
От: София
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.
vkk1 написа:

Коригирам си горното мнение, вчера благодарение на ФОБОС, монтиран за скромната сума от 1000лв, ме суркаха 300км с пътна помощ и платих над 600лв за това удоволствие!
В понеделник ще знам с точност какво не е наред с това недоразумение на българския гений и ще напиша отново. Нямате си идея как съжалявам, за хиляден път, че избрах българското!

Какво е станало колега? а и защо са те дърпали а не си минал просто на бензин  http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/8.gif

Дата на публикуване
2 |

Защото газовата пускаше бензин и газ едновременно, независимо в какво положение е бутона. Всичко беше леш, буталата пълни с безнин, смрад и пушек до космоса. Колата е в сервиза и в понеделник ще знам повече. Надявам се повредите да не са много.
Много съм набрал, затова не искам засега да споменавам сервизи и майстори, но ще го направя по всички форуми в България, ако не ми оправят колата във вида, в който има я дадох преди монтажа.

Дата на публикуване
3 |

Нещо са объркали при настройките. Фобоса има функция газ и бензин едновременно (хибридно) идеята е в ниските обороти караш на газ, но ако настъпиш по здраво вкарва и бензин за да има вървеж. Къде са ти я слагали? Да не помислиш че имам нещо общо с фирмата фобос  - НЕ , само съм привърженик на карането на газ и в последно време по лични впечатления фобоса добре се справя , а и могат много настройки да се правят. Говориме за софтуера, защото само той е български.

Последно редактирано от Vesoo (06-12-2014 14:26:12)

Дата на публикуване
4 |

Да, монтажът е извършен при много известен пловдивски майстор. Цената беше 200лв над конкурента му за монтаж на Фобос, но въпреки това, аз отидох при него, заради уж доброто му име и опит. Имаше и други проблеми, които установих при монтажа, разположението на компонентите, както и поражения по автомобила ми.
Дотук преди да разбера какво точно се е случило. След това ще кача и снимки кое, как и защо е направено.
Колата карах със 110 км на магистралата при 2500 оборота /може и по-малко да са били/ когато стана това. Изобщо не говорим за критични обороти някакви.
За Фобос. Преди да монтирам газовата, аз им звънях по телефона. Питах ги кой е оторизирания им сервиз в Пловдив, каква газова да сложа и т.н. - хората бяха много любезни и отговориха на всичките ми въпроси.
След монтажа, тъй като майстора не ми даде всички документи, отново звънях във Фобос да питам какво трябва да имам - книжки, упътвания, какво трябва да пише в сервизната книжка, какви компоненти трябва да са монтиране и т.н.
Тук отново установих разминаване между монтираните и това, за което платих. Как да е - по този въпрос - в понеделник.
Определено аз имах отлично мнение за Фобос.
След няколко дни си харесах от сайта на Фобос калъф за резервната гума. Мерих там, гледах, смятах ... поръчах. След няколко часа ми звъннаха да ми кажат, че размерът, който съм поръчал, го нямало, дали искам по-големия размер. Няма проблем казах аз, разликата е 2 см, не е фатално изобщо.
В сайта им при поръчката пишеше "Доставка с куриерска фирма "Д и Д експрес" ЕООД ( При неизпълнена минимална стойност на поръчка за безплатна доставка, цената за транспортна услуга е 4лв до 5кг, 6лв до 20кг )".
Викам си, абе сигурно безплатна няма да е, ама явно ще е 4лв, над 5 кила няма как да е.
Е каква беше изненадата ми, като на другия ден ми искаха над 10лв за доставка!
Писах им един имейл, е никога повече не ми отговориха.
Това са допирните ми точки с Фобос.
В интерес на истината, въпросния продукт е с много добро качество, дори надмина очакванията ми.
Много, много ми се иска Фобос да не е проблемът и вярвам, че произвеждат качествени неща. Искрено се надявам.

Дата на публикуване
5 |

Неприятна случка, надявам се да не е станало нещо фатално. Да, разположението на компонентите винаги е план с повишена трудност особено ако няма място. http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/28.gif , жалко за щетите по колата, това си е сериозно основание за рекламация. За документите - какви имаш? Тъй като аз съм не съм слагал уредба при тях, а поръчвам кит за монтаж. Пакета идва с фактура и описание на компонентите, някоя друга брошура (примерно за редуктура) и сервизна книжка. Сертификат за бутилката, но тя е отделно. Друго май няма.  След това трябва да минеш в някой пункт за преглед да ти направят паспорт. Нали знаеш 5000 км след монтажа трябва да направиш проверка и до-настройка на уредбата.

Дата на публикуване
6 |

Звънях във Фобос, казаха, че не могат еднозначно да отговорят по телефона дали възникването на подобен проблем е следствие монтажа или някой от компонентите.

Дата на публикуване
7 |
Vesoo написа:

За документите - какви имаш? Тъй като аз съм не съм слагал уредба при тях, а поръчвам кит за монтаж. Пакета идва с фактура и описание на компонентите, някоя друга брошура (примерно за редуктура) и сервизна книжка. Сертификат за бутилката, но тя е отделно. Друго май няма.

Относно документите - на мен ми връчиха една фактура без описание и един паспорт за бутилката.
След като сериозно се озадачих, тъй като съм слагал далеч по-скапани АГУ-та и ми пълнят жабката с брошури,
аз се обадих на фобос и от там ми казаха, че трябва да има и сервизна книжка с точно описание какво е монтирано.
Върнах се при майстора и той ми каза, че те ... само за фобос 1 давали книжки, ама айде, ще ми вземе една.
Та си имам и книжка вече. Друго нямам, ни на изпарител, на нищо.
Да те питам друго - като поръчваш целия кит - какво включва - какъв е изпарителя, инжектори, газов клапан, тъй като според описанието от
тук:

при мен май само "Интелигентен превключвател газ-бензин" съвпада smile
Не мога да кажа, че монтираните при мен са по-лоши или по-добри. Просто са различни от описаните в сайта.
Компютъра гледам в сайта им се води Fobos 4, на мен ми е монтиран easy gas green, чотох някъде, че е едно и също е вече се продават под това име, но ако имаш повече яснота по въпроса, ще се радвам да споделиш. Предполагам ще бъде полезно и за други.
Всичко е монтирано в оторизиран сервиз на Фобос и ако нещо не е според спецификациите, ще си търся правата до дупка, предвид това, че ясно казах, че искам система Фобос!

Дата на публикуване
8 |

Взимам според колата и избирам на място от магазина (компонентите) като в повечето случай залагам на компютър фобос 1 с ОБД. За easy green gas нямам представа, дори чувам за първи път. Последния кит който правихме беше за V6 (CLS350 ) новия редуктор

и две рейки с по 3 инжектора
Малко цъкат чува се в купето но е слабо. За сега държат, ще видим до кога, . Хубавото е, че ремонта им е евтин. Всичко друго е от комплекта. Най важното е няма разлика в разхода с бензин, няма лампи, чекове и тнт... Иначе аз лично отдавна избягвам каквито е да било "официални" и разни други "супер специални сервизи" защото също доста съм патил, но това е друга тема

Дата на публикуване
9 |
Собственик на Chrysler Stratus; 2.5 бензин; 1999 г.
vkk1 написа:

Защото газовата пускаше бензин и газ едновременно, независимо в какво положение е бутона. Всичко беше леш, буталата пълни с безнин, смрад и пушек до космоса. Колата е в сервиза и в понеделник ще знам повече. Надявам се повредите да не са много.
Много съм набрал, затова не искам засега да споменавам сервизи и майстори, но ще го направя по всички форуми в България, ако не ми оправят колата във вида, в който има я дадох преди монтажа.

Колега, а как разбра, че вкарва бензин и газ едновременно? Не се заяждам, а питам, за да зная, ако не дай Боже ми се случи. И не може ли в такъв случай да се спре едното гориво.? Например, газта...? Моля за инфо, за да реагирам адекватно. Сложих Фобос 1, монтираха го в сервиза им София. За сега, нямам забележки, но колата я взех преди дни, дано не ми се налага да пиша негативни отзиви...

Дата на публикуване
10 |

Не ти пожелавам никога, ама никога да ти се случва това.
Като вземе да гори и двете, ще разбереш, повярвай ми.
Проблемът беше диагностициран в три сервиза в град Ямбол, където ме досуркаха с пътната помощ.
Иначе симптомите са - двигателя работи така, все едно току-що ще изкочи от все тампони, натиснеш ли газта, избълва от ауспуха все едно на Кремиковци комина гледаш - смрад и пушек до небесата. Усещането е най-близко до това, все едно работи на три цилиндъра. Мощност разбира се - нула. При положение на бутона газ, всичко си свети както нормално, индикатор за нивото - всичко. Все едно си на газ. Обаче надникваш под колата и гледаш как бензина ти тече, ама тече човек, не капе - през ауспуха. Цилиндрите се пълнят с бензин в един момент и е време за пътна помощ. Това са симптомите.
Газта предполагам можеш да изключиш от крана на бутилката и клапана, но докато установиш какво става, колата е толкова задавена, че и с дърпане не знам дали ще запали.
Колата ми е в сервиза, където монтираха газовата, и обещавам в понеделник, или в момента, в който разбера какво точно се е случило, да напиша тук.

Дата на публикуване
11 |

Както се и оказа - майсторът е абсолютен подлец към днешна дата - понеделник!
Оказа се, че са допуснали тотална небрежност при монтажа, в резултат на което кабелите към газовия компютър са се допряли до гореща тръба, дали са на късо и поне изкарах късмет, че не се запалих!
Равносметката до сега - пътна помощ - 441лв, разходи по сервизи - 40лв, разходи за гориво, свързано с проблема - 90лв, акумулатор - 210лв /на 1 година беше/, вероятно отново смяна на масло /5в30 синтетика, тотал беше/, тъй като е твърде вероятно да е влязъл бензин в него, ще гледам утре, вероятност от смяна на бендикс, не е сигурно още, както и цял ден висях на студ и дъжд, по искане на майстора, загуби от цял работен ден за мен.
Въпреки, че си призна ПРЕД МЕН, че гафа е в тях няколко часа по-рано, той отказа каквато и да е компенсация, с обяснението - МИ АЗ НЕ СЪМ ВИДЯЛ ДА СА СЕ ДОПРЯЛИ !!! Ще има продължение .... Това не е края на историята.

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Chrysler Sebring 2.4 , 2006

http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/12.gif

Дата на публикуване
13 |

Оставам безмълвен. В кой сервиз става това чудо поне да предпазим колеги ако ще ходят при тях в бъдеще. Като взимаш колата огледай добре как са го направили да не се окаже че са я претупали на бързо

Дата на публикуване
14 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2001 г.

Заради компютъра ли е станала тази сакатня?

Дата на публикуване
15 |
H.Angelov написа:

Заради компютъра ли е станала тази сакатня?

"кабелите към газовия компютър са се допряли до гореща тръба"

ще кача снимка утре, за да видите за какво става дума.

Дата на публикуване
16 |
Собственик на Chrysler Stratus; 2.5 бензин; 1999 г.

Колега, съжалявам за случилото ти се, но няма ли гаранция? Имаш ли съответните документи? Ако е така - търси си правата!

Дата на публикуване
17 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Дата на публикуване
18 |
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006

http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/15.gif

Дата на публикуване
19 |

Тя работата отива не само към КЗП, ами и към полиция и прокуратура.
И накрая да не стане престъпна небрежност, че от играчка ще стане плачка.
М.д. - днес се развали и нивомера и ми натъпкаха 41 литра газ, при полезна вместимост на бутилката 37 литра по паспорт.
До преди 3 дни, спираше на 30 литра, понеже имам наклон на бутилката /намира се под колата/, което считах за приемливо.
Но да тъпче над допустимото, не става. Возя си детето в колата. За мен как да е, ама ...
Да не говорим, че преди 2 дни - лично майстора зареди 10 литра газ, от които съм минал 30 км. Така че сега колко са общо - страх ме е да си помисля.
Вече започва да ми става смешна историята.
Тъкмо приключих съдебно дело с един подобен измамник, сега пак започвам. Няма мира значи.

Дата на публикуване
20 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Колега какво стана с колата?

Дата на публикуване
21 |

Ами какво стана - след като се развали и нивомера, сега чакам да свърши газта, за да напълня отново по искане на майстора, за да е "сигурно", че той си е отишъл.
Честно казано, се опитвам да не мисля за това, което ми се случи много-много, изчаквам да видя как ще протече и драмата с нивомера, след което ще реша как ще действам. Току що приключих много тегаво дело срещу един измамник и се чувствам като изцеден отвсякъде. Гледам да мисля за празниците, да не натоварвам семейството ми с глупости и това е.
Иначе - сервизът, от който дойде всичко е Новатех, със собственик Слави Шишков, оторизиран сервиз на Фобос за Пловдив, много популярен сред Рено средите. От там го и знам, но това е друга история. Досега там бях ходил само на автомивката и никога не бях ползвал сервиза. /То не е само газаджийница, има и сервиз/.
Историята я разказах изцяло два поста нагоре, бяха оставили кабела към компютъра на газовия инжекцион до гореща тръба, нагряли са се, стопили са се, дали са на късо и втори и четвърти цилиндър са пускали едновременно газ и бензин. Имам го отразено в сервизната книжка с малката подробност, че няма написано, че е резултат на неправилен монтаж от тях. /Което както казах самият той потвърди пред мен и още 4 човека преди това/.
Отказаха ми каквато и да било компенсация.
В момента разположението на кабелите е абсолютно същото, с малката разлика, че кабелите са сложени в гофре.
Значи - освен горното, другите проблеми бяха: бутонът за газта не беше сложен точно където исках, имаше надрано на задния капак при монтажа, за което мислех, че ще ми платят пребоядисване - нищо подобно, замацаха го с някаква паста, отнасят се небрежно към автомобила, дори пред мен лашкаха вратите в стената на гаража.
Това е историята засега, днес съм оставил колата за смяна на ремък, ако има нещо повече, ще го разбера. На този майстор /за ремъка/ имам доверие, правил е много неща и преди и по други мои коли и момчето определено се старае много.

Дата на публикуване
22 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ