Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2246
Помощ в избора на автомобил

Chrysler voyager 2001-2004 мнение

Дискусия
Назад

Здравейте,имам намерението да си закупя Chrysler voyager 2001-2004 избирам в момента.Ще ви помоля за реалистични отговори заслужава ли си и с какъв двигател да търся ,основно виждам че се продават в България дизел 2.5 црд ,добър ли е този двигател? Имате ли често проблеми с вашите коли , за здрави ли ги намирате.В момента карам волво в 40 98г. и от 3 години не съм пипал нищо по колата ама наистина нищо а карам всеки ден.Мога ли да очаквам от voyager подобно нещо.Благодаря предварително.

Дата на публикуване
1 |

Не, 2.5 дизел не е добър избор за двигател. Съветвам те да си купиш бензин, 2.4 или 3.3.
За проблеми - ще има само ако някой майстор си остави ръцете на нея.
За цени на частите - за мен са нормални.
По принцип са здрави коли, карал съм и Jeep, и друг модел Крайслер и особени проблеми не съм имал.
Вози страхотно, като аз съм карал все "меко возещи" коли, вкл и флагмана на Ситроен, и мисля мога да направя обективно сравнение.
Като общо, за цената, за която се продава колата, дава много.
Аз лично съм много доволен от моя.

PS: Само да добавя - 2.5 е италиански двигател VM Motori. Същият се монтира и на Jeep Grand Cherokee и единодушно се счита за един от най-проблемните агрегати.
Това не значи, че този двигател няма да изкара и милион километра без проблем, при добро обслужване и грижи,
както и не значи, че най-коравия 3.3 V6 бензинов ще те кара вечно, ако не го поглеждаш.

Последно редактирано от vkk1 (25-12-2014 15:02:43)

Дата на публикуване
2 |
От: София
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2001 г.
ivelin написа:

Здравейте,имам намерението да си закупя Chrysler voyager 2001-2004 избирам в момента.Ще ви помоля за реалистични отговори заслужава ли си и с какъв двигател да търся ,основно виждам че се продават в България дизел 2.5 црд ,добър ли е този двигател? Имате ли често проблеми с вашите коли , за здрави ли ги намирате.В момента карам волво в 40 98г. и от 3 години не съм пипал нищо по колата ама наистина нищо а карам всеки ден.Мога ли да очаквам от voyager подобно нещо.Благодаря предварително.

Имал съм S40 98 1,8 бензин и честно казано не бях доволен. Да не говорим че не е и Волво защото общо взето е преоблечено Митсубиши сглобено в Холандия, но това е друга тема. Какво значи намирате ли ги за здрави? Здравината при покупка се определя от това на каква кола ще случиш което си е жив късмет. А след покупката дали колата ще е здрава зависи от това как ще я поддържаш и най-вече с какви части. Нали се сещаш се че ако сложиш шарнири менте ще се разбият за 2 месеца.

Дата на публикуване
3 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Здравей колега. За мен по-добрия избор е бензиновия, защото както бях писал в друга тема

дизела е комън рейл и ще имаш доста повече разходи. Но ти си знаеш възможностите, ако си дизелджия взимай дизела

Дата на публикуване
4 |

Същите ВМ двигатели ги слагат и на Киа, Опел и разни други марки и не са никак лоши. Проблема идва от нискокачествената нафта която е в бг. Каквато и да е марка дизелова кола да вземеш винаги ще ти създава повече проблеми от бензиновата.

Последно редактирано от Iordan (26-12-2014 00:07:04)

Дата на публикуване
5 |
Собственик на Jeep Grand Cherokee 3.0CRD 2008

Не се плашете от дизеловите двигатели, не са толкова проблемни. А и вече знаете има доста повече възможности при евентуална сервизна нужда, които не са така скъпи, както бяха преди време.

Дата на публикуване
6 |

Който си е дизелджия си кара дизел

Дата на публикуване
7 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 CRD дизел; 2002 г.

Ако взимаш дизелова огледай добре колата преди да я купиш,най-добре в сервиз защото дизелите в европа ги карат яко и повечето коли са на доста километри. Материалите вътре са качествени и това може да те заблуди за реалните километри. Виждал съм Вояджъри и на по 400 000 км без захабено.

Дата на публикуване
8 |
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006
ivelin написа:

След Волвото, Крайслера ще ти се види здрав като танк

Дата на публикуване
9 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.
mario написа:
ivelin написа:

Аз по-скоро бих казал обратното, но всеки вярва че е направил най-добрия избор за себе си, а останалото е късмет.

Дата на публикуване
10 |

Преди да взема каквато и да е кола ще и направя пълна техническа проверка    ,аз мисля да не оставям нищо на късмета а  добре да проуча и проверя всичко преди да купувам.Разглеждах няколко известни сайта, в topgear и дават оценка 5 от 10. В  whatcar.com казват че най добър бил  2.5 дизел и 2.8 дизел.Много ми харесва като дизайн но нещо  ниски оценки и дават,  виждам че им пада оценката заради безопасността навсякъде оценка 2 от десет дават.  Но повече ме интересува вашето мнение ,като цяло за пробег 50-100хл. километра колко са ви били разходите за ремонти и по точно какви са били те.

Дата на публикуване
11 |
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.
ivelin написа:

Преди да взема каквато и да е кола ще и направя пълна техническа проверка    ,аз мисля да не оставям нищо на късмета а  добре да проуча и проверя всичко преди да купувам.Разглеждах няколко известни сайта, в topgear и дават оценка 5 от 10. В  whatcar.com казват че най добър бил  2.5 дизел и 2.8 дизел.Много ми харесва като дизайн но нещо  ниски оценки и дават,  виждам че им пада оценката заради безопасността навсякъде оценка 2 от десет дават.  Но повече ме интересува вашето мнение ,като цяло за пробег 50-100хл. километра колко са ви били разходите за ремонти и по точно какви са били те.

Това с тия класации и разни оценки е толкова несериозно че даже не ми се и коментира. Преди време и аз се заблуждавах по подобни глупости и се наиграх бая добре. Особено с прехвалените Тойоти дето уж били много здрави. А за безопасността ако чакаш да те спаси някаква оценка. Тестове се правят при определен начин с определена скорост, които в реални условия нямат нищо общо! Нали сещаш, че когато си джигит на пътя няма кола, която заради оценката и за безопасност да те спаси.

Относно питането ти за 50-100хил км не знам дали има начин да се даде достоверен такъв. Толкова е относително. Все едно да питаш "абе гледам живееш щастливо с жена ти, ако се оженя и аз дали ще съм щастлив с моята?"

http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/18.gif

Последно редактирано от Vesoo (28-12-2014 00:48:17)

Дата на публикуване
12 |

Без задълбочен коментар на горният пост, отговора може и е много прост  колата ми е на еди колко си години на еди колко си километра от както съм навъртял 50хл. ким съм сменил това, това и това.Разумните хора лесно ще си направят изводи от правилно поднесена информация.

Дата на публикуване
13 |

Хората дадоха доста напътствия, вкл и за двигателите, не знам какво повече може да се каже.
Ако идеята ти е дали е евтина за поддръжка - не, не е.
Не можеш да си купиш турски накрайници за 12лв.
Ето ти оферта от Балканстар за справка /за бензин/:
- смяна масло и филтър /по спецификация/ - масло, маслен филтър, въздушен филтр и проверка на общото състояние на автомобила – 280 лв.
- смяна ангренажен ремък /комплект с ролки, водна помпа и антифриз/ - 1870 лв
- пистови ремъци и обтяжна ролка – 316 лв
Към това добавям:
- съединител - 1200лв;
- жило за съединител - само Мопар е - 300лв;
- ако е с помпи - 250 лв е едната само, при това Блупринт;
- всякакви датчици, реленца, сензорчета са около стотак и нагоре.
- BCM-а четох някъде, че рециклиран е 800 долара;
Крайслер не е кола, с която човек да си замени голфа. Американските коли са за ценители и се надявам винаги да бъдат.
Не знам какви оценки и дават топгиър, но това е най-продавания ван в САЩ с около 12млн продажби, така че може би това е по верен критерий.
За сигурността - ами караш 2 тона желязо, с 2 еърбега отпред, 2 странични и отзад. По-новите имат и въздушна преграда между седлаките.
Ако и това не те устройва - здраве му кажи.

Дата на публикуване
14 |
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

vkk1 точно казано http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/18.gif

+ освен най продаван ван , тази генерация се използваше и масово от  таксиметровите компании в САЩ

Дата на публикуване
15 |

Нито питам за ценови листи на части или на цени за поддръжка.
А и говорите без да сте прочели нищо , ето американска класация на най продаваните миниванове в сащ с точна бройка

.

Дата на публикуване
16 |

От досега написаното от вас не мога да ви имам за достоверен източник съжалявам, а  и виждам че карате от 1 година такъв миниван.

Дата на публикуване
17 |

Е кое те смущава точно ?!?
"The Dodge Grand Caravan and Chrysler Town & Country were America's first and second-best-selling minivans in America in April 2014, as they are through the first one-third of 2014. "
Започнах да се обърквам какво точно питаш?
Иначе си прав - тука никой нищо не разбира от американски коли.
И не от година, от месец имам този ван. За статистиката ти - за 1000км - разходи между 2000 и 3000лв досега.
Преди имах Jeep 5.2 V8 /то не е Крайслер smile))/. Там цени и статистика искаш ли? Разход на гориво интересува ли те?

Дата на публикуване
18 |

Ами има разлика между доч караван който се прави за амерканският пазар и той е истинският американец и Chrysler voyager който се прави за Европа и Мексико  справика 

.
Да американските коли за за ценители ама  ако си мислиш че караш американец  се лъжеш.

Дата на публикуване
19 |

Да не говорим че от 2011 се продава под знака Lancia  Voyager(освен в Обединеното кралство).

Дата на публикуване
20 |

ivelin, вече се излагаш.

Дата на публикуване
21 |

Даже в този сайт го пише в раздел история на марката 

че  voyager  се прави за Европа, мале ужас толкова ли си неинформиран наистина.

Дата на публикуване
22 |

Прочети и уикипедия като не вярваш на мен или на официалната  информацията  в  сайта   

съкаш с дясно копче на мишката да ти преведе на български  и чети.

Да ти помогна щото надали ще го намериш сам като отвориш страницата на раздел информация за марката  в този сайт дай до година 1987

Дата на публикуване
23 |

там пише че се прави за Европа , и друг път повечко чети приятелю , навик е на българите да се изказваме неподговтвени

Дата на публикуване
24 |
ivelin написа:

Ами има разлика между доч караван който се прави за амерканският пазар и той е истинският американец и Chrysler voyager който се прави за Европа и Мексико  справика 

.
Да американските коли за за ценители ама  ако си мислиш че караш американец  се лъжеш.

Крайслер (компанията) произвежда няколко марки.

1. Chrysler  = луксозни мпс
2. Dodge = по-нисък клас мпс на базата Крайслер мпс.
3. Jeep = SUV мпс
4. RAM = товарни мпс
5. SRT = спортни версии на гореизброените мпс

....................................

- Chrysler Town&Country е оригиналното име на ванът (в Америка)
- Dodge Caravan е по-нисък клас версия на Chrysler Town&Country

===============================================

Модел 1996-2000

- Dodge Caravan в Европа се продава под името Chrysler Voyager. (произвежда се в Грац, Австрия)
- Chrysler Town&Country в Европа се продава под името Chrysler Voyager. (произвежда се във Fenton, Missouri - САЩ)

По нашите географски ширини е разпространен предимно Dodge Caravan с името Крайслер Вояджър, който е с решетката на Додж (четирите отвора)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d7/Chrysler_Grand_Voyager_front_20070914.jpg/280px-Chrysler_Grand_Voyager_front_20070914.jpg

Модел 2001-2007

- Chrysler Caravan в Европа се продава под името Chrysler Voyager. (произвежда се в Грац, Австрия до 2002г.)
- Chrysler Town&Country в Европа се продава под името Chrysler Voyager. (произвежда се във Fenton, Missouri - САЩ)

По нашите географски ширини е разпространен предимно Chrysler Caravan с името Крайслер Вояджър, който е с решетката на Крайслер. Dodge не се предлага.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/00/Chrysler_Voyager_front_20090206.jpg/280px-Chrysler_Voyager_front_20090206.jpg

Модел 2008-днес

- Chrysler Town&Country във Великобритания се продава под името Chrysler Voyager. (произвежда се в Windsor, Ontario - Канада)
- Chrysler Town&Country в Европа се продава под името Chrysler Voyager (до 2010). (произвежда се в Windsor, Ontario - Канада)
- Chrysler Town&Country в Европа се продава под името Lancia Voyager (след 2010). (произвежда се в Windsor, Ontario - Канада)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/66/Chrysler_Grand_Voyager_V_front_20100508.jpg/280px-Chrysler_Grand_Voyager_V_front_20100508.jpg

Завода на Крайслер в Австрия се казва EUROSTAR (съществува от 1990 до 2002). Той не произвежда, а само сглобява. Ако колата е произведена в този период и е закупена от Европа е твърде вероятно да е сглобен там.

Двигателите

Крайслер произвежда САМО бензинови двигатели. Всички бензинови двигатели са произведени в САЩ. (при моделите сглобени в Австрия се доставят готови агрегати)

Крайслер НЕ ПРОИЗВЕЖДА дизелови двигатели!

За да отговори на нуждите на пазара, в моделите за Европа вгражда дизелови такива на компанията VM - Италия. През този период е съвместно предприятие на General Motors и Fiat, като произвежда и влага агрегати в цялата гама на двете марки. Има сключени споразумения и с други автомобилни компании, като KIA, Hyundai.

Запазено инициално съкращение на двигателите VM е "CRD, CDT" и "CRDI, CDTI"
Всеки автомобил (Опел, Киа, Хюндай, Фиат....) с тези обозначения е с двигател VM.

В заключение мога да кажа, че дизеловите двигатели използвани в Крайслер след 2001г са широко разпространени в България и информация за тях има достатъчно много в съответните форуми на марките, които ги използват.

Надявам се да съм бил полезен

Дата на публикуване
25 |

Мерси,впрочем към по горния колега не искам да звуча грубо или да те обиждам просто обичам да говоря с факти.

Дата на публикуване
26 |
Tihomir78 написа:
mario написа:
ivelin написа:

Аз по-скоро бих казал обратното, но всеки вярва че е направил най-добрия избор за себе си, а останалото е късмет.

Със сигурност мога да подкрепя твърдението си, защото имам впечатления за конструкцията по време на ремонти. 2 тона масивен автомобил с желязо от което не е пестено. Неговото S40 е лека кола, а ванът е съвсем друг тип мпс, създаден е за да бъде муле.  Пътници, багаж.. огромните американски разстояния....

Последно редактирано от mario (28-12-2014 19:46:22)

Дата на публикуване
27 |
От: гр. Хасково
Собственик на Grand Voyager  2.5TD  `98
Grand Voyager 3.8AWD `97 (2броя)
Автомобилът не се плаши от изминаване на много километри, а от смотани собственици.

Кола и жена са на късмет, мъж и куче както ги научиш. wink tongue
Голямо писане , голямо чудо, за кола на която не си и първия и на кола която веднъж е изхвърлена от западните пътища.
Съжалявам ,че се повтарям, но във фамилията имаме 3 Вояджъра и четвърти вече донор и съм стигнал до извода - всяка кола си е специфична спрямо това какъв е бил първия собственик и с каква цел е пътувала.  Изключителна рядкост е да попаднете на кола втора употреба без проблеми(било то незначителни за нас или скрити сериозни и т.н.).
Най-важното - кола ВТОРА УПОТРЕБА -> някой я е карал нова , писнало му е поради някаква причина, продава я , ние я купуваме и се кефим каква хубава кола сме си купили.
Второ важно - няма стара и нова кола има поддържана и не поддържана,а не дай си Боже да попаднем на занемарена - тогава започваме да движим световната икономика като здраво купуваме части и берем ядове по сервизи.

ПС: Извинявам се ако съм засегнал някого, приемам критиката.
Пиша така за да натъртя на реалността за голяма част от нашия автопарк, че завладени от красиви думи по обявите, парафин и полираща паста по боята придаващи привлекателен вид на МПС-то неотговарящ в много случаи на реалното техническо състояние, си мислим че придобиваме страхотната колана супер далавера в цената.

Дата на публикуване
28 |
ivelin написа:

съкаш с дясно копче на мишката да ти преведе на български  и чети.

Да ме обидиш ?!? Аз се опитах да ти помогна!
След купуването на Крайслера тепърва ще ти трябват и десните, и левите бутони.
Ще ти трябват доста докато качиш виртуалката с Pais-a, после докато се запознаеш с верния ти приятел рокауто,
после докато откриеш някои "незначителни" хора като дядо ти владо, като бат данчо, като димата /в момента доста ще кликаш десни бутони докато го откриеш/, като стоян, като на жоро групажите, като складовете в Полша, Латвия, Франция, Англия, като на Мопар контактите в Европа ... абе има за цъкане.
То винаги има лесен и труден начин. Покупка от справка с уикипедия и обиждане на малкото фенове на марката според мен определно е трудния начин.

Дата на публикуване
29 |
mario написа:
Tihomir78 написа:
mario написа:

Със сигурност мога да подкрепя твърдението си, защото имам впечатления за конструкцията по време на ремонти. 2 тона масивен автомобил с желязо от което не е пестено. Неговото S40 е лека кола, а ванът е съвсем друг тип мпс, създаден е за да бъде муле.  Пътници, багаж.. огромните американски разстояния....

Колега не искам да споря с теб или да оборвам мнението ти но много точно го казваш.... 2 т. железо и съответно всичко е сметнато като за 2т кола, Волвото предполагам е 1200-1300 кг почти наполовина и съответно всичко е по-малко и по-слабо но то си е сметнато за теглото на автомобила и съответно да няма проблеми. Всеки един автомобил минава стотици ако не и милиони км в изпитания и въпреки това всеки един модел на практика си има слаби страни. Та по темата преди имахме такова Волво само че дизелово за служебна кола и знаеш как е със служебните коли всеки се качва и кара колкото може. Е тая кола просто няма чупене. Дуракоустойчива е което НЕ мога да кажа за Вояджера иска си неговото или те наказва стократно. Лично мнение не ангажирам никой с това просто ми се струва невъзможно да караш Вояджер 3 г без да пипнеш нищо.  Пак казвам аз съм със стария модел и с култовия ВМ мотор , но като изключим мотора другите неща са доста идентични.

Дата на публикуване
30 |

Tihomir78 нищо вярно няма в това което казваш. Може да четеш с години за проблемите на почти всеки производител с преждевременното износване на детайли, агрегати и цели двигатели точно заради не добре сметнати експлоатационните натоварвания включително и заради теглото.

А ако трябва да влизам в конкретика точно пък първото поколение на S40 е резила на Волво заради нискокачествената си изработка в следствие на ниския бюджет. (запознай се с историята на модела, включително и с това че заради проблемите си, само 4 години след дебюта колата е променена тотално (фейслифта от 2000г))

Да кажеш че са неразрушими дизеловите двигатели на Мерцедес от 80-те години ще те подкрепя изцяло , но да твърдиш същото за дизела на Рено слаган в S40 не мога да се съглася с теб. Въпреки това ти сам вероятно си пример за това, че всяко правило си има изключение щом казваш че не сте имали проблеми с колата - значи сте случили на читав екземпляр и сте го обслужвали добре. (защото ако ще и нова кола да вземеш, не я ли поддържаш добре ще я скапеш много бързо) нали така?

Дата на публикуване
31 |

Здравейте, да не обръщаме темата на волво  но аз карам около 30км и то в София 5 дни в седмицата и мога да кажа с ръка на сърцето че не съм купувал и правил нищо по колата освен 2 шарника,1 крушка,ролки и ремаци когато взех колата и 1-кт накладки.от август 2011г до сега .Това ми е работната кола веднъж в седмицата я товаря с около 500кг.За това и търся по голяма кола .

Дата на публикуване
32 |

До тук събрах добра информация от вас,благодаря за което .Надявам се да получа и отговори от други колеги.

Дата на публикуване
33 |

Не съм фен на марката Волво , а още по малко на Рено просто споделям лични впечатления. А до колегата Ивелин щом ти трябва по голяма кола вземай Вояджера но гледай да е Гранд че на късата база багажника е малък, а ако сложиш и газова бутилка става още по зле.

Дата на публикуване
34 |
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел; 2005 г.

Здравейте. Имаме три служебни Вояжъри 2,5 црд за превоз на пътници и багаж в Европа. Мога да кажа само суперлативи за мотора както и че са доста икономични. Единия бус вече е над 700 000 км. Обслужването е в нормални граници като цените в Германия са доста по евтини от другите. До Ивелин,щом го търсиш за товар мисля че е подходящ. Висок е а като махнеш седалките става почти като малък камион. До vkk1 казваш че 2,5 се счита за един от най-проблемните агрегати но мисля че го бъркаш със стария 2.5 TD който се счита за проблемен. След 2001г е друг двигател и е коман рейл.

Последно редактирано от Petko73 (06-01-2015 09:00:25)

Дата на публикуване
35 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ