Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2264
Помощ в избора на автомобил

Въпроси за Вояджър

Дискусия
Назад

Здравейте!
Съвсем пресен потребител във форума и съвсем млад шофьор съм. Имам минимален опит на дизелов автомобил с ръчни скорости, но ходих на тест драйф на автоматик  и се влюбих.
Обмисляме покупка на Крайслер Вояджър, автоматик. Трябва ни кола с 6 места и от ровене из нета и отзиви на познати се спряхме на марката и модела. и започвам с въпросите:
1. Дизел или бензин е по-добрия вариант за автоматичната скоростна кутия?
2. каква е разликата между Вояджър и гранд Вояджър?
3. От Русе съм. Има ли сервиз в града, който бихте препоръчали за преглед преди евентуалната покупка?
4. Бюджет от 6000 лв достатъчен ли ще е за покупката?
Благодаря на всички, които ще се включат предварително.

Дата на публикуване
1 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Привет. Наистина автоматика е голямо удоволствие. За мен най-добрия избор без значение от скоростната кутия е бензиновия защото ще имаш по малко разходи. Дизеловите автоматици са с новия 2.8 хубав съвременен двигател, но и по скъп за поддръжка. Гранда е по дълга версия. По удобен и повече място за багаж, а за около 6000 лв смятам ще намериш хубав четвърта генерация. Успех

Дата на публикуване
2 |

Бензинка IV-та генерация е много мъчна за намиране.
Честно казано не знам кое е по-евтино за поддръжка. Например съединител за бензинка е 800лв, за дизел е 200лв. От друга страна пък при дизелите са дюзи, турбини ...
Части по моргите за дизели има колкото щеш, за бензин - няма нито един в България в момента.
Ако говорим за икономичност - мисля безнин с газова уредба е по-изгодно. Моя гори 14 градско в момента при постоянно минусови температури.
Дизела не знам как е в това отношение.
Честно, не знам какво да те посъветвам.
Аз не съм дизелджия и затова избрах бензинов модел Но ако нямах предразсъдъци, не знам какво щях да взема.
Така или иначе - части се намират трудно, тук са СИЛНО завишени цените им и всичко се купува от вън. Поне аз така правя.
Дано е от полза.

Дата на публикуване
3 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Здравей Женя, радвам се че си избрал Крайслер за своя бъдещ автомобил. Въпросите ти са доста сложни в смисъл че отговорите са много и различни за всеки с оглед на нуждите му. Лично аз съм привърженик на дизела но при Крайслер май нещата не са точно така и бензиновите версии са по сполучливия избор макар че за IV-та генерация за CRD общо взето не съм чул лоша дума.  А сега на въпросите ти:
1. За автоматичната кутия мисля че няма значение дали си с бензинов или дизелов двигател ако правилно съм разбрал въпросът ти, но автомат при дизелите има само при 2.8 CRD.
2. Разликата е в дължината по памет мисля че беше 50-60 см, имаш по голям багажник и по голямо разтояние между 2-ия и 3-ия ред седалки.  При Гранд Вояджера след 2004-5 има функция "Stow N Go" с две думи седалките се прибират в пода и получаваш идеално товарно пространство. Иначе трябва да ги демонтираш а са тежички.
3. Тука не мога да помогна аз съм от Бургас , но и тука си е проблем сервиза.
4. За 6000-6500 има прилични екземпляри , но ако е нов внос трябва да добавиш Еко Такса към 200лв или повече не знам , Застраховка ГО дори да е на разсрочено пак са ти 60-70 лв, и още грубо 100 лв рег. в КАТ. Ако е бензинка макар и не веднага 1000-1500 лв газов инжекцион.
А иначе смятам че поддръжката е приблизително еднаква като цени на бензин и дизел. Не знам колегата VKK1 къде е търсил но на моята сменях съединител комплект и цените бяха от около 350-400 лв до 1200 лв. Иначе като цяло при сегашните цени на горивата на газ признавам че е най-евтино.

Дата на публикуване
4 |

Не знам колегата VKK1 къде е търсил но на моята сменях съединител комплект и цените бяха от около 350-400

Ами по-принцип знам, че са по-евтини, хвърлих един поглед и например това е 200лв:

Вероятно не е най-първокласно качество, но поне имаш опция. При бензиновите освен Sachs и Luk друго няма.

Дата на публикуване
5 |
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Така е. Бензиновия съединител е доста по скъп от дизеловия ,защото е с маховик. Но пък има начин за шлайф на маховиха и смяна на феродовия диск което спестява доста пари. Tihomir78 Защо да е толкова скъпа газовата уредба? 2.4 е четирицилиндров двигател и цените са горе долу 500-600 лв, е разбира се винаги има и по скъпи варианти

Последно редактирано от valeri_naidenov (10-01-2015 20:01:38)

Дата на публикуване
6 |

Аз съм гледал в БГ сайтовете и в интерес на истината не съм гледал за бензиновите как са цените. Например

това е за моята барака. Даже гледам сега на ЛУК има някаква голяма отстъпка ама иначе са си цифра.
А за ГИ да речем средно качество и средна цена съм останал с впечатление че си трябват 1000лв но цените явно падат. Пък то и цената май зависи от работния обем. Досега не съм имал кола на газ или бензин , просто съм говорил с приятели. Както казах специално за Крайслер не съм привърженик на дизела.

PS: това е за 4-ка бензин2.4 

а това за 2.5 CRD

не е като 200 към 800

Последно редактирано от Tihomir78 (10-01-2015 20:23:43)

Дата на публикуване
7 |

Е, да преди време ГИ бяха доста скъпи, но сега на пазара вече има много марки, конкуренцията е голяма. А и честно да ти кажа това с класовете си мисля дали не са някакви търговски трикове, защото на предишната ми кола бях с нисък клас Вега. Всички ми казваха да не слагам такава, щяло това да стане, онова да стане ....., а всъщност нямах никакви проблеми с нея и бях доволен.

Дата на публикуване
8 |

Знам, че с газ е по-икономично, но не желая газова уредба. Първата ни семейна кола беше с такава, имахме един лек инцидент и брах адски много страх. Сега ще си е бензин или дизел. Моят съпруг е привърженик на дизела и за това знам, че по принцип дизеловите версии са по-скъпи.
А какво ще кажете за живота на автоматичните съединители? Не знам дали е вярно, че са предвидени за около 400000 км.
Като гледам обявите за Вояджъри гравитират около 200000км.
Нямам проблем за сгъването на седалките, дори напротив. Трябва ни такъв автомобил за транспорт на 6 души, а не на багаж.
Дано се включи и някой от Русе, че да ме ориентира за читавите автокъщи. Прави ми впечатление, че някой продават доста евтини коли, което веднага ме осъмнява за качеството им. Дали е възможно и доставка от чужбина по заявка?

Дата на публикуване
9 |

Това за 400000км  и аз съм го чувал за автоматичните кутии но след това се ремонтират и продължават. А относно обявите че колите са на 160-200 хил. км не се вързвай. То и моята е на 180 ама реалните е по вероятно да са 380. След 2001 при самодиагностика излизаха и реалните км имаше тема за това така че разгледай по подробно темите във форума.
Друга марка с автоматична кутия изкара толкова точно 400хил реални км и се прецака , но след ремонт всичко си е нормално.

Дата на публикуване
10 |
От: София
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

Хора как 400хил тук говорят за тестове над 1 600 000 км.

. Читавите автоматици са само американските и Мерцедес

Дата на публикуване
11 |
Женя написа:

Знам, че с газ е по-икономично, но не желая газова уредба. Първата ни семейна кола беше с такава, имахме един лек инцидент и брах адски много страх. Сега ще си е бензин или дизел. Моят съпруг е привърженик на дизела и за това знам, че по принцип дизеловите версии са по-скъпи.
А какво ще кажете за живота на автоматичните съединители? Не знам дали е вярно, че са предвидени за около 400000 км.
Като гледам обявите за Вояджъри гравитират около 200000км.
Нямам проблем за сгъването на седалките, дори напротив. Трябва ни такъв автомобил за транспорт на 6 души, а не на багаж.
Дано се включи и някой от Русе, че да ме ориентира за читавите автокъщи. Прави ми впечатление, че някой продават доста евтини коли, което веднага ме осъмнява за качеството им. Дали е възможно и доставка от чужбина по заявка?

Според мен може би е по-добре от тук да търсите кола, защото ще може да си я разгледате, да я закарате в сервиз, а ако я вземете от вън си е чисто тото

Дата на публикуване
12 |

Tihomir78, това с реалните километри при самодиадностика май беше за PT Cruiser.
На Вояджър, или поне на моя /2002/ - не излиза такова инфо.

Дата на публикуване
13 |

Между другото, днес ровичках насам-натам, че и аз съм пред смяна на съединител, та във връзка с цените им за дизел, които коментирахме, попаднах на това:

Ако това за 199 е Blueprint - аз специално бих го избрал без да се замисля пред другите опции. Даже го водят и налично.
Купувал съм доста неща Blueprint и досега не са ме разочаровали.
Разбира се - опцията е само за дизел smile
Просто за информация, ако на някой му потрябва някой ден.

ps: Гледам, че от линка ми не излизат директно нещата, трябва да се избере Автомобил от резервни части, модел и т.н. затова прилагам скрийншот директно към страницата със съединителите:

Последно редактирано от vkk1 (11-01-2015 13:52:30)

Дата на публикуване
14 |
От: София
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006
vkk1 написа:

Между другото, днес ровичках насам-натам, че и аз съм пред смяна на съединител, та във връзка с цените им за дизел, които коментирахме, попаднах на това:

Ако това за 199 е Blueprint - аз специално бих го избрал без да се замисля пред другите опции. Даже го водят и налично.
Купувал съм доста неща Blueprint и досега не са ме разочаровали.
Разбира се - опцията е само за дизел smile
Просто за информация, ако на някой му потрябва някой ден.

ps: Гледам, че от линка ми не излизат директно нещата, трябва да се избере Автомобил от резервни части, модел и т.н. затова прилагам скрийншот директно към страницата със съединителите:

Излизат линковете. 199 лева е http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/6.gif

Дата на публикуване
15 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ