Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2315
Помощ в избора на автомобил

Вояджър 2004

Дискусия
Назад
От: Варна
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.8 CRD, 2004 г.
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Здравейте, доста изчетох по въпроса за гранд вояджър и съм се огледал в един конкретен автомобил. Утре ще го тествам - тъкмо дизел на студено ☺
Струва ми се обаче, че доста от изписаните екстри ги няма този модел. Изкажете мнение по въпроса и да ме упътите, какво и как да проверя дали работи.
Ето и конкретния автомобил:

Дата на публикуване
1 |
От: София
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006

Здравей. Ами то по снимки може да обсъдим само..... снимките smile  Изглежда добре.
2.8 е най-добрия избор за дизел, но ми се вижда малко постен от към екстри. Най-вече провери добре двигателя. Имай предвид, материалите в салона са издръжливи и по тях лесно може да се заблуди човек, че е на малко километри. Да не се окаже 138 000 км по 3

Последно редактирано от mario (06-03-2015 18:39:03)

Дата на публикуване
2 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2001 г.

Красавец е

Дата на публикуване
3 |
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

Огледай го както и всеки друг дизел. Трябва да работи равномерно, тихо, никакви пушеци. Автоматика да превключва плавно. Този мотор е пъргав и като го настъпиш трябва да се усеща, не знам дали ще разрешат да я караш. Гледам без номера е

Дата на публикуване
4 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Благодаря, повечето работи все пак са ми известни. Идеята ми беше от описаните екстри за автомобила - кои лампички и копчета треябва да има да светят или не за да знам кое е изправно и въобще дали го има налично като екстра. Видимо този автомобил е в най-долния клас като екстри. Колата вече е гледана от приятели преди да се разходя от Варна до Враца. Двигателя работи добре, скоростите се превключват почти само с мисъл. Утре ще го карам на сняг и в студ. Повечето неща ще си проличат веднага. Но разните му подгреви на стъкла, чистачки, печка и други ме съмняват. Кажете нещо за тях.

Дата на публикуване
5 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Ако не се лъжа с най много екстри са ако е с широката лайсна но това са само наблюдения. От снимките гледам че не е с кожен салон и съответно няма подгрев на седалките.  Иначе пише че има хладилна жабка. Като цяло моделите с печка мисля са рядко срещани. А дали всички Грандове имат втори отоплител на салона или е екстра не мога да кажа. Климатроник има.  Може би е на средно ниво като оборудване.

Дата на публикуване
6 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Гледах я, карах я. Има сделка. В края на месеца ще се похваля повече. Благодаря!

Дата на публикуване
7 |

Колега докато разглеждах из нета попаднах на наистина най-скопения вариант, без ел. стъкла, без климатроник, без кожа и т.н.

А би ли сподели за Черокито как е? Смисал проблеми, разход на гориво и т.н. Повече ме интересува следващото поколение WJ, но като цяло нещата са сходни.

Последно редактирано от Tihomir78 (07-03-2015 21:30:58)

Дата на публикуване
8 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Ами за черокито могат да се кажат много неща. На практика това едно високо комби но за разлика от повечето сувчета или паркетни лъвчета доста проходим и здрав. Ако искаш да го ползваш за асфалт и чат пат пикник и до някой гьол, нема нужда да правиш нищо по него освен едни гуми. За всичко нагоре си трябват леки инвестиции, но пък те се отплащат. Колкото по-нагоре искаш проходимост и здравина, толквоа повече парички трябва да се наливат. Моето е средно подготвено в смисъл 50 мм лифт влизат спокойно гуми 31", до сега не ме е оставял никъде където съм ходил. Но лифта доста променя возията на асфалт - по-твърда е. Моя е 4.0 180 к.с. мотор. Газифициран, бутилката е на мястото на резервоара и багажника ми е свободен за рибарски такъми, последните 4 години се запалих по щекарството и си товаря платформата и всичко необходимо за добър излет, или пък всичко необходимо за едно семейство за 4 дена на палатка. Като цяло съм много доволен от машинката, стабилна на пътя, силна - може да е много бърза, а може и лекичко, За разхода не искам да коментирам поради простата причина, че всеки има различни маниери на пътно поведение, движи се по различни маршрути и изминава различни разстояния. Примерно в града моята по един и същ маршрут лятото съм бил на 20/100 газ а зимата съм стигал и до 38/100. Би било правилно да се говори за разход в пари. Примерно другата ми кола е фокус 1,4 бензин. Зимно време съм стигал 10,5 по същия маршрут. Но големия мотор си иска да се пълни. Понеже питаш за WJ мой приятел има такъв осмак 4,7 на метан. в града минава 100 км с 15 лв. но няма багажник...
С доста тъга ще се разделя с работното си конче, но уви - не ми е достатъчен багажника. Сега с вояджъра ще си реша този проблем. Вярно ще имам едно наум като ходя за риба, но няма как. Догодина може да скоча в едно вранглерче, ей така да си имам за в гората...

Дата на публикуване
9 |
musovir написа:

С доста тъга ще се разделя с работното си конче, но уви - не ми е достатъчен багажника. Сега с вояджъра ще си реша този проблем. Вярно ще имам едно наум като ходя за риба, но няма как. Догодина може да скоча в едно вранглерче, ей така да си имам за в гората...

Аз по същата причина минах от Гранд Чероки на Вояджър.
Само че при мен не е риболов причината, ами детска количка, колела, тротинетки, кофички и лопатки от всички видове, размери и цветове smile

Дата на публикуване
10 |

Благодаря Musovir, доста изчерпателен отговор smile. А щом ти трябва голям багажник моя съвет е да се оглеждаш за Гранд Вояджер понеже на Вояджера багажника е малък, освен ако задния ред седалки не ти трябват и ги махнеш. Е те се плъзгат на шина малко напред назад, но тази шина долу пак си пречи.

Дата на публикуване
11 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Тихомире, виж по-нагоре, вече съм уредил сделката за Гранд Вояджър - аз съм 1,86 като си наместих шофьорската седалка и седнах на втория ред до предната от края на краката ми оставаха 5 пръста. Същата процедура я направих и с втория ред - отзад разстоянието пак същото и остава място за багаж. Много съм доволен от обема и простора. Най-вероятно основно ще карам с два реда седалки. Чудя се обаче кой ред да махна да разкарам третия ред и на негово място да сложа двете седалки от втория... така ще е като лимузина вътре, отзад куфарите а между редовете в краката на дъщерите ще си лежи дога и няма да се чувства изолиран smile

Vkk1 не риболова ми е основния проблем, там се оправях. Но на дълъг път с жената и двете дъщери всяка с по куфар, аз със сакче и добавим към това един немски дог - става ясно, че джипа малее smile

Дата на публикуване
12 |
musovir написа:

Vkk1 не риболова ми е основния проблем, там се оправях. Но на дълъг път с жената и двете дъщери всяка с по куфар, аз със сакче и добавим към това един немски дог - става ясно, че джипа малее smile

Хаха, верно твоя случай е по-сериозен smile

Дата на публикуване
13 |

Е тогава поздравления за добрия избор и ти пожелавам хиляди безаварийни километри.

Дата на публикуване
14 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Варненци във форума има ли? Къде си облужвате автомобилите, да не откривам топлата вода. Би било добре да чуя мнения и препоръки, когато го докарам на 26 март.

Дата на публикуване
15 |
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Честита нова бъдеща придобивка. Аз съм от Варна, но така и с времето не можах да открия сервиз на който да се доверя. Пътувам редовно до София и когато ми се е налагало ползвам услугите на мой-близък. Да чукна на дърво скоро не ми се е налагало

Дата на публикуване
16 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Нямах време тия дни да се похваля. В четвъртък я взех, а в петък успях да я и регистрирам. Сега ще почета малко по книжките и после ще питам това онова.
По-горе има линк към мобиле, който отдавна не е активен, за интересуващите се да поясня: произведена е 2003, първа регистрация 2004, 2,8 CRD.

Последно редактирано от musovir (30-03-2015 10:38:42)

Дата на публикуване
17 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Намерих си ролки ремък, водна помпа, маслен филтър и въздушен филтър. Имам няколко въпроса, почти знам отговорите, но все пак:
1. Чета в едно руско ръководство, че горивния филтър е вътрешен елемент. Но ми предлагат за моя модел цял капсулован. Какъв да взема?
2. Масло предполагам трябва 5w30. Препоръчват ми Селения - защото мотора бил италиански.
3. В кутията да сипя задължително Мопар или може и аналог?

Сега да спомена неща които забелязвам при шофиране в града:
1. Понякога ми свети една лапичка на информационното табло - няма я в упътването - жълта черта и над нея 3 криви стрелки нагоре. Не намерих копче, което я спира или пуска. Гасне си сама след време, не мога да преценя колко, но поне няколко минути. Може ли това да е печка, понеже в момента е студено и пускам парното на 24 градуса?
2. Извадил съм ключа, спрял съм всичко отварям вратата и ми писука зумера като че ли ключа е вътре или светят фарове. Не всеки път. Да поясня - не знам дали е правено допълнително или си има модул за дневни светлини, но те се включват с паленето на двигателя. Евентуално дали не е от там проблема.
3. Гася колата и се чува виене, леко басово - като от вентилатор. Отварям капака и там почти не се чува. Чува се в купето отляво зад таблото или по-долу някъде.

Дата на публикуване
18 |
musovir написа:

2. Масло предполагам трябва 5w30. Препоръчват ми Селения - защото мотора бил италиански.

Не, марката на маслото няма значение. Важното е да отговаря по предписание.
Ако имаш сервизна история и знаеш до сега с какво масло е била, може да продължиш със същото - както прецениш.

musovir написа:

2. Извадил съм ключа, спрял съм всичко отварям вратата и ми писука зумера като че ли ключа е вътре или светят фарове. Не всеки път. Да поясня - не знам дали е правено допълнително или си има модул за дневни светлини, но те се включват с паленето на двигателя. Евентуално дали не е от там проблема.

Тези неща се настройват. Би трябвало също да има функция "изпрати ме до дома", както и при отключване да светят.

Дата на публикуване
19 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 CRD дизел; 2002 г.
musovir написа:

Нямах време тия дни да се похваля. В четвъртък я взех, а в петък успях да я и регистрирам. Сега ще почета малко по книжките и после ще питам това онова.
По-горе има линк към мобиле, който отдавна не е активен, за интересуващите се да поясня: произведена е 2003, първа регистрация 2004, 2,8 CRD.

Честито колега за новата машина http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/18.gifhttp://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/18.gifhttp://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/18.gif

Дата на публикуване
20 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Имам ли въздушен филтър за купето, ако да къде стои, че нещо не намирам в книжките.

Дата на публикуване
21 |

Би трябвало да имаш. Гледал съм в YouTube че след 2001 г имат , намира се под жабката като правоъгълно капаче е.

Дата на публикуване
22 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

При каква скорост мога да мина от директна на 3-та или обратно?

С какви накладки карате?

Последно редактирано от musovir (15-04-2015 15:19:54)

Дата на публикуване
23 |
musovir написа:

С какви накладки карате?

Аз наскоро смених всички дискове и накладки - предни, задни, на ръчна - къде що имаше - с Brembo,
от официален вносител, вярвам не са менте.
За спиране - спира, обаче и скърцат ... и дрънкат по паваж.
Не ги препоръчвам.

Дата на публикуване
24 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Снощи ми светна двигателчето smile. Прибрах се до дома си без никакви проблеми, не усетих никакви смущения в работата на мотора. Тази сутрин пак свети. Как да прочета грешката. Пробвах като на гранд черокито но нищо не стана. Съвет? Видях подобна тема във форума, но отговора в нея ме праща към несъществуващ линк.

Дата на публикуване
25 |
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Колега Musovir дано да е само натрупана грешка , ето линка

Дата на публикуване
26 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Така грешката е P0579. Интересното е, че ми я изписва 3 пъти като всеки път я разделя с чертички. Доколкото намерих в нета това е свързано с круиз контрола. Но принципно той си работеше последният път когато го ползвах. Дали е добре да нулирам, като му изключа плюса за 15 минути?.

Дата на публикуване
27 |
musovir написа:

Дали е добре да нулирам, като му изключа плюса за 15 минути?.

Да. Винаги започвай с това, защото може само да натрупа грешка без да има реален проблем. Дори и да няма грешки, е хубаво от време на време профилактичо да се прави, а след извършване на каквато и да е манипулация пък е задължително.

Дата на публикуване
28 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

За манипулациите го знам - винаги се разкачва, акумулатора когато нещо се прави. Утре като ида до офиса ще го разкача. После ще кажа резултата. Но замислих се тази вечер и се сетих - когато тръгнах с колата за Варна (от Враца) темпомата не ми сработи 1-2 пъти в началото. Може някъде да има лоша връзка, все пак колата е седяла 1+ години за продажба...

Дата на публикуване
29 |
musovir написа:

Може някъде да има лоша връзка, все пак колата е седяла 1+ години за продажба...

Знаеш практика е за продажба да мият двигателите, като изключим положителните страни това е и много коварно, защото остава конденз в буксите и връзките. С времето започва развитие на корозия и проблемите започват да се редят един по един, лампи, чекове, датчици, натрупване на грешки......

Дата на публикуване
30 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Не ми остана време да пиша оня ден, но влязох в колата, без да я паля понатиснах копчетата за круиза. После като я запалих вече не светеше грешката.

Дата на публикуване
31 |
Собственик на Grand Voyager 2.8 CRD 2005
musovir написа:

Сега да спомена неща които забелязвам при шофиране в града:
1. Понякога ми свети една лапичка на информационното табло - няма я в упътването - жълта черта и над нея 3 криви стрелки нагоре. Не намерих копче, което я спира или пуска. Гасне си сама след време, не мога да преценя колко, но поне няколко минути. Може ли това да е печка, понеже в момента е студено и пускам парното на 24 градуса?
3. Гася колата и се чува виене, леко басово - като от вентилатор. Отварям капака и там почти не се чува. Чува се в купето отляво зад таблото или по-долу някъде.

1. Лампичката е за печката.
3. Виенето е пак от печката, изключва се след минута - две.

Честито и от мен и много безаварийни!

Последно редактирано от Resivera (17-05-2015 12:54:09)

Дата на публикуване
32 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ