Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2316
Горива

Търся сервиз на газови уредби в София

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на Chrysler Grand Voyager 3.3 бензин 1997г. и Крайслер Вояджер 2002година 2,4 бензин/газ

Колеги,нуждая се от сервиз,но знаещи на газови уредби в София.Искам да ми направят пълна диагностика на газовата ми уредба,както и ремонт,ако е необходимо и реглаж.Не може градско да ми гори 28-32 литра на 100 км. градско,извън градско22-25 на 100км.,да,като я карам с 140,150,160 км.в час?!...Да,3,3 бензин съм-автомат,но въпреки всичко,това за мен е невъзможно.

Дата на публикуване
1 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2001 г.

Газов инжекцион ли ти е уредбата? Каква марка е?

Дата на публикуване
2 |
Собственик на Chrysler Grand Voyager 3.3 бензин 1997г. и Крайслер Вояджер 2002година 2,4 бензин/газ

Не,обикновена газова-турска,втора употреба,не зная точно марката.

Дата на публикуване
3 |
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

Дата на публикуване
4 |
Tomazino написа:

Колеги,нуждая се от сервиз,но знаещи на газови уредби в София.Искам да ми направят пълна диагностика на газовата ми уредба,както и ремонт,ако е необходимо и реглаж.Не може градско да ми гори 28-32 литра на 100 км. градско,извън градско22-25 на 100км.,да,като я карам с 140,150,160 км.в час?!...Да,3,3 бензин съм-автомат,но въпреки всичко,това за мен е невъзможно.

Наистина този разход е сериозен.
Само за справка, преди време имах Grand Cherokee 5.2 V8, автоматик и перманентно 4х4.
С обикновена газова някакво BRC, дори без плочка, с директно забучени маркучи във всмукателния, и без никакви настройки,
имах разход на газ 28 в града и 14-15 извънградско.
Обаче преди да предприемеш мерки по диагностика на газовото, виж я на бензин как е.

Дата на публикуване
5 |

Еди,това което ми казваш,за реглажа на газ уредбата,след като си го правил на твоята,ще дойда при тебе.Нека се оправи времето и ще ти позвъня  на GSM-ма,преди да тръгна-става ли?...

Дата на публикуване
6 |

Много харчи 28-32 литра градско газ,а извънградско 22-25 на сто,при скорост 140,150,160 км.в час.Да скороста не е малка,но все пак!?...

Дата на публикуване
7 |
Tomazino написа:

Много харчи 28-32 литра градско газ,а извънградско 22-25 на сто,при скорост 140,150,160 км.в час.Да скороста не е малка,но все пак!?...

Колега за проблема ти с разхода сам си си отговорил , обикновена уредба, втора употреба , турска, с неясна марка.... направо отивай да ти оправят нещата. Да не се запалиш някъде , с това шега не бива

Дата на публикуване
8 |

Кажи ми някой читав майстор в София.

Дата на публикуване
9 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.
Tomazino написа:

Моя ВМ при тая скорост сигурно ще се разглоби big_smile

ПС: Не разбирам много на газови неща ама според мен най добре си сложи нормален ГИ вместо да сменяш колата, при условие че си доволен от нея.

Последно редактирано от Tihomir78 (07-03-2015 20:23:19)

Дата на публикуване
10 |
Tomazino написа:

Кажи ми някой читав майстор в София.

отговорих ти в другата тема

Дата на публикуване
11 |
Tihomir78 написа:
Tomazino написа:

Моя ВМ при тая скорост сигурно ще се разглоби big_smile

big_smile big_smile big_smile

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 TD, 1996г

Защо да се разглоби VM-а при 140 - 160 км/ч. ?! При тая скорост на 5-та предавда оборотомерът е около 3000 оборота , а купето се "лепи" към пътя

Дата на публикуване
13 |

Да,това е вярно колега,около 3000 оборота прави,ама при тази скорост просто лепни по асфалта-спи,не трепни даже.Ако не погледна километража,не усещам тази скорост.Особено на автопилот,направо ми е скучно,че нямам какво да правя.Значи аз съм от Ямбол.София Ямбол го пътувам за 2часа и 40-50 минути.Тук на колегите се шегувам,че като включа автомата в София и го изключвам чак в Ямбол.И все пак,не може да гори 22,25,28 на 100

Дата на публикуване
14 |

Много е като разход , дори и за хамерикански ван автоматик... Опитай да намалиш притока на газ от крайните кранчета. На загрят дв-л , на P или N изфорсирай до към 3000 об. и задръж , като в това време завиваш кранчетата до положение че усетиш леко заглъхване на дв-ля. Пробваш как се държи на пътя и най-вече в баир и ако трябва леееко коригираш притока на газ. НО ! Първо си провери въздушния филтър да не е за смяна !

Успех !

Дата на публикуване
15 |

Благодаря ти,ще го направя.Въздушния филтър,лятото съм го сменил.Другото което е,че на минимални обороти на газ,колата ми гасни.Обортомера веднага пада,като отнема газта и гасне.Иначе на бензин всичко е Ок.

Дата на публикуване
16 |

Работата на ниски обороти на газ се регулира от винтовете на изпарителя. Предполагам , че изпарителя ти е с електрически клапан , при което следва да има два винта за реглаж - големия черен пластмасов , който се върти с  пръсти - от страни на изпарителя и по-малък месингов (за отверка) в горната част на изпарителя , но зависи от модела на изпарителя... По принцип ниските обороти зависят най-вече от малкия винт - финната настройка.
Пробвай - не вярвам да стане по-зле... http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/4.gif

Майтапя се разбира се !  Ако "не си в час" с тия гяволии , по-добре потърси някой специалист. Най-добре е в оторизиран сервиз за газови уредби , където имат разни стендове и урудки за реглаж , но там ще искат да те накичат допълнителна електроника - разните му там симулатори , вариатори , барбулатори , с които ще те "одерат жив"... Преди време карах джип Роувър - пълна инжекция с обикновенна газова уредба - втора употреба и собственоръчно поставена на паркинга , зад блока... Вървеше що - годе и при цена на газта 78 стотинки се ядваше като разход , но нямаше ряз и мощност... Един приятел - електронен гений му "пребая" с некакви елекроники самоделки и тогавва разбрах какво удоволствие е да караш яка машина и почти нищо да не ти харчи !

Дата на публикуване
17 |

Ако не съм ти проблем,дай да направеме и моята газ.Също е пълна инжекция с обикновена газова уредба.

Дата на публикуване
18 |

Добре бе човек, защо се  опитваш тотално да си скапеш колата?
Регулиране на газовото се прави на газанализатор, като се следят един куп параметри.
Струва 20лв тази процедура.
Някъде видях, че си от Ямбол.
Значи в Ямбол е един от най-добрите, да не кажа най-добрият сервиз за газови уредби в България и официален вносител на /според мен/ най-добрите газови уредби в света - Ланди Ренцо.
В Ямбол има и още един приличен сервиз за газови уредби, намира се някъде в Граф Игнатиев ако не се лъжа, имам визитка, мога да видя точно адреса.
Знам и трети газаджия /тип гаражен майстор/, който се намира на края на Каргона в една забита улица, мога да я намеря на гугъл мапс ако те вълнува.
Само да ти кажа, че ако с врътките си обедниш прилично сместа и си докараш детонация, на 3.3 литра ще е чудесен взрив и ще поломи де що има по пътя.

Дата на публикуване
19 |

Така е,но аз работя в София.В друга тема тук във форума писах,че искам в София читав газаджия.Да,колата ми е с ямболска ругустрация,но работя и живея в София.Но все пак,пиши ми и координатите на газаджиите и от Ямбол

Дата на публикуване
20 |

В София аз съм монтирал газова в София Газ Комерс. Имат нов адрес - на ул. Резбарска 1Д.
Това е сравнително голям сервиз, с 6-7 клетки.
Аз съм доволен от тях.
ПС: Само да добавя, че там отидох по препоръка на Димата /предполагам всички тук знаят кой е той/ и съм слагал обикновена газова на американски осмак и в продължение на 2 години не съм имал никакви проблеми. Абсолютно никакви. Аз сега с ГИ-то имам повече ядове.
Там видях нареден на опашката за монтаж и Форд Ф250 също осмак, за ГИ.
Т.е. предполагам имат добър опит с американски коли.

Последно редактирано от vkk1 (10-03-2015 17:31:07)

Дата на публикуване
21 |

Благодаря ти,колега,че и този сервиз е в близост до мен.Живея зад централна гара.Надявам се в събоден ден да работи.Благодаря ти.

Дата на публикуване
22 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ