Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2361
Chrysler Neon

Стягане на глава на Крайслер Неон

Дискусия
Назад
Собственик на Chrysler Neon 2000куб.cm 2000година

Здравейте на всички собственици на Крайслер Неон! Това е една наистина много добра машина, лично съм много доволен. Имам обаче проблем, който общо взето аз си го направих сам... Това е друга тема. Прегрях колата и както се досещате се наложи сваляне на глава, шлайфане... Всичко беше направено както си трябва, но при слагането на главата изведнъж се сетихме че нямаме никаква идея за последоватлност на стягането на болтовете както и с какви параметри да се стягат. По принцип би трябвало такова упътване да има в комплекта на гарнитурата и всички други уплътнения за главата. Но там нямаше такова. Така че въпросът ми е - знае ли някой нещо по въпроса. Колата е Крайслер Неон 2000 куб.см 16 V 133C.V  Предварително ви благодаря
П.с. Забравих да кажа че живея в Испания

Дата на публикуване
1 |

Мерси за бързият отговор. Само ако може малко пояснение - предполагам че първите параметри са за двуваловите глави DOHC а моята глава е едновалка тоест - SOHC което означава че трябва да натягам както е посочено във вторите данни:
First All to 34 N·m (25 ft. lbs.)
Second All to 68 N·m (50 ft. lbs.)
Third All to 68 N·m (50 ft. lbs.)
Fourth Turn an additional 1/4 Turn, Do not use a torque wrench for this step.

Read more:

Дата на публикуване
2 |

Пак благодаря за бързият отговор! Последен въпрос - необходимо ли е слад изминаване на известни километри да се притяга главата? Знам че на други марки това е задължително!

Дата на публикуване
3 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

И аз да използвам темата за да не пускам нова да питам на Вояджера VM 2,5 трябва ли да се притягат главите след определени км. В ръководството нищо не пише но някъде в форума а и в един руски форум даваха след 20 000 км да се притегнат.

Дата на публикуване
4 |
edirangelov написа:

Ако си прочел внимателно указанията на производителя за стягане на цилиндрова глава на VM няма да питаш !
Тези глави (2,5 TD , a не 2,5 CRD ) се стягат на няколко етапа със загряване и охлаждане на мотора и разхлабване и затягане !!!
След такава процедура не е необходимо притягане след определен пробег , защото последния етап е стягане на градуси , с колко ще донатегнеш болтовете ?

Благодаря за отговора колега Edirangelov. Да точно така съм го правил и винаги се придържам към ръководството. Но написаното беше от човек на който би трябвало да се има доверие и въпроса ми беше да не би на практика да се налага притягане. Както и да е явно продължаваме да си четем ръководството. Още веднъж благодаря за изчерпателния отговор.

Дата на публикуване
5 |

Здравейте отново. Главата беше стегната по описаният начин, всичко сглобено, но проблема с надуването на маркуча който излиза от откъм термостата и влиза в радиатора остана! Веднага казвам какво е правено
  -шлайфане на главата(имало е много минимално изкривяване), след което е проверена за пукнатини, и всичко е било нормално
  -смяна на гумичките на клапаните
  -нова гарнитура
  -нови болтове за главата
  -смяна на термостата
Това нормално ли е за този модел да надува така маркучите? И друго, вентилатора на две скорости ли е, защото включва само най-бързата, а тя е доста шумна, както е при другите коли. Когато включи вентилатора, налягането в маркуча отпуска съвсем малко. Проверих антифриза, не е мърдал от нивото на което е налят първоначално, а съм минал вече около 200 километра.
  Благодаря предварително

Дата на публикуване
6 |
От: Кърджали
Собственик на Chrysler Stratus 2.5 Endeavor edition 2001
Mercedes E250D W210 1997

Колега, смени водна помпа и капачка на радиатора! На Стратус го има този проблем често, а и те са със същия мотор 2.0.

Дата на публикуване
7 |

Забравих да пиша че съм сменил водната помпа, ангренажен ремък и обтягаща ролка. Капачката я смених преди година и половина. Ако предположим че в капачката е проблема, няма ли антифриза да изтече в разширителният съд? Така двигателят ще остане без течност и тогава ще стане голям проблем... Интересува ме въпросът със вентилатора дали е двустепенен, тоест да има две скорости. При мен включва само най-бързата скорост.

Последно редактирано от pavel_1963 (30-04-2015 15:23:38)

Дата на публикуване
8 |
От: София
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006
pavel_1963 написа:

Това нормално ли е за този модел да надува така маркучите?

Зависи колко надути имаш предвид. Системата работи под налягане и трябва да са твърди на пипане! ( но не камък ) Ако имаш проблем ще имаш и симптоми - няма да имаш парно, ще вдига температура, завира и изхвърля антифриза

Дата на публикуване
9 |

Не вдига температура(доколкото може да се вярва на темературният индикатор на таблото), не завира и не изхвърля антифриз. Не съм проверил за парното дали работи. А ако диаметъра на маркуча е примерно 50 мм при студен мотор, не го прави например 60 мм, просто става твърд, но не като много напомпана гума например на велосипед, а една идея по мек е, и като завърти вентилатора(той включва според мен направо втора скорост, няма първа) много леко отпуска маркуча. Със сигурност и не губи течност, нивото е постоянно.

Последно редактирано от pavel_1963 (30-04-2015 17:02:37)

Дата на публикуване
10 |

Ако ти надува към охладителната система налягането ще е по голямо от нормалното работно налягане на системата и ще ти изхвърля антифриза през капачката. Друго махни капачката и погледни антифриза , ако при работа на мотора надува се получава все едно ври, бълбука и т.н, поне при дизела е така, но и при бензина едва ли е много по различно.
За скорости на вентилатора не знам , но и при мен ниската скорост очаквах да е по-ниска и безшумна но не е. Може би всичко ти е наред карай смело и да не ти пука, ако има нещо то ще си покаже. Все пак най-добре си потърси service manual, там ще намериш доста отговори макар и да е на английски. smile

Дата на публикуване
11 |
От: Кърджали
Собственик на Chrysler Stratus 2.5 Endeavor edition 2001
Mercedes E250D W210 1997

Колега, това втвърдяване е нормално, което казваш, мисля, че на около 1.5 атмосфери надува. Щом не е като камък, значи няма проблем. При тоя мотор бълбука след изгасяне на колата, ако има проблем с гарнитура и надути маркучи.

Дата на публикуване
12 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ