Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2467
Chrysler Voyager

Нормално ли е или съм за термостат?

Дискусия
Назад
От: Варна
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.8 CRD, 2004 г.
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Понеже взех колата в края на март и тогава печката се пусна няколко пъти, нямах наблюдения. Обаче тази неделя ходих до Стара Загора. Колата пълна със 7 човека, на магистралата карам със 140, навън +5 градуса и печката спря да работи чак след 70 км. Стрелката на температурата, така и недостигна стандартно положение. Не ми се вижда е да нормално, според мен съм за термостат.
Как се държат вашите?

Дата на публикуване
1 |
От: Навсякъде
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2005

При мен е същото пложение вече трета година. Купил съм термостат , но още не съм го сменил. Дано не гръмне печката , че върти с часове. Какво разбираш под стандартно положение?

Дата на публикуване
2 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Стандартното положение на стрелката за температурата трябва да е една идея под средата според мен. Почне ли да минава средата значи вдига температура. Когато се връщах този септември от Анталия имаше едни баири преди Испарта - баирче, равно, баирче, равно. Карах около 80-90 км/ч, колата пълна със 7 човека и куфар 2 метра отгоре. Навън беше 33 градуса. На всеки баир стрелката доближаваше червеното, а на равното веднага изравняваше температурата със средата.

Дата на публикуване
3 |
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Моя е бензинов. Зимата в градско стрелката е ок или малко под нормалното,но когато карам извънградско стрелката пада много.

Дата на публикуване
4 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.
valeri_naidenov написа:

Моя е бензинов. Зимата в градско стрелката е ок или малко под нормалното,но когато карам извънградско стрелката пада много.

Значи и ти си за термостат smile

Дата на публикуване
5 |

Мдаа, при мен никога не се е качвала до червено . Лятото при баири минаваше средата малко и падаше веднага , дойдеше ли равно. Сега е на 1/3 стрелката т.е. по чесовника около без 20 и печката си работи през цялото време. Аз съм  настроил 24 С на климата и това дава също отражение. Сваля ли температурата да речем на 22С и печката гасне . Явно не затваря добре термостатчо и е за смяна , но си го забравих в София и ще отложа със смяната , дано да няма кофти оследствия.

Дата на публикуване
6 |

При мен стрелката в нормално положение е тука:

http://s23.postimg.org/ty5gnq7qj/IMG_20151106_100327.jpg

При много зор - задръстване например, стига до средата, включват се перките и пада пак до мястото на снимката.

Дата на публикуване
7 |

За това иде реч. Така е и при мен. През почивните дни се повозихме около 600 км и изкл след известно време печицата , пак се вкл. по някое време и така беше през цялото време. До средата не стига по това време на годината. Лятото стига до средата , че и малко отгоре , но сега се движи в тези граници от снимката. Мисля , че термостата не затваря напълно и за това седи в това положение.

Дата на публикуване
8 |

Да не отварям нова тема момчета. Търсих в сервизните ръководства тук във форума , къде е пласиран термостата на 2.8 2005.
Не успях да го открия къде е скрит пакостника. Няма информация за црд мотор изобщо. Ако някой знае , къде е заровено кучето , да казва . Благодарност предарителна:)

Последно редактирано от SNAX (14-11-2015 20:36:31)

Дата на публикуване
9 |

Наврян е във задния край на двигателя във дясно, почти под стъклото. Успех със свалянето smile

Дата на публикуване
10 |
От: София
Собственик на Крайслер Вояджер 2.8 2005г.
musovir написа:

Стандартното положение на стрелката за температурата трябва да е една идея под средата според мен. Почне ли да минава средата значи вдига температура. Когато се връщах този септември от Анталия имаше едни баири преди Испарта - баирче, равно, баирче, равно. Карах около 80-90 км/ч, колата пълна със 7 човека и куфар 2 метра отгоре. Навън беше 33 градуса. На всеки баир стрелката доближаваше червеното, а на равното веднага изравняваше температурата със средата.

Трябва да си измиеш радиаторите отвън.

Дата на публикуване
11 |
Bikerboyz написа:

Наврян е във задния край на двигателя във дясно, почти под стъклото. Успех със свалянето smile

Благодаря ти за инфото. Няма да го свалям сам. Явно не е лесно начинание. Ще търся сервиз да се пребори със задачата. Още веднъж , благодаря.

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.8 CRD, 2005 г.

Здравейте моят съм го сменял,мястото е ужас сваля се тялото на чистачките над турбото е термостата,от вътрешната страна на мотора към щита може да видиш едно късо водно съединение зелено на цвят то влиза от едната му страна,хванат е с три болта към блока  термостата е корпусен моят е на  BEHR 150лв.

Дата на публикуване
13 |

Момчета , някой знае ли на колко градуса отваря термостата , пак става на въпрос за 2.8 CRD ?

Дата на публикуване
14 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2004

По принцип 88 градуса - на BEHR, на MAHLE има

Има за 2.5 CRD и на 80 градуса.

Обаче smile в Еврото само за 2.8 CRD излиза някакъв VERNET TH6956.00 ТЕРМОСТАТ 100C? Това 100 градуса не са ли малко множко за тая машина?

Дата на публикуване
15 |

Благодаря ти Stankorotax. И аз го открих снощи  магическия градус и се касае за Behr  и го дават 88 градуса. Почнахме с едно приятелче да разглобяваме и да е живот и здраве , ще го махаме тези дни.
Благодаря още веднъж.

Последно редактирано от SNAX (02-12-2015 21:42:00)

Дата на публикуване
16 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Колеги вижте оригиналния на колко градуса е и търсете същия. Кофти е че оставаш без кола а и повечето случаи го нямат като наличност. Само за инфо извън темата и при мен термостата е бил сменян в далечна Италия понеже  термостата е 2003г. Wahler. и на него си пише 80°. Смених го с Behr на 79° ама нещо много евтин ми се видя и викам дали тези 79 са наистина 79. Смених го пак с Wahler на 80° /е няма да е толкова оригинален/ ама по стрелката няма разлика стои както на колегата VKK1 малко под средата, само лятото в големите жеги и с климатик до средата и връща малко.

Дата на публикуване
17 |
От: Бобошево
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5TD, 2000г / Chrysler Grand Voyager Transformer 2.8 CRD 2006г.

И при мен така стана, стрелката на температурата 1-2мм над точката на замръзване, парно никакво, студ и мраз sad Явно убавецо си иска термостат smile

Дата на публикуване
18 |
Tihomir78 написа:

малко под средата, само лятото в големите жеги и с климатик до средата и връща малко.

Аз мисля, че това е нормалното положение на стрелката.
Всички Вояджъри до един, които съм виждал, са по този начин.
Аз нямам никакви проблеми със загряване и парно.
Загрява до въпросната позиция на стрелката за около 1-2 км сега в студа, парното започва да духа на 20 градуса, това са 200 метра да речем, не знам и толкова дали има.

Последно редактирано от vkk1 (07-12-2015 13:14:21)

Дата на публикуване
19 |
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел

при повреден термостат ако подкараш извън градско стрелката пада на първата черта.
моя е нов и с включено отопление "парно" загрява трудно / 1 час в задръстването стига до 70ц. ако изключа отоплението  загрява до отваряне на голям кръг, термостат 88ц  и стои,не е стигала до 103ц да запали перки, като гледам снимката си ок.
поздрави

Дата на публикуване
20 |

Най бързия и лесен начин за проверка на термостат е след като поработи на място двигателя да пипнете долния маркуч на радиатора /не съм гледал как е посоката на антифриза на Вояджера/  ако е студен добре ако е топъл - термостат.
При мен сравнително бързо загрява но парното е слабо , ама това от мързел че не ми се сваля радиатора на парното.......

Дата на публикуване
21 |

Само да докладвам , че термостата е сменен и всичко си дойде на място. Печка гасне , стрелката е водоравна , поведението на мотора е съвсем различно , просто работи в нормален режим. Благодаря за съветите. Бих сложил и снимkа от таблото , но не намирам опция. Радост , безаварийни и весели празници.

Последно редактирано от SNAX (18-12-2015 19:14:23)

Дата на публикуване
22 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5TD, 2000г / Chrysler Grand Voyager Transformer 2.8 CRD 2006г.

И аз да се похваля, сменен с оригинален, парното е пещ smile

Дата на публикуване
23 |
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Оня ден се прибирам от Враца за Варна, преди снеговалежа. Колата загряла, парното духа топло. От време на време се включваше печката за кратко. Дали някъде нямам някой проблемен датчик? навън беше през повечето време -7 - 11 градуса.

Освен това в същия ден ми направи проблем. Сутринта станах запалих колата, карах около 4-5 км в града (Враца). Прибрах се, пих кафе запалих колата, натоварих децата багажа, куче и котка и тръгнах. Да ама не. С тръгването колата угасна!!! Запалих тръгнах минах 10 метра и пак угасна. Няма тяга. На паркинг форсирам не вдига повече от 2400 оборота. Оставих я да поработи 10 минути - същото няма тяга. Предположих, че някъде нещо се е позапушило. Отидох до лукойл взх нафта, бензин и добавка. Налях ги в резервоара и след 20 минути колата тръгна добре. Продължавам да мисля, че е било парафинен проблем. Филтъра горивния ми е какъвто трябва. Няма ли подгрев това чудо?

Последно редактирано от musovir (05-01-2016 09:18:06)

Дата на публикуване
24 |

И аз да се похваля, вече с нов термостат. Преди това стрелката стоеше малко под хоризонталното, но все пак загряваше бързо и печката гаснеше. Тия дни при -5, -6 градуса, хем и баири имаше, така и не изгасна. Вече си стои хоризонтална стрелката, всичко си е пърфект. Само ми разказа играта забутаното място на термостата (2.8 CRD), гинеколозите репички да ядат smile
Колега musovir, по отношение на горивото, масово все още доставят лятна нафта, която даже и на летните стандарти не отговаря (до -10). Аз два пъти загасвах при -9, зареден догоре от Еко хем с добавка Кастрол ТДА и сменен преди 2 седмици горивен филтър - едвам се прибрах с каране под 2000 оборота. Точно така се държеше - като натисна малко повече и гаснеше. А на място има ограничител на оборотите, над 2500 не вдига. Подгрев на филтъра няма, там се задържа парафина и ни такова таковата. Ама това не е проблема, боклуците по бензиностанциите са. Щото гледат да си пробутат скъпото гориво на тия цени, а не на по-евтините след няколко месеца.

Дата на публикуване
25 |

За термостата  за инфо - взех го от еврото през познат с отстъпка (към 70 лв излезе), Behr нямат, но имат Mahle, което като го извадих се оказа преопакован Behr без гарнитурата на 88 градуса - по каталог  TI 133 88D

Дата на публикуване
26 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD дизел, 2004 г.

Здравейте колеги  от скоро  съм  собственик на возилото.И при  мен стрелката на  темп. седи на четвърт от циферблата и по на горе не ще.Печката  се чуваше  ,че работи и в първите минути след запалването нещо прищракваше от към скоростния лост.
В големия студ онези дни акумулатора издъхна и го смених  от  тогава  печката не я чувам  и щракането  изчезна , дали  не е заминала???
Като  чета тук  и  аз  съм  за  термостат. Да ми предложите сервиз в който да го сменя ??

Дата на публикуване
27 |

Няма да е лошо да уточним в крайна сметка къде е нормалното положение на стрелката, по нагоре има снимка:
- трябва да бъде абсолютно хоризонтална и да не мърда от там;
- или да бъде както е и при мен - едно деление под хоризонталната, при задръстване или баир да качва до хоризонталната и да пада пак след като включат перките;
Ако някой знае със сигурност е добре да осветли положението.

Дата на публикуване
28 |
От: гр. Хасково
Собственик на Grand Voyager  2.5TD  `98
Grand Voyager 3.8AWD `97 (2броя)
Автомобилът не се плаши от изминаване на много километри, а от смотани собственици.

Мисля, че е нормално през зимата да стои една идея под хоризонталата, защото потокът на студения въздух не е малък и температурата му е  доста ниска, което от своя страна влияе и на показанията на таблото. Използването на парно също ускорява студената струя и това може да влияе на стелката. Важното за мен е да достига работна температура бързо след стартиране и да не пада при нормализиране на натоварването на ДВГ(примерно дълга отсечка, без драстични промени в натоварването на двг.).
При мен случката е следната с нов термостат (88 С) : зимата-бързо загряване и задържане една идея под хоризонтала.Парното духа топло и без проблем се топли оранжерията. За печка- нямам и не мога да коментирам. Лятото - 99% преди хоризонтала , а при преминаването й се включват перките.

Дата на публикуване
29 |

При мен като е загряла стрелката е така
http://media.snimka.bg/s1/5107/036457287-big.jpg?r=2

Дата на публикуване
30 |

На предишния ми кораб 1997-ма бензин беше точно на средата на скалата, а на сегашния 2004-та след смяна на термостат на 88 градуса е точно в средата - хоризонтална (при добре загрял, щото все пак тия нафтови печки по-малко топлина отдават и в голям студ на парно при бавно каране парното е достатъчно да я охлажда и да не може да загрее до отваряне на термостата)

Последно редактирано от stancorotax (08-01-2016 13:45:52)

Дата на публикуване
31 |

хм, значи и при двамата е едно и също /с на Tihomir78 снимката/ ...
ама виж Еди какво каза по-нагоре, че не е нормално да е там.
Мисля да реша дилемата лесно, като взема един термостат, има ги в autodoc за 15лв магнет марели с безплатна доставка и за още 15 минути пред блока ще е ясно къде трябва да е стрелката http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/4.gif
То дето ще се чудиме, да вземе да пробваме, хах.

Последно редактирано от vkk1 (08-01-2016 13:48:03)

Дата на публикуване
32 |

stancorotax, това май дава отговор на въпроса къде да е стрелката, защото за бензинката е на 91 градуса и няма начин да е нормално където е при мен, щом при теб е абсолютно хоризонтална.

Дата на публикуване
33 |

по принцип на всички автомобили средата на скалата е нормалното положение, сегашния ми е дизел 2004 и след смяната на термостата (стария също беше на 88 градуса), отиде в средата.

Дата на публикуване
34 |
to6y написа:

Като  чета тук  и  аз  съм  за  термостат. Да ми предложите сервиз в който да го сменя ??

Давай при колегата Еди Рангелов

Дата на публикуване
35 |

Ето това е с новия термостат при 4 градуса навън и малко повече градско:

http://s16.postimg.org/ow80lqs51/IMG_20160109_114647.jpg

Иначе при по-кратко каране загрява до 1мм преди хоризонталното (явно силното духане на парното е достатъчно да охлажда двигателя и да не отваря големия кръг докато не загрее и купето) и след още малко каране - до това на снимката. Наистина и поведението, и разхода са различни при нормално загряла!

Последно редактирано от stancorotax (10-01-2016 12:18:23)

Дата на публикуване
36 |

Здравейте Колеги, след последния пост на колегата STANCOROTAX отново съм в размисъл. И понеже не ми се занимава пак да си свалям термостата, проведох малък експеримент с 2-та които имам. Оригиналния с който купих колата Wahler на 80 градуса и предния Behr който мислех че е на 79 не знам защо така ми е останало а на него си пише 87. Друга моя грешка бях останал с впечатление че този оригиналния ми е сменян, но не на него си пише 02 00. Оригиналния го смених понеже ми задържаше отворен.  Та към теста двата термостата в един съд с двойно дъно , на котлона вкъщи и електронен термометър. И резултата и двата термостата започнаха да отварят съответно на 80 а другия на 88 градуса. Но с повишаването на температурата при неоригиналния почти няма промяна в отварянето, а при оригиналния отвора бе доста по-голям.  Та това обяснява защо в жегите при включен климатик температурата играе от положението при което карам сега до средата. Дебита на антифриза не е достатъчен. Направих и снимка , не се получи много добра , но разликата е очевидна, а на живо изглеждаше още по фрапираща. .... И като се замисля доста колеги се оплакват от проблеми с точно този мотор, прегряване , пукане на глави и т.н.а ето една причина - използването на неоригинален термостат при по-голямо натоварване би довело до това.

http://media.snimka.bg/s1/5112/036468840.jpg

http://media.snimka.bg/s1/5112/036468836.jpg

Дата на публикуване
37 |
От: Асеновград
Собственик на Chrysler Voyager, 2.8 CRD дизел, 2004г.

Нека и аз да разкажа за смяната не моя термостат днес .Chrysler Voyager 2.8 CRD .Симптоми-стандартни.Печката не гасне ,Загрява много трудно само в града ,при извънградско охлажда до първото деление.Закупен термостат BEHR TI 133 88D.

http://i147.photobucket.com/albums/r317/gospodinov/c93988.jpeg

Ремонтът днес- доста трудоемък,майстора ,който го сменяше се представи добре,отне му 4 часа.

Резултата:

http://i147.photobucket.com/albums/r317/gospodinov/IMAG0321.jpg
http://i147.photobucket.com/albums/r317/gospodinov/IMAG0320.jpg
http://i147.photobucket.com/albums/r317/gospodinov/IMAG0319.jpg

Загрява нормално това е положение извънградско,градско,къси разстояния ,без дълги престои в града.

Дата на публикуване
38 |

Здравейте и аз когато купих моят GRAND VOYAGER 2.8CRD 2004  имах проблем с термостата беше останал отворен или отваряше рано стрелката стоеше на голямата черта между студен и нормален на 1/3 сложих термостат BEHR и сега стрелката ми е както на колегата на снимката когато пътувам извън града,но на по яко градско или на място е точно срещу чертите някой път минава малко над тях вкл. перка и се нормализира печката ми свети че е вкл. дълго ако е по студено но тя доколкото успях да я засека остава на stanby стрелката на темп отидели в нормално положение и печката спира но лампата на таблото остава да свети.Имам същите проблеми и моя гасне в движение с нов горивен филтър съм и пак гасне но и мн. трудно пали даже топъл по зор от студен свещите са ми нови смених и тях но мисля да свалям резервоара и да чистя помпата и цедката ако някои го е правил кажете или е имал такъв проблем,ел помпата ми е мн шумна когато дам на контакт чува се доста вашите така ли са ?

Дата на публикуване
39 |

По въпроса с гасненето в движение и трудното палене след това, имах такова нещо преди доста години със Ситроен ХМ.
Без никакви симптими гаснеше когато си пожелае и след това половин час няма палене каквото и да правиш.
Смених половината електроника и не ще и не ще.
Накрая ми писна и продадох колата, като купувачът знаеше за проблема.
След известно време дойде да я прехвърлим и го питах дали е оправил това и какво е било
и ми каза, че била някаква тръба или регулатор на тръбопроводите, който връща неизползваното гориво обратно в резервоара.
Нещо засядало и колата се давела.
При теб мисля причината е друга, но го пиша, тъй като беше доста коварен проблем и нито бош-ове, нито Автомотор, никъде не го хванаха, а смениха де що има чарк по запалването. Може да помогне на някой евентуално.

Дата на публикуване
40 |

Мери се налягането в рейла, дебита на помпата в резервоара, за да се установи дали е от гориво. Паленето на топло няма общо със свещите.

Дата на публикуване
41 |

Коя  лампа  трябва  да  свети  , че  печката  работи колега  sds ipon  , че при мен всичко светва при стартер и после изгасват

Дата на публикуване
42 |

Символа за подгряващата печка се намира на дисплея , на който са зелените стрелки за мигачите и синята индикация за дългите светлини. Най- в ляво на дисплея.
И аз да сложа снимка от положението на стрелката , след смяна на термостата.

http://media.snimka.bg/s1/5119/036482147.jpg?r=0

За сега се държи както трябва термостата , да видим колко време ще издържи smile

Дата на публикуване
43 |

Моята стрелка е на сащото положение,колегата каза за лампата а най в дясно до лампата за подгряване е тази за вода в горивото.

Дата на публикуване
44 |

Днес си смених термостата, стрелката ми е в абсолютно същото положение, както и преди smile
На малкото деление под голямото хоризонтално.
Там включва и първата перка, което би следвало да съвпада с отварянето на термостата.

Дата на публикуване
45 |

Най - накрая и аз смених термостата

Преди  смяна

След  смяната

Дата на публикуване
46 |

Прекрасна втора снимка! Със здраве да му се радвате.

Дата на публикуване
47 |

Здравейте,
При мен стана следното: когато я купих колата уж всичко беше наред, но започна със всеки изминат ден да грее все повече и повече. Три промивки на системата с препарат, веднъж с оцет. Сменена водна помпа / всичко по агенажа / радиатор и датчик за налягане на маслото / диагностиката каза да е повреден /. Термостата беше здрав, но го изкормихме и сега е модифициран с друг в самия маркуч.
Всичко е нормално докато не започне да катери, веднага почти до червеното. Ефекта от целия ремонт е на практика минимален. Някой имал ли го е този проблем. Прочетох де що има по наши и чужди форуми и не намирам решение.
bu

Дата на публикуване
48 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2023   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ