Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2476
Помощ в избора на автомобил

Какъв Вояджър да купя?...

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на Chrysler Grand Voyager 3.3 бензин 1997г. и Крайслер Вояджер 2002година 2,4 бензин/газ

Привет,колеги!!!Вече съм на вълна купуване,затова и търся съвет и ваше мнение.Искам да си купя Вояджър,но кой е по изгоден,като цена- поддръжка,разход на гориво и консумативи.Говоря за бензин 2.0 /136 к.с.или дизел новия модел-след 2000год.

Дата на публикуване
1 |

2.0 след 2000г няма.
Той е 2.4
От челен опит - ако мислиш да си купуваш частите от САЩ, поддръжката на бензиновия Вояджър е стотинки, буквално!
Разходът на 2.4-ката е смешен за тази кола.
Ако частите са от тук, аз бих купил дизел.

Дата на публикуване
2 |
Собственик на Chrysler Grand Voyager 3.3 бензин 1997г. и Крайслер Вояджер 2002година 2,4 бензин/газ

Аз говоря за бензин от 1997 до 2000 год.133 к.с.А дизел след 2000 год.

Дата на публикуване
3 |

ако гоеориш за crd - естествено, че е по-добре 4-та генерация.

Дата на публикуване
4 |

Бензин или дизел - БЕНЗИН !
3-та или 4-та генерация - 4 !
http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/9.gif

Дата на публикуване
5 |

Да,говоря за бензин 3-та генерация,от 1997 до 2000год.Като двигател-хубави ли са?Със верига ли са?Какъв разход на бензин ?Повече ми се иска-2000куб.133к.с.

Дата на публикуване
6 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Колега ти нали си с трета генерация бензин само че 3.3. Заради разхода ли искаш да го сменяш? Купето е тежко така че и с малкия мотор не очаквай чудеса.

Дата на публикуване
7 |

Очаквай разход от около 13 градско и 9 извън бензин при автомобил в отлично състояние.
Не е с верига 2.0.
С ремък е, смяната е около 300лв с труда и двете ролки.
Части - по моргите има много.

Дата на публикуване
8 |
От: гр. Хасково
Собственик на Grand Voyager  2.5TD  `98
Grand Voyager 3.8AWD `97 (2броя)
Автомобилът не се плаши от изминаване на много километри, а от смотани собственици.

В нашия фамилен отбор имаме 2,0 бензин и впечатленията ми са следните: Непретенциозен мотор с ангренажен ремък и водна помпа на него, която се сменя с ремъка(това вдига цената). Няма конструктивни проблеми и е надежден ако попаднеш на читав екземпляр. Но има едно голямо НО: тези 133 кончета идват малко за това купе. Много е муден, дърпа по-малко от 2,5ТД-то 115к.с. , пък ако пуснеш климатика става ужас. Гори 13-14 градско ГАЗ и 9-10 извън.
Ако питаш мен търси 2,4 150к.с. щом искаш тази генерация разходът е 90% същия, но се представя по-добре на почти двутонното купе.

Дата на публикуване
9 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.4i - 1996г., SsangYong Rexton RX290 - 2004г., Плимут Гранд Вояджър 3.3i - 1996г.

Аз имам и 2.4I и 3.3i, трета генерация. 2.4 е ръчни скорости, а 3.3 е автоматик. Колега, не разбирам защо искаш да сменяш 3.3? Това, според мен е най-доброто решение на Крайслер за Вояджър.

Дата на публикуване
10 |
sempetrovi написа:

Колега, не разбирам защо искаш да сменяш 3.3? Това, според мен е най-доброто решение на Крайслер за Вояджър.

И аз така мисля.

Дата на публикуване
11 |

Между впрочем с з,з-то до сега съм нямал нищо сериозно за ремонт-сменил съм радиатор,масла,филтри-на двигател,скоростна кутия и въздушен филтър.Долял съм спирачна течност като че ли за друго не се сещам.А,имах пропуск в колекторните тръби и ми харчеше по 28 на сто газ,но това ми го оправиха с/у 30 лв.Просто едно маркучи се е откачило.Сега ми гори 14 на сто газ извънградско,а градско 20.Това ми се струва,че е голям разход,или някак си да го намаля,или да си купя по малък,но пак Крайслер.Това са много здрави машини-особено американския.

Дата на публикуване
12 |

Също от друга страна 3,3-то е с верига,което значи-никога няма да се скъса и да отиде двигател,докато с ангренажен ремък може да хвърлеш двигател за ремонт.

Дата на публикуване
13 |

Аз не зная,колеги с 3,3-то какъв е при вас разхода на горива?

Дата на публикуване
14 |

Ти двигателя може да хвърлиш и по много други причини, аз съм живия пример в този форум smile
За разхода - с обикновена газова и 2.4 ще гори толкова. За сметка на това ще имаш значително по-лоша динамика и ръчни скорости.
Карай си 3.3 и не се занимавай с глупости.

Дата на публикуване
15 |

Най-голямата ти грешка ще е да си вземеш 2.0 мотора, верно както каза колегата не е претенциозен ма на тва купе душа няма (казвам го от личен опит, въпреки че един колега от Кърджали се хвали че неговия бил като самолет, ама аз докато карах такъв като се возихме 5 човека багаж и куче на климатик на баир направо си умираше прав), карал съм и 2.5 мотора до 95г. доста съм доволен и сега съм със 2,8 автомат и съм най-доволен от него.
Но ти си знаеш и си решаваш най-добре, както обичам да казвам нито ние ще ти сипваме гориво, нито ние ще ти плащаме ремонтите. Успех, аз докато намеря моя търсих 3 години smile

Дата на публикуване
16 |
Tomazino написа:

Сега ми гори 14 на сто газ извънградско,а градско 20.

Колега CRD мотора ще ти гори 10/100 градско и това измерено в пари е долу горе колкото 20/100 газ.

Дата на публикуване
17 |

Може би,ако сложа газов инжекцион,ще намаля разхода.А иначе на компютър ми е гледана-нямам проблеми в двигател,центровки,предварения,закъснения...И все пак това е много,което гори за мене.Аз не зная по принцип 3,3-то колко харчи.

Дата на публикуване
18 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.4i - 1996г., SsangYong Rexton RX290 - 2004г., Плимут Гранд Вояджър 3.3i - 1996г.

Ами да кажа, че и моя харчи толкова. Явно голям двигател - 6 цилиндъра са все пак, тежко купе...сигурно има и друго. Колега, като искаш да ти харчи малко - вземи си малолитражка. Ще си доволен от разхода, но не и от обема на пространството. Както е казано - не може и онова вътре пък и душата в Яая. Избери си приоритет!

Дата на публикуване
19 |

за успокоение, мога да ти кажа, че 5.2 гори 30 на сто градско.
Така че за 3.3 ми се вижда напълно нормално.
Те по каталог му дава толкова:

Не знам какво очакваш от шестак 180 коня, 2 тона желязо.

Дата на публикуване
20 |

Кефа цена няма. На Вояджера с 2.0 му дават 7 и 13.5 съответно извънградско и градско. Ако го ползваш с обикновена газова както сега разхода ще ти стане 9-10/15-16. С 3.3л с ГИ предполагам ще докараш същите стойности. Така че дали си заслужава да си продаваш колата /като цяло са трудно продаваеми/ да вземеш друга която тепърва да обслужваш или да си сложиш ГИ на сегашната. Друг вариант е да си вземеш някаква малолитражка за ежедневно ползване да ходиш на работа, а Вояджерра когато ти се налага да пътуваш по далече или да пренасяш повече багаж. Така че сам си прецени .

Дата на публикуване
21 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2004

В момента съм с 2.8 CRD автомат. Разхода градско зимата е трудно, да не кажа невъзможно, да го свалиш под 13 (за софийско градско говорим, често и на къси разстояния). Извънградско - под 8 при нормално каране (никога не се влача с цел икономии) също не пада. 2.5 CRD може и да е малко по-икономичен (и малко по-лек по каталог), но не вярвам в гореизброените условия да се различава с повече от 0,5-1л/100км.
Предишния ми кораб беше Вояджер 3.3 V6 бензин автомат, 1997, с газов инжекцион на Фобос, даваше 17-18 градско и около 14-15 извънградско. Да ви кажа, в пари бензиновия е по-икономичен. И в поведение на двигателя - въртящ момент като на дизел, звук и безшумност на бензин, мощност във високи обороти - по-добре от дизела. Ако имаше на пазара, когато ги сменях, щях пак да си взема новия 3,3 бензин, че и двайсетина жребчета отгоре. Но като цяло не мога да се оплача и от печката.
Но както каза колегата, а и други от форума, кеф цена няма wink

П.П. Голяма печка, с малка печка за подгрев на голямата, що е то? Вояджер CRD smile

Дата на публикуване
22 |

Ето виждаш колега, 3,3-то като моя,но с газов инжекцион ти е харчил 17-18 градско,а моя с обикновена газова 20,че и отгоре градско,е пък извън градско също ми е 14-15  и то при 150,160 км/ч.Мене все ми струва,че в центровките нещо му липсва...

Дата на публикуване
23 |

Нямам хубав специалист по крайслерите.

Дата на публикуване
24 |

По въпроса с разхода ще ти кажа нещо:
Преди време имах едно Рено Лагуна. Това рено го купих почти на двойна цена от пазарната тогава, защото беше в безупречно състояние.
Всичко по тази кола беше наред, с изключение на един "малък" проблем: Харчеше 18 на 100 градско 1.8 мотор с обикновена газова.
И така, първа работа - отидох в БРЦ /официалния сервиз/ и смених всичко де що имаше по газовото.
След крупна сума, нищо не се промени и едно 7 години,  незнам колко на брой диагностики и изпарители от прайм брандове - все харчеше толкова тази кола.
При една от поредните хилядарки, които оставих в сервиза за ремонти, реших, че аз повече с този разход няма да карам, тъй като се стремя да си поддържам колите по безкомпромисен начин /напр. само за тази година за Вояджъра съм набил поне 5к/ и 18 на сто е подигравка с мен. Или се оправя, или в дерето.
Ядосах се, отворих нета и започнах съвсем умишлено да търся възможно най-евтиния изпарител. Търсих цяла седмица с единствената цел да намеря наистина най-евтиния боклук. Как да е - намерих някакъв турски читак, за 30лв мисля беше.
Купих го, смених го АЗ пред блока, без НИКАКВИ настройки и тръгнах. И О! небеса! Разхода стана 13/100.
Та, защо го казвам всичко това - ами защо не пробваш като начало да си смениш изпарителя ... с нещо на което не е издълбано в китай brc, или ловато, или ланди и т.н.

По повод ГИ - аз толкова патих с премиум бранд такова, че съжалих хиляда пъти, че го сложих.

Дата на публикуване
25 |
Tomazino написа:

Нямам хубав специалист по крайслерите.

За диагностика или Балканстар, или при Еди.
Повярвай ми, послушай патило.

Дата на публикуване
26 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2004

С газовата нещата са много прости, но и много тънки.
Обикновена газова - разхода в идеалния случай е 1-2 литра отгоре, при градско може и 2-3
Газов инжекцион - там няма такова значение ако е изправен какъв слагаш от гледна точка на разхода - тънкостите са в настройките - диаметри на дюзи, времена, карти и т.н.

Дата на публикуване
27 |

vkk1-имаш предвид за Едирангелов,тук в София?Между впрочем, моят изпарител също е турски-втора употреба,за 30 лв.

Дата на публикуване
28 |
Собственик на Dodge Caravan, 3.3 бензин, 1997 г.

привет,и аз съм с 3.3 гранд ,и направо ме плашите с тия разходи и цени!!и аз съм с обикновенна газова със сменен чисто нов изпарител за 40лв/турски/ и 10 лв за смяната-смених го защото старият който го бях сложил пак нов преди 3 години нещо започна да ме ядосва,камиончето си го карам кротко ,със летни джанти 18-ки съм/сега съм със зимни 15-ки,и разхода средно ми е 13-15 .със една пълна бутилка 48 литра минава минавам 300-350 км !!!

Дата на публикуване
29 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ