Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2550
Магазини, Авточасти, Аксесоари

Мнение за марка части по окачване.

Дискусия
Назад

Допитвам се до вас, понеже ми писна да купувам боклуци, затова ако някой има преки впечателния:
Трябва да сменям тампони на носачи и стаб щанга, вариантите са ми:
- moog, febi, sidem.
От moog имам вече горчив опит, купих тампони на стабилизиращата щанга сини, пълни боклуци или фалшификати, изкараха ТОЧНО 5000 км и около година. И най-шитавите боклуци, които съм купувал за 20 годишния си шофьорски стаж не са били за боклука след толкова експлоатация.
Сега вече ме е страх да купувам от тази марка, моля ако има някой опит с тях да потвърди качеството или да считам, че са ме набутали с ментета.
- за феби не знам много.
- това sidem е някаква белгийска фирма, правят се там нещата, имат доста сериозна история от 1933г насам, поне това четох. Нямам преки наблюдения.

Имам да сменям и тампони на макферсън, опциите са ми:
- kayaba
- sachs
- monroe

Всички неща са на сходни цени, така че не са фактор.
Моля ако имате преки впечатления от посочените марки да ме насочите, че вече ми писна да сменям едни и същи неща всяка година.

Дата на публикуване
1 |
От: София
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел; 2005 г.

Здрасти. Казвам ти от личен опит с годините и други автомобили. Moog и всякаквите там известни марки без значение от цената внасяни от евро 07, ауто плюс и  др всичко е едно и също и всичко се разбива бързо в кратерите по улиците. Според мене е политика на производителите за да върви алъш вериша. Чувал съм добри отзиви за ASMETAL марката е турска уж били по-здрави. За следващата смяна съм ги решил да са те. Ще видим

Дата на публикуване
2 |

Хм, и аз чувам все добри неща за тях.
Лошото е, че за Крайслер май не предлагат почти нищо. Иначе бих им дал шанс.

Дата на публикуване
3 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

За ASMETAL и аз съм чувал добри отзиви от колегите от форума на Фиат /предишната ми кола беше такава/. Иначе по окачването нищо не съм правил с изключение на тампони на стабилизиращата щанга. Тях ги поръчах от колегата Калин + тампони на двигателя. От европейски производител са мисля че беше полски и засега нямам проблеми. Поръчал съм и тампони на Макферсона. От Евро07 лично повече не бих купувал, тука в Бургас пазарувам от Ауто Хелп и съм доволен. Не им правя реклама просто съм доволен от персонала на магазина. Може би и те предлагат ментета, но когато им кажа че искам нещо качествено и ми дават наистина качествена стока.  Трудно е днешно време сред изобилието на ментета да вземеш нещо наистина качествено. Даже като пиша това се сещам че трябва да посетя БалканСтар за термостат, времето се постопли не че имам проблем с сегашния но бях качил няколко снимки как се държи оригиналния и неоригиналния термостат. После митове и легенди VM-a бил калпав и пукал глави.......

Дата на публикуване
4 |
От: гр. Хасково
Собственик на Grand Voyager  2.5TD  `98
Grand Voyager 3.8AWD `97 (2броя)
Автомобилът не се плаши от изминаване на много километри, а от смотани собственици.

И аз ще споделя мнение, макар че съм с по-стария модел.
Вояджърите ги поддържам лично, с части основно от ЕВРО-07. Частите подбирам без да гледам марка и цена, а по качество на изработка. Например шарнири MOOG - перфектна изароботка на металната част, НОооо гуменото маншонче отгоре е ужас. Не се набива както ориналните а просто се пъха отгоре. От там влиза влага в сферичната част вътре и златен да е шарнира няма да издържи. Втори недостатък - нямат гресьорки(лесно се слагат, но некачественото маншонче обезмисля всичко). Издържаха една зима.
Друг пример - пак с шарнир, но този път с евтината им марка ITN. Копират на 95% оригиналният - изработка много добра, гуменото маншонче се набива(като семеринг) и предпазва доста добре вътрешността от влага. Имат гресьорки-по желание от време на време могат да се гресират. В момента сме с такива и вече 2 год и 50 000 км нямат проблем. Гредсирам по-малко когато сменям гумите пролет и есен и всичко е ОК за сега. Тук има и още един фактор - майсторът. Ако е несръчен и/или недобросъвестен и при монтажа нарани въпросното маншонче пак всичко отива по дяволите. Колата пак в сервиз и пари на вятъра.
За кормилните накрайници важи горе написаното едно към едно.
За предните биалетки е същата ситуация, с тази разлика, че евтините варианти са с по-тънка метална връзка м/у гона и долна ябълка.
И накрая да споделя за стабилизиращата щанга. Евтини и скъпи тампони издържан почти едно и също време по българските пътища. И тук идва изабретателността на българина. Добре,че не изхвърлих старата вътрешна гума от велосипеда - изрязох лента от нея с  обиколката на стабилизир. щанга и с ширината на маншона. Ових я с посипаната с бял прах част към метала, отгоре тампона, накрая скобата за моста и готово. При тази ситуация триенето е в/у поставената гума и тампона издържа доста повече. Още нещо вожно - стабилизир. щанга не трябва да има корозия в зоната на тампоните, защото всичко до тук се обезсмисля.
Малко се унесох в този коментар , но това е опитът ми с окачването на кораба.

Дата на публикуване
5 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5 TD, 1996г

За нашите родни пътища за които плащаме по 100лв. винетки - само отливки от кремиковски чугун ! - изкарват около година и половина преди да се скършат , като солета !!! http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/29.gif
Иначе ASMETAL е марката - тюркиш , ама сравнително добро съотношение качество и цена ! http://www.chryslerclubs.com/bg/forum/img/smile/9.gif

Дата на публикуване
6 |

ок, купих каквото намерих, ползвам от известно време един онлайн магазин - частите.бг, имат добри цени, имам и 10% отстъпка при тях.
Всичко, което ми трябваше беше налично, днес смених нещата и - тишина. До кога ще е - не знам.
Ако изкарат поне година, ще съм доволен.

Дата на публикуване
7 |
От: Варна
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Здравей vkk. Какви части взе от този магазин? Коректни ли са? Аз до скоро купувах от Мистър Ауто и бях доволен от тях, но по незнайни причини затвориха магазина в БГ

Последно редактирано от valeri_naidenov (10-04-2016 16:05:32)

Дата на публикуване
8 |

Ами взех тампони на макферсън с лагерите Kayaba, тампони на носачите - задните MOOG, предните SIDEM - такива имаха.
Като качество ми изглеждат добре, всичко си е в оригинални опаковки, имаше и фирма вносител на тях, но хвърлих опаковките.
Над 50лв е безплатна доставка, на единия ден поръчах, на следващия дойдоха нещата. Ако имаш карта за безплатна пътна помощ към СБА, има 10% отстъпка от цените още. Аз само с тази поръчка си избих цената на цялата карта за годината smile
Като цяло съм доволен, масторът не каза - аууу, какви са тези боклуци, дето си ми донесъл, значи всичко е наред smile

Дата на публикуване
9 |

А, забравих да напиша, че този сайт е на групата Спортал медиа груп, не са кой да е, така че едва ли биха се бъзикали с фалшиви неща, естествено що се отнася до тях, вече вносителят какви ги върши, само той си знае.

Дата на публикуване
10 |

Тампони за стаб. щанга купих от тука:

че в частите.бг имаше само феби по 25лв бройката и нещо ми се досвидяха.
Този е един в Пловдив, ходил съм няколко пъти при него, дори веднъж и по телефона се обяснявахме надълго и широко за Вояджъра доволен ли съм не съм ли, има всичко за окачване на Крайслер, те си ги произвеждат, но САМО нещата, които са изцяло гума. Има ли метал - са внос от някъде. От него съм взимал преден тампон на двигател и вече година кара и няма идея да се къса. Затова реших да рискувам с тези тампони, те са по 9лв бройката.

Дата на публикуване
11 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2023   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ