Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2584
Помощ в избора на автомобил

Chrysler 300C Touring - Проблеми преди покупката

Дискусия
Назад
От: София

Здравейте колеги. Поздрави от един истински фен на здравите големи американски машини.
Както всички тук, така и аз си падам безумно много по Крайслер и по-специално по 300С - Туринг или Купе, без значение (обожавам тая кола)!!
Изчел съм всичко що е писано и неписано за тая кола, за проблемите й, изчел съм всеки ред писан в тоя форум, с 10 сервиза съм говорил, постоянно ходя на огледи и търся точната кола.
Днес попаднах да следният модел - 300С Touring - 3.0 CRD 2007-а година, декември на 160к километра.
Прекрасна, сребърна, затъмнена красавица с прекрасен салон и страхотна визия. Просто мечта.

Разбира се, като човек дето си уважава парите щото знам как се изкарват я закарвам на майстор и установяваме следните повреди:

1. Съмнения, подчертавам съмнения за дефектирало реле на подгревните свещи

Препоръки: Смяна на релето (600 лева) + смяна на 6-те подгревни свещи (200 лева) като за смяната на всяка свещ по 150 лева за работата върху едната. Не, не се шегувам.

2. Пад на налягането, постъпващо от Турбокомпресора в смукателния колектор - установено на база свистенето по време на подаване на газ при 3000 оборота и задържане в тоя диапазон, както и на база Live данните от Delphi OBD диагностичен софтуер, който показваше пропорции 2/1 гориво/въздух, тоест богата смес .

Препоръки: разглобяване на турбо компресорната инсталация - шнорхел, турбопътища, всмукателен колектор с цел установяване на причината за пада на налягане.

3. Теч на моторно масло от семеринга на коляновия вал откъм скоростната кутия.

Препоръки: Подмяна на семеринга с нов.

4. Обслужване - ремък с ролки, двигателно, трансмисионно масло, филтри купе, мотор, скорости, биелетни щанги на предните носачи, два амортисьора, два предни диска, комплект накладки.

Обща стойност на ремонта - към 2000 лева, ако оправим почти всичко.

Питането ми е следното:

Някой от вас аджеба да е имал такива проблеми с подобни течове, релета и тн и да даде адекватно мнение какви разходи е правил за това и прочее?

Предварително благодаря.

Ще се похваля (и ще черпя евентуално) когато купя нещо читаво.

Поздрави

Дата на публикуване
1 |
Собственик на Chrysler Crossfire, 3.2 бензин, 2004 г.

Здр колега. Не съм имал 300ц  но и аз се оглеждам за такъв. Този мотор 3 дизела е на мерцедеса Е280 Е320 и е с верига няма ремъци ролки както са ти казали а и малко странни ми се виждат тези цени за свещите. По 20-30 лева ги гледам как 150 на бройка?!?

. Имаш ли доверие на сервиза дето си го карал?

Дата на публикуване
2 |

Здрасти. Моторът има ремък - пистов. Относно сервиза - дали му имам доверие - НЕ. Беше просто необходимо зло за да видя с какво си имам работа под капака.
Ще я водя за второ мнение, тъй като тоя уж майстор ми обяви цени, за които другите ми познати механици ме питаха чисто нов Мерцедес ли съм му карал че да ми обяви такива цени!!!!
150 лева му струва труда да смени една свещ, не цената на една свещ. Толкова му струва работата да отвие едната свещ и да я смени с новата.
roll roll roll

Дата на публикуване
3 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Здравей колега чудесен избор на модел. И аз много харесвам 300С но повече харесвам Гранд Чероки WH който е със същия мотор на мерцедес. Както и да е ама според мен сменяй сервиза то и Балкан Стар не са такива цените. Може би правилно са диагностицирали проблемите ама голяма сабя. То все едно трябва да сваля мотора за да смени свещите. Ако си от СФ отивай при Еди.

Дата на публикуване
4 |

Здравей Тишо. Проблемът не е в това кой ще оправи проблемите - Еди или едно друго момче с което работя. Въпросът е това че е протекъл тоя семеринг колко проблем може да е и заслужава ли си тая кола да се вземе с тоя проблем. Това ми е едното. Другото е че като са измили моторът, предполагам с обезмаслител, щото свети явно са смили някое от уплътненията по турбо пътищата защото турбото като започне да надува се чува свистене някъде около турбината. Това не е драма, ще се види къде е, ще се уплътни и готово. Най-много ме притеснява теча от вала.
колеги казаха, че това не е нищо фатално и смяната е достатъчно решение на проблема, който след това не се появява повторно.
Другата драма е, че просто трябва да се прочистят DPF-ите.

Като цяло си има нужда от обслужване, като например нови предни дискове, кормилни накрайници, биелетки и тн, но това може и да се поотложи във времето.

Дайте съвет за въздушния теч и това с маслото - струва ли си, щото явно аз преекспонирам нещата, а колата си седи и никой не я кара и е престъпление, да се откажа от нея ако тия проблеми са бели кахъри.

Предварително благодаря

Дата на публикуване
5 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Ами Иво така проблемите не са сериозни. За DPF -а с нашите горива пак ще се задръства. Другото мисля не е сериозно. Питай твоя човек колко ще ти иска за теча от семерингата и прецени според  цената за която ти я дават заслужава ли си. При средна цена 14-15 жил.  или да ти направят отстъпка прилична или продължаваш с търсенето. Все пак в идеал о състояние няма коли поне забележките да са поносими

Дата на публикуване
6 |

И аз съм с тая нагласа. Колата струва 11900, свалят ми я на 11. Моят човек ми иска около 300 лева за труд, но в това число влизат и семеринга и пълното обслужване - ремък, масло, скорости, филтри.
Смятам, че ако я сваля с още 400 лева ще си е попадение.

PS: Доста мнения чух че това не е никакъв проблем и се отстранява със смяна, просто тъпото е, че се отделя скоростната кутия. Даже един колега кара така неговата 3 години и още не я е оправил, а казва че не му и губи масло

Странна работа

Дата на публикуване
7 |
Собственик на Jeep Wrangler Sahara, 4.0 бензин, 2002 г.

300C няма DPF. Като се има предвид че ще правиш турбо смяната на семеринга мисля че не трябва да те притеснява  smile  Според мене въпроса дали си заслужава или не,отговора е само в цената. А дали ще е тази кола или друга при покупка на кола втора ръка гаранция няма за нищо

Дата на публикуване
8 |
Собственик на 300C и GrandVoyager 3.3

Този теч , колега , не е семеринга на коляновия вал , а тече масло от гарнитурата на охладителя на масло (под смукателните тръби)... проблема е известен при собствениците не MB с този мотор (642). Гарнитурите са около 30 лв , с ремонта - около 600-1000лв. (зависи къде ги сменяваш),  Питай в някой сервиз на Мерцедес ...

Дата на публикуване
9 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ