Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2705
Chrysler Voyager

Странен проблем при ускорение на 2,8 дизел

Дискусия
Назад
От: Варна
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.8 CRD, 2004 г.
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Колеги, от октомври насам колата ми направи 3 пъти едно и също нещо - при рязко подаване на газ при изпреварване тръгва и гаси двигателя точно като се изравня с изпреварвания автомобил. Дефекта не е постоянен, в подобни ситуации между тези 3-те пъти не е гаснала.
Вероятно е въпрос на гориво, филтър или някой датчик.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека сподели.

Дата на публикуване
1 |
От: Навсякъде
Собственик на Chrysler Voyager 2.8 CRD 2005

Здравей ,
нищо и няма на колата!
Изрично пише в инструкционната книжка , за този феномен.
Скоростната кутия е програмирана така , че да се гаси двигателя , при подобен род скачане на педала за газ.
Аз имам чип със 6 степени на процент завишен ефект , на втора програма съм , заради този момент със скоростната кутия.
Забрави за рязко подаване на газ.
Плавно big_smile
И при мен имаше три преживявания при изпреварване.
Или казано по друг начин , при претоварване на авт. ск. кутия , дв. гасне.
Гадно е , но е така.

Последно редактирано от SNAX (13-02-2017 22:49:41)

Дата на публикуване
2 |

ужас, това си е за recall направо.
Никога не съм чувал за такова нещо досега. Преди имах jeep автомат 5.2 v8, газта и до долу да я смачкам - пращи, пука, суче се, полуоските се чува как се трошат, но идея няма да гасне.

Дата на публикуване
3 |
От: София
Собственик на Chrysler 300c 3.0 CRD 2006

Защита  smile  Автоматиците се чупят основно заради масло и "спортно" каране

Дата на публикуване
4 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Ужас..... По добре автомата да се чупи отколкото да се треснеш челно. Едно е като ASR-а или тракшъна да ти ограничи въртящия друго е да ти гаси мотора. Все си мисля че това си е проблем с някой датчик.  Не е нормално това да е заводско.

Дата на публикуване
5 |

Колкото и да е чудно , пише го на стр 99.
Електронно снабдената четири степенна скоростна кутия се следи от комп. за ненормални състояния. Ако се регистрира някакво състояние , което може да доведе до разрушаване на ск. кутия , в зависимост от скороста , или изкл подаването на гориво към двигателя , или минава в авариен режим - 2ра.
Спираш , гасиш , компа се нулира , палиш и пътуваш.
Изписано е на цяла сртаница , как да се кара за да се щади ск.кутия.
Препоръчва се силно , използването на 3 та скорост при градско и скорост до 60 кмч , при тежък товар , изобщо при ситуации, при които автомата се чуди на  D или на 3 да се задържи.
Пиша това , в приблизителен превод от книжлето.
Вояджера не е спортен автомобил и не бива да се сравнява със ЖИПА big_smile
Аз си изпреварвам спокойно , подавайки плавно газ , без елемент изненада за кутийката. Просто требЕ да се изработи един дефанзивен стил,
Как е при моделите преди 2005 , нека колеги с такива коли да споделят.
Марио е казал най-правилната дума - Защита.

Последно редактирано от SNAX (14-02-2017 21:37:51)

Дата на публикуване
6 |

Забравих да спомена , че кутията минава в авариен режим също , ако темперетурата на маслото е над нормалната. Какво ще рече нормална , не пише , но явно е зададена някаква стойност и над нея минава в авариен режим.
respect

Дата на публикуване
7 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

Аз затова се оглеждам за ЖИП  respect  respect

Дата на публикуване
8 |
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.8 CRD, 2004 г.
Ford Focus, 1,4 1999 г.

Вчера пак ми го направи, но този път, имах предчувствие, че това ще стане. И видях как от 2000 оборота вдигам на 3000 и бам, няма двигател. Ако това им е някаква защита, трябва да ги уведомя - добре, че това се случи в града и колите зад мен караха бавно. Ама ако съм на магистрала, с нашите безумно спазващи дистанция шофьори, направо ще имам много хардуер в багажника.

SNАX, я кажи малко повече за чипа.

Дата на публикуване
9 |

Първо за гасенето на мотора. Когато писах за случаите при мен , аз наистина бях скочил с двата крака на газта.
Не мисля , че е нормално , да се изкл дв. от вдигане до 3000 об.
Мисля , че една диагностика на кутията ,може да каже нещо по въпроса.
При мен това се случи съвсем в началото , когато не си бях изградил маниер на каране  с него.
Чипопсването е и добро и абсолютно ненужно упражнение.

Ще пиша по късно повече
Алтернатив 2
smile

Последно редактирано от SNAX (16-02-2017 17:22:12)

Дата на публикуване
10 |

С риск да генерирам най-големия спам тука за всички времена, обаче просто не ме сдържа като видях сайта с нок-овете:
SNAX, човече, как го научи тоя език, аз се мъча със съседите ти с SEK-овете и за две години успях да науча "беталнинг, скикад, салда и фактурор" ... друго не става и не става  big_smile Много мъка ми е на мене.

Дата на публикуване
11 |

Давай да спамваме до край big_smile
Аз дойдох временно тук 1981 година , та до сега да е живот и здраве ще станат 36 год.
Музикант съм , даскал , но обичам да цапам ръцете от мн. години.
Пиши на лични , да не занимаваме колегите със "Søta bror"

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2003 г. и Chrysler Voyager, 2.4 бензин, 2007 г.

Не трябва да изключва на 3000 об. Може би на 5000. На 3 ми си вижда много малко

Дата на публикуване
13 |
От: Велико Търново
Собственик на Крайслер Вояджер 2.4 1998г.
Крайслер Гранд Вояджер 3.3 2002г.

3.3 бензин. Като стъпча педала до доло сменя на 6 000.

Дата на публикуване
14 |

Колега Musovir , не пишеш , какво стана с проблема. Успя ли да разбереш , каква е причината за гасненето на двг?

Дата на публикуване
15 |
Собственик на Chrysler Grand Voyager, 2.8 CRD, 2005 г.

Здравейте колеги,имах абсолютно същия проблем.провери какви грешки дава колата и съм сигурен че е от дюза при мен това беше смених дюзата която беше отървала с нова в  Пловдив и после настъпвай колкото искаш няма гаснене,при мен дюзата отърваше   и пада налягането в рейла и грешката която дава ниско налягане на горивото в рейла,провери дюзите с колби.

Дата на публикуване
16 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD  дизел, 2001 г.
musovir написа:

Колеги, от октомври насам колата ми направи 3 пъти едно и също нещо - при рязко подаване на газ при изпреварване тръгва и гаси двигателя точно като се изравня с изпреварвания автомобил. Дефекта не е постоянен, в подобни ситуации между тези 3-те пъти не е гаснала.
Вероятно е въпрос на гориво, филтър или някой датчик.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека сподели.

Резервоара на какво ниво е, колега? Тоя феноменален проблем се получава над 3500 оборота при мене на полу-празен (вече 2 пъти) резервоар. Моите скорости са ръчни, така че не е от скоростите

Дата на публикуване
17 |
Собственик на Chrysler Voyager; 2.5 CRD дизел

имах такъв проблем / не е автоматик / смених горивен филтър и се оправи
- задръстения филтър беше на 12 000 км))) по каталог се сменя на 20 хил , явно за бг неважи ))) /сипвах само скъпа нафта , вече не./
успех

Дата на публикуване
18 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.8 CRD дезел, 2004 г.

Смени горивния филтър ..има едно гумено пръстенче  което се прецаква .

Дата на публикуване
19 |
Собственик на Chrysler grand voyager 2.8crd 2007

Замери си излишната нафта на дюзите. Или някоя дюза връща много и пада налягането в системата, или помпата за високо налягане неможе да направи нужнуто. Хубаво е на диагностика в движение да се гледат живи данни. Според мен проблема ти е в горивото. Запушена цедка в резервуара, горивен филтър, горивен регулатор, помпа високо налягане, дюзи. Но преди всичко, диагностика, иначе е гадаене.

Дата на публикуване
20 |

Колеги,
да дам малко и аз към темата...
2,5 дизел ръчна кутия, 2004г.
Имам 4 пъти подобно гаснене. Веднъж при рязко подаване на газ при изпреварване. Останалите три пъти при изкачване на дълъг наклон. Автомобилът се движи с 100-110 км/ч. при 2400 оборота на пета скорост. както се движи придръпва веднъж и изгасва или последният път направо си изгасна. Предните три пъти бяха в съседни последователни дни. Сервиз, проверката не откри проблеми, почистиха горивната система, поне това ми казаха и смениха горивният филтър, минаха три месеца без проблем и сега този понеделник отново ми го направи.
Според вас как да процедирам защото се чудя какво да правя. Правя по 7000 - 8000 км. на месец и сменям масло и филтри на под 10 000 км. принципно ги сменям на 5 седмици.

Дата на публикуване
21 |
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5TD дизел, 1995 г.

2.5crd  imam go problema vcera pri podavane na ryazka gaz izgasna ot rezervoara zapocnah sega sim do duzite tirsya pricinata.

Дата на публикуване
22 |
От: Русе
Собственик на Chrysler Voyager, 2.5 CRD, 120 к.с., 2006

Здравей колега. И аз имах този проблем. Провери с ключа на запалването, дали имаш грешка Р1130. Ако няма друга грешка, то значи има несъответствие на параметрите на горивната система и компютъра гаси подаването на импулси към разпръсквачите. Този проблем при мен се оказа предизвикан от предпазния клапан на горивната рейка. Той е изчяло механичен. Можеш да го провериш като извадиш маркучето за обратна нафта, което излиза от дясно на рейката. Запуши го с отверка. Запали двигателя. От щуцера не трябва да излиза нафта на празен ход. Ако сълзи или направо хвърля от там, то този клапан е за смяна. Успех.

Дата на публикуване
23 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2022   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ