Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
2841
Помощ в избора на автомобил

Избор на Крайслер

Дискусия
Назад

Здравейте,

на скоро си продадох немския премиум и се връщам към една детска мечта - американска кола. Частично я бях изпълнил за едно лято в САЩ, където карах двуврат Буик ЛьоСабр '83 (и ме е яд, че не си го взех в БГ), но днес се повозих в един Стратус и емоциите се върнаха с пълна сила  big_smile

Та, на въпроса - харесал съм няколко по БГ обявите и моля за вашето мнение, ако имате информация за някоя от колите. Цената е на второ място, най-важно ми е да взема читава кола. Пък ако има някой добър в пазарлъците и иска да погледне с мен, ще почерпя  az

Колите, на които съм се спрял за момента:
1.

2.

3.

4.

Този последния го покарах малко и ми се струва, че леко потропва на павета, капачката на радиатура е сменяна (изглежда кипяло там) и казанчето на антифриза беше празно от към течност, но пък пълно с ръждиви парцали, та вероятно няма да е моя. Освен това е сменяно маслото на скоростите - не попитах с какво, но във форума забелязах, че ако не е от БалканСтар, по-добре да не си пъхам главата в торбата.

Моля кажете вашите мнения, или ако имате кола автомат за продаване - свиркайте  smile

Поздрави и весели празници!

ПП С нетърпение си търся колицата и чакам да стана пълноправен член на клуба  smile

EDIT: Ако някой има опит с автоматик зимата, моля да сподели как се държи този тип автомобили? Ходя на ски, без да влизам в излишни ситуации с колите ми до сега и с предното (с ръчни) не съм имал драми, но за автомата - не знам...  roll

Последно редактирано от bat_Zdravko (27-12-2017 10:05:38)

Дата на публикуване
1 |
От: София
Собственик на Chrysler Sebring 2.4 , 2006

Привет. Аз със сигурност съм за черния Себринг от тази обява

. Добре изглежда и е от Холандия, което според мен е доста голям плюс. Двигателя би трябвало да е 2.0 141 кс. не върви много харчи прилично около 10 но пък е корав и ако е в добро състояние няма да имаш проблеми. Другите от обявите са по стария модел, а последния както го описваш не бих го включил в избора ми изобщо. Поздрави

Дата на публикуване
2 |
От: Плевен
Собственик на Chrysler PT Cruiser, 2.0 бензин, 2001 г.

Аз също съм за Себринга  cool

Дата на публикуване
3 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

bat_Zdravko, добре дошъл във форума. Аз не съм много запознат с модела, но по едно време исках да сменям Вояджера и аз се оглеждах за Стратус. Няма много в БГ и затова избора ти ще е труден. Втората обява е изтекла, последния явно няма да е той..... Себринга не е зле, ама не е с кожа. Аз като избирам първо гледам да ми хареса като цвят и ниво на оборудване и после състоянието. По-добрия вариант е нов внос , ама трудна работа. Всичко на всичко 7 обяви в мобиле-то.

Този е приличен макар че не харесвам бежов салон.

Дата на публикуване
4 |

Втория не е актуален вече, последния не е ОК за купуване, заради ръжда в охладителната система, а третия (най-интересния за мен) собственика е в чужбина и ще може да се прехвърли след 3-4 месеца... Егати късмета.
Междувременно се зачудих дали да не дам малко повече пари и да взема по-нов модел, и се загледах по
1.

2.

Кофти, че не са автоматик, но ще го прежиевя... Сега остава да попитам, къде ходите в сервизи и можете ли да препоръчате някой (човек, сервиз), където да огледат кола преди покупка?

Поздрави, честита коледа и нова година на патерици!  smile

Дата на публикуване
5 |
Собственик на Jeep Grand Cherokee 3.0CRD 2008
bat_Zdravko написа:

Втория не е актуален вече, последния не е ОК за купуване, заради ръжда в охладителната система, а третия (най-интересния за мен) собственика е в чужбина и ще може да се прехвърли след 3-4 месеца... Егати късмета.
Междувременно се зачудих дали да не дам малко повече пари и да взема по-нов модел, и се загледах по
1.

2.

Кофти, че не са автоматик, но ще го прежиевя... Сега остава да попитам, къде ходите в сервизи и можете ли да препоръчате някой (човек, сервиз), където да огледат кола преди покупка?

Поздрави, честита коледа и нова година на патерици!  smile

Здравейте. Двигателя на тези Крайслери 2.0 CRD  (ECD) е на Фолксваген известни под кодовете BYL BWD, които се считат за едни от сполучливите дизели на ВАГ. Няма го проблема с пукането на глави. Карат 400-500 000 км без проблем. Малко е шумен и до 2000 оборота е муден. Слабо място, както и при всички други ВАГ е турбината. Помпата е БОШ, проблеми с нея може да има само от лошо гориво.

Дата на публикуване
6 |

Колегата има с Додж с този мотор може да каже повече инфо

Дата на публикуване
7 |
От: Карлово
Собственик на Dodge Caliber, 2000 Дизел, 2007

Ами мога да кажа малко за мотора, но това което е писал по горе колегата valio38, че моторите са здрави, да така е. Проблемните мотори са до 2005г. след което нещата са коригирани. Относно помпата, ако мотора е същия то той не е с помпа /ако има в предвид гнп/ , защото двигателя не е "Комън Рейл", а е помпа дюза. Това не значи че лошото гориво не влияе лошо  smile  Като цяло икономичен двигател и ако някой му се иска може да си направи "ремап" и да си оптимизира тази "турбо дупка", така че да не се усеща толкова. Но пък и без нея според стереотипа на каране може да се избегне ако се поддържат оборотите при които турбото започва да надува... smile

Дата на публикуване
8 |

Колега, Себринг и Стратус се купуват само кабрио  smile
Аз също търся такова.
Последния модел /за който питаш/ го имаше мой приятел от нов.
Твърде пластмасов, няма го американския дух в него изобщо, отвън прилича на мазда или хонда, но няма нищо общо с Крайслер!
За маслото на ск.к - сменя се само с Мопар да си нямаш ядове!
От всичките си американски коли си направих експеримент да сложа Равенол АТФ на един джип и съжалих в момента, в който го сложих.
Успех и да се похвалиш!
И послушай ме ... вземи си кабрио !  az

Дата на публикуване
9 |

Аз лично съм се загледал в този:

Събирам още малко стотинки и ще ходя да го гледам, ако някой не ме изпревари.

Дата на публикуване
10 |
От: Бургас
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 2000г.
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2006г.

За 300 М оглеждал ли си се?

Дата на публикуване
11 |

Здравейте и благодаря за мненията!

Огледах ги всички и реално никоя не си струва парите, които им искат. Не, че имам скрупули да взема удряна кола, но 10 годишна с такава висока цена, а от вътре парцал - не!
Не ме притеснява и пластмасата вътре, в действителност контролите и материалите са като на Мазда 6 от същото и по-ново поколение, което е пълен та*ак за Мазда, а возията на Крайслер-а е невероятна.

Относно кабрио - мерак ми е, но няма къде да го държа, а и искам багажник на покрива, да си нося ските  smile  та отпада за сега.

Отказах се за момента от тези - ще гледам обявите и ако изскочи нещо интересно, тогава ще скачам.

Поздрави!

Дата на публикуване
12 |

а и искам багажник на покрива, да си нося ските

Във форума имаме сърфист, така че може да обмените опит, на едни "дъски" сте кажи речи.
Но той е с Гранд Вояджър, вероятно с причина  big_smile

Дата на публикуване
13 |
Tihomir78 написа:

За 300 М оглеждал ли си се?

Гледах, но ми се струва, че са със задно предаване, а аз искам предно или 4х4.

ПП Загледах се и в тази обява, и ако е истина - цената е приемлива за мен, но неграмотно написания текст ме кара да се съмнявам много...

Дата на публикуване
14 |
От: Карлово
Собственик на Dodge Caliber, 2000 Дизел, 2007

Ами аз мога да ти предложа нещо според изискванията които имаш с едно малко разминаване на марката... Не е Крайслер но е Додж smile

Дата на публикуване
15 |

Ами свърши се, след сума си оглед и все някакви забележки, капарирах кола тази сутрин. За съжаление не е Крайслер и няма да се включа в клуба (за сега, въртят ми се черни мисли за кабрио :-) ).
Благодаря за отзивчивостта и мненията, и до скоро!

Дата на публикуване
16 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ