Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
65
Chrysler Neon

Части

Дискусия
Назад
От: Варна

Здравейте Неоновци.Открих нова тема с надеждата всеки да сподели опита си с автомобила и да даде ценни съвети за експлоатацията и ремонта му.Смятам скоро да сменя ролките и ремъкът на моя Неон(96г.- 2.0куб, 133коня) и ходих да се консултирам колко пари трябва да подготвя.Ремъкът е 120лв,едната ролка е 180л,а другата неуспяха да ми кажат но щяла да бъде и тя някаде около 150лв.За нашите автомобили ме посъветваха да сменя маслото с МОТУЛ 6100 полусинтетика 10w-40.(било едно от най-добрите  и висококачествени масла у нас,а не някакво менте).Литърът му е близо 20лв.Маслен филтър струва 20 лв, за горивен нямам сведения.Накладките ми също са за смяна и смятам да сложа АТЕ (75лв-предни,50-задни).Датските Roulunds и унгарските Rona, дават уникално еднакъв резултат при спиране топли и студени и са на цена наполовина.  BENDIX , BERAL,  REMSA - също знам че са много добри накладки и се надявам някой да даде съвет към какви накладки  да се насоча.Свещите- италиянските за модела по каталог струват по 3.50 и  много ме съмняват че 6те са хубави.Мисля да взема све6ти на bosch. Дайте съвети вие с какви сте?  Интересува ме също какъв разход ви дават вашите Неони във града и извън него.Градско при мен е около 12 (без да я зоря)но като се има предвид какви задрасрвания и колко светофара има във Варна мисля че по надолу е невъзможно да падна.Извънградско ми пада на около 7 с климатика.Ако някой е сложил газов инжекцион да каже своите впечатления.За нашите пластмасови колектори той бил препоръчителен ако 6те се кара на газ.

Дата на публикуване
1 |
От: Бургас

Здравей и добре дошъл в семейството на Неоните lol Скоро сложих газов инжекцион в Бургас и съм много доволен, и откъм разход и откъм вървеж.Абсолютно никаква разлика в мощността.Само на икономичен режим светва Check Engine, но това е заради по-бедната смес.Монтажа с газовата ми излезе на 1300 лв.Друго не съм сменял защото съм я купил преди година и половина със сменени консумативи.Сега накладките са отънели и единия заден амортисиор е изпуснал, та благодарение на j1v сега чакаме от щатите Performance Накладки за 60$ и Performance амортисиори за 240$ комплекта.Колко ще излезе с доставката незнам, но все ще е по добре отколкото да ги купя от тук.Купил съм си и маслен филтър за 20 лв ей така да си го имам, 4е и без това скоро масло ще се сменя, и един въздъшен филтър мисля че 12 или 15 лв. беше.Бензинов филтър така и не открих.По каталог няма такова нещо,но не ми се вярва американците да не са сложили такъв филтър.Но това вече няма значение, защото съм на газ (със 30л. минавам към 350 км. комбинирано, с лек противовес на извънградското).Все пак всичко зависи от начина на каране и от климатика.Скоро може би ще се налага да се сменя лагер на съединителя, поне така ми казаха, че това скърцане идва именно от този лагер, та пак се надявам с безценната помощ на j1v да се сдобия и с такъв лагер който върви в комплект с притискател и съединител на цена от около 250$.

Дата на публикуване
2 |
От: Пловдив

Привет и от мен dobrotich  smile Ето какви консумативи смених преди 2 години когато я купих : Ремък ангренажен Goodyear G1123 - 75лв/Ролка MOPAR 04777393 - 295лв/Маслен филтър FRAM PH3614 - 15лв/Масло МОТУЛ 6100(естествено най доброто) - 64лв/Труд-60лв. Писал съм каталожните номера на някой може да са от полза. Иначе си я карам на бензин щото за града имам служебна а тази градско отива някъде на 11-12л , извънградско 6.5л кво пове4е му трябва на човек smileДа добавя само 4е данъка миналата година ми беше 160лв а тази е 108лв  lol

Дата на публикуване
3 |

Здравйте колеги Неоновци.Имам един въпрос и се надявам,че ще ми дадете добър съвет.Търся горивен филтър за Неона,но тъй като не мога да намеря такъв все още,се консултирах тук там и ме посъветваха да сложа горивен филтър от Golf GTI (2000куб--150 коня).Били сходни и нямало да има проблеми.Преди да предприема нещо бих желал да се консултирам с вас,защото знам ,че вие с вашия опит ще ме опътите към правилният избор.

Дата на публикуване
4 |

Здравейте отново колеги.Най после намерих горивен филтър.По каталози никъде го нямаше,цяла Варна обиколих и накрая го намерих в едно малко магазинче за авточасти.Струваше ми 50лв.Маслен филтър взех уж по каталог но не беше съвместим и след много опити най-накрая стана на CHAMPION  C115 - 11лв.Въздушен филтър- 15 лв.Сложих масло МОТУЛ 15W-50- 51лв,взех го на едро-5л и ми излезе доста по евтино.Иначе 1л-16лв, такова беше и преди това и смея да кажа ,че наистина е едно от най-добрите в България,или може би по малко ментета има от него.Засега толкова от мен.Надявам се да съм бил полезен малко.Скоро пак ще се включа.

Дата на публикуване
5 |

здравейте колеги както някои от вас имат проблеми с намирането на части,така и аз имам.Конкретно търся температурен датчик на впръскване на охлаждащата течност.Някой ако има жалание да сподели предварително благодаря

Дата на публикуване
6 |

Здравейте всички!
От вчера и аз съм  собственичка на Крайслер Неон 2.0-99г
Колата ми е нововнос от Германия и ми казаха, че трябва да си сменя консумативите. Аз въобще не съм наясно къде да отида, при кой майстор, дали аз трябва да си намеря консумативите или майстора. И ми течеше масло и един майстор каза, че е от семеринга на колянов вал. Самата семеринга струвала 20лв, но трябвало да ми свали скоростната кутия, а тя е автоматик и затова щял да ми вземе 300лв. Незнам това нормално ли е и въобще взех да се стряскам от цени. Пропуснах да кажа, че съм от Варна. Извинете ме  за пълното невежество, но точно затова се обръщам към вас. Бих се радвала на всеки съвет. Благодаря предварително!

Дата на публикуване
7 |
Собственик на skype: jshterev
ivailo_totev написа:

здравейте колеги както някои от вас имат проблеми с намирането на части,така и аз имам.Конкретно търся температурен датчик на впръскване на охлаждащата течност.Някой ако има жалание да сподели предварително благодаря

Отговорил съм ти в тази тема:

Paulina написа:

Здравейте всички!
От вчера и аз съм  собственичка на Крайслер Неон 2.0-99г
Колата ми е нововнос от Германия и ми казаха, че трябва да си сменя консумативите. Аз въобще не съм наясно къде да отида, при кой майстор, дали аз трябва да си намеря консумативите или майстора. И ми течеше масло и един майстор каза, че е от семеринга на колянов вал. Самата семеринга струвала 20лв, но трябвало да ми свали скоростната кутия, а тя е автоматик и затова щял да ми вземе 300лв. Незнам това нормално ли е и въобще взех да се стряскам от цени. Пропуснах да кажа, че съм от Варна. Извинете ме  за пълното невежество, но точно затова се обръщам към вас. Бих се радвала на всеки съвет. Благодаря предварително!

Дано да е сигурен цената на семерингата, аз не съм убеден, че може да я намери на тази цена. Ако опреш дотам пиши имам една си седи тука в опаковката wink

Дата на публикуване
8 |
От: edinburgh/vidin
Собственик на Chrysler Voyager, 2.4 бензин

при мен смените бяха няколко. първо смених ангренажен ремък, шайба,оптегачи и нови капаци (всичко си беше комплект). поръчах ги от италия и бяха с надписа MOPAR навсякъде. много им се изкефих като ги видях. но за жалост всичко ми излезе 450 евро+работата. много скъпо сравнено с много други марки. вторият съществен ремонт беше съединителя. от балканстар искаха 1200лв за нов. тъй като е капсолован идваше целия комплект, но след дълго търсене намерих един майстор, който се нае да го разкапсолова и ми го нарпави за близа 200лв с работата, за което съм много доволен.

Дата на публикуване
9 |

Здравейте,дали ще може някои да ми обясни нещо за някакъв вакумен клапан-каква му е ролята и какво се случва когато нещо не е наред с него ? Мерси предварително.

Дата на публикуване
10 |

Задавей колега моят neon е 95г. с същия мотор на тези двигатели маслото трябва де е 05/30 проверете в AutoData.А за ролките и ремака заси патих много не прави грешката да си порачваш от тук струват скъпо,а ако твоя neon е с един вал ролката ти е една.А ролката се обтяга с един хидравличен обтегач които по принцип трябва да се сменя всеки път когато се сменя и ремака но не всеки майстор го казва защото този обтегач стува скъпо,водната помпа също е консуматив.Ще ти дам линк от ebay направи си дна регистрация и си готов да пазаруваш по евтини и качествени части.Ще ти дам и един добар вариант които исключва този обтегач и е дста по-качествен като испълнение.

Дата на публикуване
11 |

Има само една усобенност когато се монтира новата конзола трябва да се изреже парче от капака на ангренажния ремък защото този капак е направен за другата конзола и когато се монтира тази кя стои на една страна и ремъка се исплъзва и може да стане фал.Тази конзола е по добра защото отпада онзи скъп хидравличен пбтегач който ако не се смени може да създаде много проблеми,пък и мисля че ценате ще ти хареса.Аз си сложих същия комплект и съм много доволен.За повече информация виж в wikipedia.

Дата на публикуване
12 |

въпрос-някой може ли да ме ориентира към магазин в София за лагери за предни главини за Неон 1995 г? Пробвам с различни фирми за лагери, но до момнта не ми се получава. Благодаря предварително! smile

Дата на публикуване
13 |

Ами тази фирма American Parts има всякакви часри за всички американски коли,а фирмата е Софийска.

Дата на публикуване
14 |

Гледах я, но специално за лагерите логиката е да се търсят от специализирани в лагерите фирми, ако е нещо друго, разбирам....все пак благодаря, в крайна сметка ще потърся и при тях.... :roll:

Дата на публикуване
15 |
neon fan написа:

Ами тази фирма American Parts има всякакви часри за всички американски коли,а фирмата е Софийска.

Да споделя резултата за лагерите - предложиха ми ги от няколко места по около 100 за брой- при Скорпионите са по 110 лв в наличност, Американ партс-96 лв за брой с поръчка за 2 седмици, в крайна сметка, при Вест Ауто ги има в наличност за 68 лв бройката. забравих да питам дали са автърмаркет или мопар, но тия дни като отида да ги взема ще се ориентирам. за мен обаче тези значителни разлики в цените са озадачаващи.В крайна сметка е един пиклив лагер, може ли разликата в цената да е почти двойна от търговец до търговец??!! За справка-открих ги в един американски сайт по 22.99 долара за брой, което е съразмерно с ценовото равнище на Вест Ауто и смятам да им се доверя.
Надявам се тази информация да спести малко време на някой, който е опрял до същите части! big_smile

Дата на публикуване
16 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ