Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
785
Chrysler - Други модели

Автоматика не работи след ремонт.

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на Chrysler Le baron 3.0 V6 1992г.

Всяко препятствие се преодолява с настойчивост.
/Леонардо да Винчи/

След подмяна на запекли дискове за 3 и 4 скорост автоматика след каране около 500 км. продължава да влиза в авариен режим. За да карам нормално и да ми включи на 3 или 4 предавка трябва да спирам и да изключвам колата и така 3 или 4 пъти подрет или да набере около 60 км. в движение да включа на неутрална да я изгася , да я запаля и от неутрална без газ да вкарам на директна и тогава мога да карам без да спирам. След тази поредица от сложни комбинации за каране някой може ли да ми каже какво се случва. Модела на автоматика е DGL-4

Crysler Lebaron 3000 V6 92г.

Дата на публикуване
1 |

Човече ще си допрецакаш автоматика  :!:  :!:  :shock: 
От ясно по-ясно е, че щом влиза в авариен режим ВСЕ ОЩЕ ИМАШ ПРОБЛЕМ в кутията! Иди някъде да закачат на тестер и да ти кажат къде е проблема. В Джемини е 30лева тестера, но поне ще знаеш какво да ремонтираш. Освен това е хубаво този, който ти я е ремонтирал, да види какво показва тестера. Моя съвет е да не караш колата така, ако не искаш да купуваш друга кутия  :!:

Дата на публикуване
2 |

/Леонардо да Винчи/

Мисля да те послушам

Дата на публикуване
3 |

/Леонардо да Винчи/

След около 800 км каране май вече нямам проблеми. Дисковете вътре се пораздвижиха. Автоматика работи нормално но лампата CHECK GAGES свети при контакт докато запаля. Това така ли трябва да е. Или е някаква грешка с някои датчик. На самодиагностика не ми показва ништо освен грешка с акумулатора.

Дата на публикуване
4 |

Мисля, че докато е на контакт е нормално. Поне при Стратуса е така. После вече като запали - трябва да изгаснат всички, които показват някаква неизправност.

Дата на публикуване
5 |
Собственик на Chrysler Voyager 3,3 V6 '94

Относно гасненето на лампите е нормално при всички марки и модели автомобили след стартирането на двигатела да изгаснат ако няма някакъв проблем с колата.Колкото до  лампата CHECK GAGES и при мен е така .Не знам какво показва просто не мога да намеря информация за нея дори и в книжката към колата.

Дата на публикуване
6 |

/Леонардо да Винчи/

Автоматика се разработи на 100%. С него и двигателя нямам проблеми и мисля, че ако има някакъв по сериозен проблем тия лампи ще светят докато работи двигателя а не само при контакт. Така че въпроса е приключен и благодарности на всички отговорили по този проблем.

Дата на публикуване
7 |

/Леонардо да Винчи/

Хора, отново проблем. След десет хиляди километра ми остана само паркинга и неутралната активни. Проблема се появи на 20 километра от София. Почнаха некви странни звуци. На финал ни напред ни назад. Празен ход. Скоростната кутия вие като тролей. Какво да правя незнам? CHECK GAGES не свети проблема е механичен. Пишете нещо моля Ви се, че незнам вече какво да правя.

Дата на публикуване
8 |

/Леонардо да Винчи/

И все пак никой не дава съвети за които не е сигурен иначе погледа върху това което сам писал като гледам е доста. Добре аз ще питам друго нещо. Намерил сам автоматик престоял около 3 години и повече и мисля до го слагам, но дали някой от Вас вече го е правил това упражнение и какви са рисковете.

Дата на публикуване
9 |

/Леонардо да Винчи/

Случаят е следният:
Нямаше кои да обърне внимание, че нивото на маслото се е покачило. Причината е пробив в радиатора и от там антифриз в скороростната кутия. И така около 5000 километра. Вътре някои елементи са разждясали, клеясали, а пък за турбината.... няма смисъл да изреждам. Скоростната кутия я смених с друга, а охлаждането е изведено с отделен радиатор. Съвет от мен: НАБЛЮДАВАЙТЕ НИВОТО НА МАСЛОТО. ВАЖНО Е

Дата на публикуване
10 |

/Леонардо да Винчи/
^^^|||^^^ написа:

Малко не мога да разбера, скоростната кутия има отделен радиатор за охлаждането ли ?

Вече да.

Дата на публикуване
11 |

Добър ден!
Аз имам същата кола Chrysler Le Baron 3.0 с кутия А 604. Загадките ми са следните. При студен двигател включва късно на R или D, което е съпроводено с удър. При загрят двигател и кутия проблема изчезва. Скоростите не се отразяват правилно на показателя за скорости. Не се отсичат правилно, работя малко с усет докато ги включа. Маслото е по спецификация, сменено е скоро, няма пробег за смяна. Нивото се следи редовно. Моля за вашите мнения за отстраняване на проблемите.

Дата на публикуване
12 |
Собственик на Крайслер Вояджер 2800 CRD. 2007 г
Авточасти за Крайслер, ДОДЖ, JEEP.
riskue написа:

Добър ден!
Аз имам същата кола Chrysler Le Baron 3.0 с кутия А 604. Загадките ми са следните. При студен двигател включва късно на R или D, което е съпроводено с удър. При загрят двигател и кутия проблема изчезва. Скоростите не се отразяват правилно на показателя за скорости. Не се отсичат правилно, работя малко с усет докато ги включа. Маслото е по спецификация, сменено е скоро, няма пробег за смяна. Нивото се следи редовно. Моля за вашите мнения за отстраняване на проблемите.

Здравей. Тези автоматици заминават само ако е оставена без масло. Както го описваш може и да е някоя спойка. Какво е точно не може да се каже без да се отвори и да се види

Последно редактирано от EMO (06-12-2019 22:39:11)

Дата на публикуване
13 |

Къде има спойка и кое да се отвори? Моля за конкретика. Соленоидния блок? Компа на кутията? За реглажа на жилото какво ще кажете?

Дата на публикуване
14 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ