Книги     IFD Магазин     CHRYSLER Collection
C H R Y S L E R   C L U B   B U L G A R I A
К Л У Б   НА   С О Б С Т В Е Н И Ц И Т Е   НА   А В Т О М О Б И Л И   О Т   Г Р У П А Т А   C H R Y S L E R   В   Б Ъ Л Г А Р И Я

Билет
977
Спорт & Тунинг

Фолио за прозорци

Дискусия
Назад
От: София
Собственик на който не пие от кръчмата, пие от аптеката!!!!!!

Колеги здравейте, има ли съфорумец, който има представа, а и да има опит с поставянето на фолио по прозорците??? Днес се опитах да се справя сам, ама не се получи smile:)

Дата на публикуване
1 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.5TD 1998 г.

Пиши "тонировка" в търсачката на YouTube и ще научиш всичко от братушките.

Дата на публикуване
2 |

Аз си слагах лятото от най тъмното.Някакво американско беше с много дълга гаранция.На майстора му отне цял ден,че не хич малък кораба.

Дата на публикуване
3 |

Моето е американско- Джейни май беше. Не помня размерите на фолиото, но беше най-тъмното и на цена 20лв, като една ролка е достатъчна за страничните стъкла.

Дата на публикуване
4 |

Айде, майстори почвайте  big_smile
1. В пръскалка /измита от препарата/ се налива вода и се капват
няколко капки обикновено веро или детски шампоан без глицерин.
Концентрацията на разтвора трябва да е такава, че като си пръснете
по пръстите и разтриете трябва леко да приплъзва, а не да скърца
или да хлъзга мазно. Разтвора е готов.
2. Стъклото /плоскостта/ се почиства с чист спирт и памучен парцал,
за да се отстранят прахоляка и мазните петна от допир.
3. Подложката на фолиото се обелва и фолиото се напръсква обилно
с разтвора откъм лепилния слой. Не се притеснявайте, лепилото не е
водноразтворимо! Това ще ви предпази от невнимателно залепване
на фолиото върху себе си...
4. Стъклото също се пръска обилно с разтвора. Внимание! По краищата,
където са гумените уплътнения или респ. маджуна се събират боклуци
и ако не сте ги измили предварително добре ще се окажат под фолиото...
5. След като и двете повърхности са вече намокрени можете да положите
фолиото и да го наместите спокойно - верото му пречи да залепне без
натиск.
След позиционирането притискането и залепването става от средата
към краищата. Може да се използва гумена шпатулка или пластмасова
карта, която е увита с 1-2 слоя памучен парцал, за да не драска фолиото.
Препоръчително е фолиото да е с 5-10 мм по-голям размер и излишъка да се
изреже след изсъхване, за да не просветне отстрани.
След изсъхване е добре фолиото да се притисне още веднъж и след
това да се обреже.
Внимание! Лепи се при температура поне 10 градуса. Иначе лепилото
няма да хване трайно.
След лепене на прозрачно матирано фолио обикновено остават
белезникави петна. Това е нормално и не трябва да ви притеснява.
Това е влага, която е влязла в микропорите на лепилото.
Тя се изпарява в рамките на седмица, в зависимост от околната температура.
Не се опитвайте да ги сушите ускорено с топъл въздух. Не става.
Просто е необходимо да изчакате.

Дата на публикуване
5 |

МНоооого мерси за изчерпателния отговор smile:):)

Дата на публикуване
6 |
Собственик на CRYSLER GRAND VOYAGER  2.5 TD  2000г.
Писането на Български с Латински букви е като писането с лайно по стена...... чете се, но е неприятно!
Mita666ki написа:

Колеги здравейте, има ли съфорумец, който има представа, а и да има опит с поставянето на фолио по прозорците??? Днес се опитах да се справя сам, ама не се получи smile:)

Миташки...ако решиш да извадиш некой левец за истинско фолио с 15г. гаранция и професионално поставено,обади ми се ше звънна на мойте тигри да ти направя цена wink Само да не стане като с некои колеги къде им уредих пакетна цена за трима и отиде само единия....

Дата на публикуване
7 |

Аз фолиото го лепих по примера на руснаците- след почистване на стъклото и напръскването му със сапунена вода първо от външната страна на стъклото поставям фолиото с найлона нагоре, като по този начин си правя предварително изрязване по формата на стъклото + 1-2 сантиметра за подпъхване под уплътнението. Останалото вече е написано. За 20 минути бях готов с едното стъкло на плъзгаща врата. Както писах преди няколко дни братушките имат тотални клипове в YouTube. Гледайте и лепете!!! Успех!

Дата на публикуване
8 |
bigger написа:
Mita666ki написа:

Миташки...ако решиш да извадиш некой левец за истинско фолио с 15г. гаранция и професионално поставено,обади ми се ше звънна на мойте тигри да ти направя цена wink Само да не стане като с некои колеги къде им уредих пакетна цена за трима и отиде само единия....

Здрасти smile:):) а бе първо ще се опитам да го оакам сам smile:):) мерси все пак:):):) и мисля че е време вече за по бира комшо:):):)

Дата на публикуване
9 |
kalin_b написа:

Аз фолиото го лепих по примера на руснаците- след почистване на стъклото и напръскването му със сапунена вода първо от външната страна на стъклото поставям фолиото с найлона нагоре, като по този начин си правя предварително изрязване по формата на стъклото + 1-2 сантиметра за подпъхване под уплътнението. Останалото вече е написано. За 20 минути бях готов с едното стъкло на плъзгаща врата. Както писах преди няколко дни братушките имат тотални клипове в YouTube. Гледайте и лепете!!! Успех!

Гледам и гледам smile:):) но сега не мога да намера утоплен гараж, за да свърша тази работа:):) че навън вече си  доста ладно, а повечето ми приятели с гаражи - я нямат ток вътре, я е невероятна мизерия или са мега тесни за наще камиони smile:)

Дата на публикуване
10 |

Действай, не се притеснявай! Аз последното стъкло го затъмних на улицата пред нас. Само с горещ въздух не съм го завършил, но стана добре.

Дата на публикуване
11 |
TevyTalty
Mita666ki написа:
kalin_b написа:

Гледам и гледам smile:):) но сега не мога да намера утоплен гараж, за да свърша тази работа:):) че навън вече си  доста ладно, а повечето ми приятели с гаражи - я нямат ток вътре, я е невероятна мизерия или са мега тесни за наще камиони smile:)

Здрасти , ако не те мързи и не ти се свиди да почерпиш по-биричка може да заповядаш при мен в сервиза съботен ден когато нема шефове и такива дето се мислят за подобни smile

Дата на публикуване
12 |
BikerBoyz написа:
Mita666ki написа:
kalin_b написа:

Здрасти , ако не те мързи и не ти се свиди да почерпиш по-биричка може да заповядаш при мен в сервиза съботен ден когато нема шефове и такива дето се мислят за подобни smile

само кажи къде си:):)

Дата на публикуване
13 |
TevyTalty

МотоЕксперт - Драгалевци точно срещу денонощното Фантастико на Черни Връх

Дата на публикуване
14 |
BikerBoyz написа:

ми пусни някво телефонче да се разберем ако искаш smile

Дата на публикуване
15 |
Mita666ki написа:
BikerBoyz написа:

ми пусни някво телефонче да се разберем ако искаш smile

опс smile:) видях ти тела smile

Дата на публикуване
16 |
От: Велико Търново
Собственик на Chrysler Voyager , 2.5TD , 1996г.

вижте хора , на някой даже не са им нужни прозорци та да ги тунинговат wink

Яко а?

Дата на публикуване
17 |
TevyTalty

Всеки е добре дошъл и когато мога и промоции от към цени ще правя wink

Дата на публикуване
18 |
TOLIO написа:

Яко а?

Ето нещо като за мен! Хахаха! Добър старт прави!

Дата на публикуване
19 |
TOLIO написа:

Яко а?

хехехехе значи задния прозорец  го оставям, само страничните smile:):)

Дата на публикуване
20 |
От: Велико Търново
Собственик на Chrysler Voyager , 2.5TD , 1996г.

тъкмо по-малко прозорци ще се фолират wink не е ли опция ? Много яки неща стават с тия Афтомобили wink Красавци!

Дата на публикуване
21 |
BikerBoyz написа:

Всеки е добре дошъл и когато мога и промоции от към цени ще правя wink

Здрасти и от мен. Радвам се за това предложение и с удоволствие бих се присъединил заедно с колегата Миташки да си оправим фолиото по прозорците. Естествено, че бирата ще е от мен. Тъкмо ще се и запознаем. При мен фолиото е само на страничните/плъзгащите/ врати. На задният ред седалки и задното стъкло е няма?! Явно такова е било виждането на прединшият собственик yikes

Дата на публикуване
22 |
TevyTalty

Добре сте ми дошли всички оставил съм си телефона и на профила и във темата визитки а местоположението е на бул. "Черни връх" № 179 Б , става дума за София smile Така че колеги ако със нещо мога да ви бъда полезен заповядайте smile

Дата на публикуване
23 |

Благодаря още веднъж за предложението. Вече се разбрах с Миташки и в събота около 13:00ч сме при теб.

Поздрави

Дата на публикуване
24 |
Собственик на Chrysler Voyager 2.4i 1996

Аз пък си махнах моето. Мнооого се говореше за правилата и глобите в Гърция и т.н. и ме достраша smile
Та го свалих де...съвсем не по темата, но беше сложено много добре при майстор.

Дата на публикуване
25 |
Бързи
връзки
Автомобили
Общност
Частни обяви
Проверете историята на
Вашия автомобил

МОДЕЛИ

Cheysler PT Cruiser
Chrysler Sebring
Chrysler 300
Chrysler Voyager

Всички

СПЕЦИАЛИЗИРАНИ МОДЕЛИ

Автомобили за полицията
Товарни и бизнес автомобили
ТОВА Е CHRYSLER

Информация за марката
Кратка история
Пълна история
Интерактивно представяне
Корпорацията
Последни новини
Сувенири и подаръци
Мобилни приложения

DriveSRT ®
Chrysler 300 SRT ®
КОМУНИКАЦИИ И ТЕХНОЛОГИИ

Uconnect ® Technology
SiriusXM Satellite Radio
Bluetooth ® Support

ЗА СОБСТВЕНИЦИ

Влезте в профила си
Моето превозно средство
Сервизни Ръководства
Сервизни отзовавания
Контактна анкета
ПОЛЕЗНО

Програма за достъпност
Горивна ефективност
Конкурентни сравнения
Брошури и каталози
Chrysler по света

НАМЕРЕТЕ

Намерете дилър
Търсене на информация
Клубни събития

© 2020   Крайслер Клуб България не е обвързан с FCA US LLC. Всички права запазени.
Достъпът до сайта е предмет на Декларация с Условия за ползване и Декларация за защита на Лични данни. Моля преди да ползвате сайта се запознайте с тях от менюто по-горе.
Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Mopar и SRT са регистрирани търговски марки на FCA US LLC. FIAT е регистрирана търговска марка на FCA Group Marketing S.p.A., използвана с разрешение.

За да получите пълна информация за покупка на нови автомобили, както и офертно ценообразуване, се обърнете към вашия дилър по регион : България

Вашите данни
Моля, прочетете текста до край и направете своя избор.

Научете повече относно нашата Политика за Лични данни и Интернет Бисквитки.

Тази информация се показва на вашето устройство, защото настройките на браузера ви предоставят възможност за ползване на някой ваши лични данни описани по-горе. С натискане върху бутона "Съгласен съм" ще затворите това съобщение, като декларирате съгласие за срок от 15 дни считано от днес, че ако продължите да използвате сайта с настоящите настройки ще ни предоставите описаните по-горе лични данни.

СЪГЛАСЕН СЪМ